czwartek, 13 grudnia 2012

Ochłonięcie

Indianka potrzebuje czasu, by uspokoić swoje rozhuśtane dzisiejszą kontrolą emocje. Kontrolą ARiMR, złym listem od wojewody i nerwową rozmową z właścicielem psiarni, który nie chce oddać Indiance psa.
W całym tym negatywnym wymiarze dzisiejszej kontroli i negatywnego listu od wojewody olsztyńskiego jest jeden plus - Indianka już wie na czym stoi. Już wie, że nie dostanie żadnej pomocy od państwa - a wręcz przeciwnie - może się spodziewać samych negatywów i kłód pod nogi. To sprawia, że Indianka wie, iż nadszedł czas na plan B.
Jednak to nie jest taki plan B, jakiego by się większość czytelników spodziewała. Indianka sama jeszcze dokładnie nie wie, co to będzie. Może zupełnie coś wywrotowego? To się okaże za parę dni.
Indianka potrzebuje dnia lub dwóch, by uspokoić emocje. Nie będzie tego procesu przyspieszać. Ma pełne prawo być roztrzęsiona, po tym co ją spotkało dziś.

3 komentarze:

 1. Witaj Indianko.
  Konstrukcja tego państwa sprowadza się do systemu pomocy, współdziałania i pomocy...... kolesiom, rodzinie, znajomym..... znaczy swoim.
  Tylko cierpliwość, spokój i krok po kroczku do przodu bez oglądania się na "pomocną rękę". W starciu z "betonem administracyjnym" przyjmuję zawsze najgorsze warianty rozwiązań, unikam rozczarowań i złudzeń.
  Powodzenia
  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 2. Cierpliwa metoda "krok po kroczku" to także moja metoda działania. Będę działać swobodnie na swojej ziemi tak jak do tej pory starałam się działać przy uwzględnieniu przepisów unijnych, jednak jednocześnie będę drążyć należne mi prawa i domagać się ich cierpliwie - drążyć beton jak kropla wody może go drążyć. Moją cierpliwością wydrążę dziurę i dostanę to, co mi się prawnie należy, a co administracyjne ćwoki mi odmawiają podle.

  Na szczęćie w tym chorym kraju są pewne ramy prawa, które każdy urzędniczy ćwok musi przestrzegać. I tego się będę trzymać.

  OdpowiedzUsuń
 3. O co chodzi z listem od wojewody? Jesteś jakoś specjalnie na świeczniku, czy to tylko jakaś odpowiedź na Twoje pisma?
  Po mojemu wyciąganie ręki po unijne pieniądze to pakt z diabłem, ale ponieważ już się stało życzę Ci jak najszybszego wywikłania się z tego diabelstwa.

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!