czwartek, 6 grudnia 2012

Indianka Walczy

Indianka walczy o przetrwanie i walczyć będzie. Nie podda się i nie da się załamać żadnemu parszywcowi.

Darek położył cały szpaler, a Indianka w tym czasie napisała kilka oficjalnych pism w sprawie kolejnej, nękającej ją kontroli - do dyrektora ARiMR Olsztyn, do prezesa ARiMR, do ministra rolnictwa.

Potem poszła owinąć te sadzonki, które jeszcze były nieowinięte.

Już ciemno. Zaraz Darek powinien wrócić i zjedzą obiad.

6 komentarzy:

 1. Sami chodzą czy musisz chodzić z nimi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Lepiej chodzić z nimi. Nie muszę z nimi chodzić po działkach, ale dokumenty muszę im pokazać i zawartość budynków jak zechcą oglądać. No i podpisać się pod protokołem, który sporządzą, ale jak się podpiszesz, to tak jakbyś się zgadzała z ich wyliczeniami i opisami, a tak wcale nie musi być. Gdy się z ich opinią nie zgadzasz, powinnaś to zapisać w tym protokole.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko, że protokół składa się z kodów, których nie znasz i nie wiesz co one oznaczają, a oni mogą ci wpisać np. kod obcinający dotacje i wymierzający kary finansowe np. podwójne odjęcie dotacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Możemy sobie podać rękę po przekątnej PL - u mnie też już byli 3 razy. Ale na szczęście tylko za pierwszym razem były jakieś niezgodności, a potem to już co roku łatwiej. Rejestr zabiegów agrotechnicznych prowadzę i inne pierdoły, nawet się przyzwyczaiłam. Jakkolwiek zdaję sobie sprawę, że mam szczęście - równie dobrze mogli by się czepiać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem jak wyglada protokół ARiMR ale w nawiązaniu do znajdujących się tam kodów proponuję rozważać, czy nie należało by wpisywać przed podpisaniem uwagi "protokół zawiera określenia niezrozumiałego dla mnie slangu". Wówczas nie powiedzą już, że się wiedziało co podpisywało.
  Mikołaj

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja podczas podpisywania któryś tam protokołów ARiMRowskich nawet coś takiego napisałam w komentarzu i dodałam swoje uwagi dotyczące kontrolowanego obszaru. Ale mieli to w dupie i nie uzwzględnili żadnych moich wyjaśnień podczas pierwszej kontroli ARiMRowskiej. Podczas drugiej już było ździebko lepiej. Nie wiem jak będzie teraz. Facet niby nie jest uprzedzony, ale jak go ktoś postraszy utratą pracy to się może nagle zrobić bardzo szczegółowy... ;) To tylko pionek, narzędzie w rękach systemu, którym ktoś kręci odgórnie.

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!