sobota, 15 grudnia 2012

Żywność Niebezpieczna

Polska żywność - zdrowa, wyśmienita cielęcina lub baranina z ekologicznego gospodarstwa jest traktowana jak żywność niebezpieczna. Nie można cielaka zabić na polskim gospodarstwie ani go sprzedać  wprost z gospodarstwa. Za ubój gospodarczy i sprzedaż mięsa wprost z ekologicznych gospodartw grożą wysokie kary i więzienie. Traktują nas rolników polskich jak najgorszych kryminalistów. My rolnicy jemy tą żywność od lat i jesteśmy zdrowi. Nie mamy żadnych alergii ani nowotworów. Żadnych skaz białkowych.

Ja po zakupie sztucznie pędzonych i faszerowanych chemią i soją GMO wędlin w sklepie i zjedzeniu ich - często mam rozstrój żołądka, bo mój organizm przywykł do zdrowej żywności i innej nie trawi. Przestańcie jeść ten wysokoprzetworzony syf i sięgnijcie po zdrową żywność na wieś. Wspierajcie wieś.

Wprowadza się do Polski miliony ton rakotwórczej soi, kukurydzy, zbóż. Cichcem podpływają statki do Gdańska i nocą się rozładowują z tego syfu. GMO zalewa nasz kraj podstępnie, pod osłoną nocy.

Za sprowadzanie obcej, szkodliwej żywności nie grożą żadne kary. Szkodliwa żywność GMO nie jest badana. Nie ma nawet obowiązku by ją zbadać. Nie ma nawet obowiązku, by znakować produkty wytworzone z takiej żywności.

Godzicie się na poniewieranie polskiego rolnictwa, by obce koncerny mogły zatruwać swoim syfem nasz naród? Godzicie się na zatruwanie naszego narodu? Waszych dzieci?

Podpisz petycję przeciwko GMO:
Tu:
http://www.alert-box.org/
lub tu:
http://www.gmonieprzejdzie.pl/


Niemcy zakazały upraw GMO*, ponieważ:
„nie zbadane są konsekwencje długofalowego spożywania GMO przez ludzi”
Austria zakazała upraw GMO, ponieważ:
„nie da się zachować różnorodności biologicznej jeśli wprowadzi się do przyrody rośliny GMO”
Francja zakazała upraw GMO, ponieważ:
„rośliny GMO krzyżują się zanieczyszczając ekologiczne uprawy”
Włochy zakazały upraw GMO, ponieważ:
„proces uwolnienia organizmów GMO do przyrody jest nieodwracalny”


 • Rok 2009, Włoski Narodowy Instytut Badań nad Żywnością i Żywieniem podaje, że kukurydza GMO jest szkodliwa dla badanych myszy. Głównie chodzi o zaburzenia odporności.
  Źródło polskie | Źródło oryginalne
 • Rok 2008, Badania zlecone przez Austriacką Agencję ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności wykazują, że karmienie myszy kukurydzą GMO przyczynia się do zmniejszenia płodności oraz mniejszej masy.
  Źródło polskie | Źródło oryginalne
 • Rok 2006, Badania przeprowadzone w Rosyjskiej Akademii Nauk wykazały, że soja GMO wpływa na wyższą śmiertelność oraz zaburzenia wzrostu u badanych szczurów.
  Źródło polskie | Źródło oryginalne

Polska powinna nazwać truciznę po imieniu i zakazać wprowadzania GMO do Polski, bo GMO są szkodliwe dla zdrowia - są rakotwórcze, wywołują bezpłodność i zwiększają śmiertelność.

Ważne, aby nie wpuścić tego syfu do Polski. Są ważniejsze przesłanki niż zastopowanie patentowania - szkodliwość takiej żywności.
Ktoś, kto coś wyprodukował ma prawo to opatentować i z tego patentu korzystać. Sęk w tym, że te ich GMO wyprze rodzime rośliny, przekrzyżuje się z nimi co sprawi, że Bogu ducha winni rolnicy będą musieli bulić za patenty dla Monsanto albo pójść z torbami.
Wpuszczenie GMO to proces nieodwracalny - zniszczy nam rodzime rośliny i rolnictwo ekologiczne. Monsanto stanie się monopolistą, a monopol jest zakazany w Polsce. Można już teraz przewidzieć, że Monsanto zostanie monopolistą, więc nie powinni przepychać ustawy dopuszczającej handel GMO w Polsce.
Po prostu ich expansywne rośliny zdominują polskie, rodzime odmiany i je zastąpią, wyprą. To bardzo złe zjawisko - uzależni polskie rolnictwo i Polskę od obcych korporacji, ale co gorsza - będziemy skazali na żarcie tego syfu i choroby.
Zdrowie narodu to rzecz naczelna. Samo jego zagrożenie powinno spowodować, że posłowie powinni przeciwko wprowadzeniu GMO do Polski zaprotestować. Oni tego nie robią. Świadomie działają na szkodę narodu. Działają jak zdrajcy.

Forum z wątkiem o szkodliwości współczesnej żywności wysokoprzetworzonej w tym GMO
http://ag.108.pl/index.php/forum/3-forum-ogolne/15-zagroenia/150-niezdrowe-jedzenie

8 komentarzy:

 1. Ja się absolutnie nie godzę i cieszę się ze jedna osoba więcej też nie i widzi zagrożenie ze strony GMO, bo niestety masa ludzi to ciemnogród i w ogóle nie zauważają żadnego ryzyka ;/ Możesz też podpisać petycję która organizuje Gren Peace - ja podpisałam, http://www.gmonieprzejdzie.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja podpisałam się pod dwoma petycjami. Pod tą na tej stronie: http://www.gmonieprzejdzie.pl/
  też.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam artykuł: http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,12950432,Rosliny_GM_nie_sa_cudownym_rozwiazaniem__ktore_zbawi.html

  Ostatnio usłyszane: GMO to Godziny Michała Olszańskiego (w radiu i telewizji) :)

  Tak na marginesie - jest wiele rzeczy, produktów, wynalazków których znaczenie było podważane, wyklęte, potępiane w momencie ich powstania, wymyślenia, wynalezienia. Dziś nie wyobrażalibyśmy sobie bez nich życia. Wystarczy się rozejrzeć. Spójrzcie na siebie... co macie na sobie? Czy to nie jest szkodliwe dla waszej skóry? sztuczne tworzywa?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodam, do powyższego żeby się Indianka nie zacietrzewiała :) Mam na imię Norbert, nie jestem Anonimowy

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja proponuję, by ci posłowie, co głosowali za wprowadzeniem GMO do Polski - by urządzić im stołówkę GMO w sejmie i niech żrą to sami przez kilka lat, a naukowcy ich będę obserwować i liczyć ile im guzów na mózgu wyrosło przez ten czas. Oby im kuśka nie stanęła i nie mogli się rozmnażać.

  A do porównania jako grupę kontrolną - proponuję rolników ekologicznych, którzy będą spożywać żywność wyłącznie ze swojego gospodarstwa, bez dodatków GMO.
  I niech ta grupa będzie zwolniona przez ten czas experymentu od zakazu uboju gospodarczego na gospodarstwie.
  Zgłaszam się jako ochotniczka do tej grupy kontrolnej.

  Za cztery lata naukowcy podadzą wyniki badań.

  Ci z posłów, którzy zachorują na raka, niech dostaną przydział w kolejce do chemioterapii jako ostatni.

  Dodatkowo, gdy naukowcy wykażą, że GMO jest szkodliwe, proponuję zająć majątki i konta tych posłów, którzy głosowali za wprowadzeniem GMO do Polski.

  OdpowiedzUsuń
 6. mieszkam w wawce, za 1 kg eko wedliny mosisz zaplacic 0d 40 zl w gore, nawet jak bym chciala to nie moge wspierac polskiego rolnictwa bo mnie nie stac i to jest jedna z tanszych wedlin....
  j.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przykro to słyszeć. Mnie handlarze bydłem proponowali 1 zł za kilogram mięsa wołowego.

  Przepisy są tak ustawione, że rolnik nie może z gospodarstwa sprzedać swojego wyrobu, tylko poprzez pośredników którzy zgarniają większość kasy.

  39 zł płacisz dla pośrednika, a 1 zł dla rolnika.

  OdpowiedzUsuń
 8. Norbert, włókna sztuczne nie trują.
  Są niehigroskopijne, a przez to wyroby z nich niehigieniczne, poza tym zimne.
  A właściwie były, albo raczej te proste włókna syntetyczne starego typu, np. poliamidowe i poliestrowe zwykłe są niehigroskopijne, zimne, a poliamidowe dodatkowo mają taki feler, że żółkną.
  Z tym, że technologia poszła do przodu i wchłanialność potu włókien syntetycznych się poprawiła poprzez celowe mechacenie włókna syntetycznego lub mieszanie go z naturalnym np. bawełnianym lub wełnianym.
  A włókna sztuczne octanowe i wiskozowe są higroskopijne tylko wyroby z nich potwornie się gniotą.

  Zaś uprawy i żywność GMO to samo zło niszczące przyrodę i zdrowie ludzi, a także powodujące niewolę żywnościową i totalne podporządkowanie pod Monsanto - potentata chemicznego.

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!