niedziela, 18 kwietnia 2021

Przyśpieszanie kiełkowania papryki – jak moczyć nasiona

Trzeba namoczyć w ciepłej wodzie.

Izabella INDIANKA Redlarska

https://niepodlewam.pl/przyspieszanie-kielkowania-papryki-jak-moczyc-nasiona/

9 komentarzy:

  1. Samo namaczanie nie wystarczy - papryka i pomidory lubią mieć ciepło podczas wschodów. Pomidory w temp. 22 stopni wschodzą w pięć dni. Jeśli u Pani trwa to dwa tygodnie, to mają zdecydowanie za zimno. Papryka w zbyt niskiej temperaturze wzejdzie, ale po miesiącu, lub później, a część nasion może zgnić. Takie to są ciepłolubne kreaturki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiem, że to ciepłolubne kreatury, ale u mnie jest zimno, a chcę mieć pomidory i paprykę więc ryzykuję. W dzień wynoszę na dwór bo jest ciepło i ziemia nagrzewa się a wieczorem zabieram do nagrzanej piecem kuchni.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No to powiem tak: jeśli siewki pojawią się w ciągu 2 tygodni, to zanim osiągną wielkość stosowną dla przesadzenia na miejsce stałe, może być - przy dobrych wiatrach - połowa czerwca. Jeśli wtedy przesadzi je Pani do tunelu/szklarni, owoce będą miały szansę dojrzeć w okolicy października. Jeśli pójdą do gruntu pod gołym niebem, to nie ma szans, w Pani strefie klimatycznej, na owoce. Zanim zaczną myśleć o dojrzewaniu, już wykończy je pierwszy przymrozek.
      Pomidory to samo - koktajlówki są zwykle dość odporne i harde, może Pani coś zbierze, ale jeśli będą pod chmurką, to sierpień/wrzesień wykończy je zaraza ziemniaczana. Tylko w tunelu/szklarni mają jakieś szanse.
      Piszę, bo jeśli nie ma Pani warunków dla rozsady pomidora, papryki, i tym podobnych, to może szkoda pieniędzy i pracy na siewy - lepiej kupić na targu gotową rozsadę i coś z tego mieć. Koszt takiej rozsady zwraca się i tak wielokrotnie.
      Melon też jest wybitnie ciepłolubny, tak rozsada, jak i dojrzała roślina; rzadko udaje się z uprawy w gruncie, zwłaszcza w tych chłodniejszych rejonach Polski, chyba że w szklarni. Nasiona wschodzą w temp. powyżej 24 stopni.
      Oby się udało!

      Usuń
  3. Temperatura nocą musi byc niższa, za dnia wyższa.

    OdpowiedzUsuń
  4. Trzeba będzie w tunelach uprawiać.

    W zeszłym roku zaraza ziemniaczana w sierpniu mi zniszczyła dorodne krzewy pomidorów rosnące w gruncie. Juz owoce zawiązywały.

    Ale dwa lata temu szczęśliwie zaowocowały mi koktajlówki w gruncie z moich sadzonek. Fakt, że było gorąco.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli dopiero w sierpniu zawiązywały owoce, to i tak nie zdążyłyby urosnąć i dojrzeć przed przymrozkami - pomidory trzymane w szklarniach lub tunelach foliowych w sierpniu już są gotowe do zbioru, a ostatnie dojrzewają we wrześniu, czasem nawet do października pociągną. Tak więc widać, że nie ma sensu żeby Pani uprawiała pomdora czy paprykę w gruncie, szkoda pracy.

      Usuń
  5. W sumie nie pamiętam czy był to sierpień czy lipiec. Wszakże wiem, że dojrzałyby gdyby nie to, że zżarła je zaraza.

    OdpowiedzUsuń
  6. W tym roku będę uprawiać pomidory pod folią, więc będą szybciej rosły i będą lepiej chronione przed zmianami pogody.

    OdpowiedzUsuń
  7. Widzę, że już mi wykiełkowały pomidory - chociaż nie wszystkie - jedna odmiana.

    OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu armio czytelników 😊

Zanim napiszesz coś głupiego, ODROBACZ SIĘ!!!

🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎

Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą usunięte.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo ZAMERDA. 😈

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!