środa, 20 stycznia 2016

Premier Beata Szydło rozprawiła się z pajacami w Parlamencie Europejskim

Spokojna, rzeczowa, uważna, błyskotliwa

Nie miała z tym najmniejszego kłopotu nie tylko dlatego, że nic , o co tamci Polskę oskarżają nie ma w Polsce miejsca. Adwersarze w przygniatającej większości byli niezorientowani w sprawach Polski, wyglądający na niezbyt rozgraniętych i maniakalnie, jak zgrana płyta, powtarzali mantrę o tym, że zagrożona jest w Polsce demokracja. Pani premier Beata Szydło  prosto zwyczajnie wyjaśniła im, że polski rząd nie robi niczego w kwestii Trybunału Konstytucyjnego i mediów , co nie mieściłoby się w demokratycznych standardach stosowanych w innych krajach Unii Europejskiej. Słusznie też podkreślała, że Polska nie zasługuje na to, albo lepiej, nie ma żadnych podstaw, by wdrażać przeciwko niej jakąś tam chybioną procedurę monitoringu demokracji, która nie ma nawet, na co wskazał prof. Legutko, właściwego umocowania w unijnym prawie. A pajace dalej powtarzali swoje nie biorąc pod uwagę tego, co im powiedziała polska Premier.

Pocieszające jest to, że bardzo wielu europosłów z innych niż Polska krajów podzielają stanowisko polskiego rządu, że ten w swoich działaniach nie łamie zasad demokracji, a unijny „sąd" nad Polską jest jakąś hucpą zrobioną na zamówienie tych, których interesy w Polsce śmiał naruszyć nowy  rząd . Pajacom atakującym Polskę pokazywano, że stosują oni podwójne standardy oceny – nie reagują, kiedy demokracja jest rzeczywiście łamana w innych krajach, że nie wspomnę o medialnej blokadzie w Niemczech w sprawie ataków muzułmanów na kobiety, a zwołują sabat nad wyimaginowanymi antydemokratycznymi działaniami naszego rządu.

Dlaczego pajace? No, a jak ich nazwać, skoro zamiast mówić rzeczowo klepali swoje ble, ble zdradzające ich umysłową miałkość i bezprzykładne uprzedzenie wobec Polski jak również złą wolę.

Polski rząd nie jest antyunijny, bo tacy też nie są Polacy

Polski rząd, Polska są tylko przeciwni robieniu z Unii Europejskiej nowego kołchozu zarządzanego przez ludzi, którzy nie pochodzą z demokratycznych wyborów. Czy obywatele Unii wybierali jakichś unijnych komisarzy, którzy w tak oczywisty sposób kojarzą się nam z bolszewią? Kto ich posadził na stołkach i w jakim celu?

Polska nie zgadza się na to, by Nowy Kołchoz stawał się jakimś superpaństwem z roztopionymi w nim, z utraconą suwerennością niedawnymi państwami narodowymi. Na szczęście nie zgadzają się na to także inne państwa. Kołchozowi komisarze wrzeszczą, że to działania antyunijne i nikt nikogo na siłę w Unii nie trzyma. A, jasne! Jak chcą, niech wystąpią! Polska z Unii Europejskiej nie chce występować i nie wystąpi. Chce tylko, by wszystkie państwa w niej zrzeszone zachowały swoją podmiotowość i suwerenność.

 I taka Unia jest możliwa. I taka będzie, albo nie będzie jej wcale. Tak, o tym powiedziała Nowemu Kołchozowi niepodległa, wolna Polska.

Źródło:

http://migawki.blog.onet.pl/2016/01/20/premier-beata-szydlo-rozprawila-sie-z-pajacami-w-parlamencie-europejskim/

2 komentarze:

 1. Kobieto, nie masz zielonego pojęcia o polityce. Instytucje Unii Europejskiej podejmują decyzje wobec Polski w oparciu o analizy własnych ekspertów (którym płacą grube pieniądze), a nie zgodnie z tym, co im powie wasza premierka. Beata Szydło po prostu pokazała polską arogancję, a słuchacze byli zbyt kulturalni żeby ją wygwizdać. Posłuchaj sobie, co jeden z europarlamentarzystów powiedział twojej idolce na temat traktowania mniejszości śląskiej w Polsce: https://www.facebook.com/demokratyczna.unia.regionalistow.slaskich/videos/205668399779972/?pnref=story
  PiS-owskie partyjne gazetki ci o tym nie napiszą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chłopie, nie masz pojęcia o polityce. Nie myślisz też samodzielnie. Brak ci korzeni i zdrowej oceny.
  Premier Szydło pokazala klasę w PE. Zgadzam się z nia calkowicie.
  Polska to suwerenny kraj i obce mocarstwa nie mają prawa u nas mieszac. Wystąpienia fanatycznie najezdzajacych na Polske pajacow z PE, pokazala ich głupote, fanatyzm i zero wiedzy na temat Polski. Polska Premier zrobiła dobre wrażenie w PE i zyskała przychylnosć większości europoslów. Sądu nad Polską nie będzie i jest to zasługa Beaty Szydlo.
  Tobie zaś przypominam, iż twoją premier nie jest Angela Merkel, lecz właśnie Beata Szydlo. Oczekiwalabym po obywatelu polskim nieco lojalnosci.

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!