niedziela, 10 stycznia 2016

Predator

Nocną porą Indianka wychodzi na obchód swych licznych zwierzątek uzbrojona w lampkę czołową. Niczym predator z horroru o tym samym tytule ("Predator"), przeczesuje wszystkie zakamarki owczarni, koziarni i stajni, sprawdzając czy coś nowego się nie urodziło i czy wszystko ogólnie jest okay.
Jest okay :) Na razie nic nowego się nie pojawiło.

Nową belę siana dziś rozprawiczyła i nakarmiła sianem z niej matuszki. Jedyną, tej nowoprzywiezionej beli zaletą i przewagą nad innymi belami zgromadzonymi w paszarni, jest to, że stoi ona pod ręką i blisko matuszek, co pozwala zaoszczędzić Indiance siły i czas na inne czynności. Dzięki bliskości do szopki z matuszkami tej przywiezionej przez Elfa, beli, Indianka szybciej nakłada owieczkom siana do ich paśników.

Przywiozła też taczką więcej opału do pieca, oraz pozamiatała korytarz i schody do piwnicy, a także wybrała słomę z okna piwnicy, by wpuścić światło dzienne niezbędne jej do uporządkowania i przemeblowania tego pomieszczenia.

Dzisiaj niestety nie ma żadnego ciepłego obiadu, a kura planowana na rosół nadal żyje. Na to już nie starczyło czasu i sił. No, ale ciasto drożdżowe zjadła i popiła herbatą. Głodna nie jest, choć zjadłoby się kawałek mięsa.

Indianka

1 komentarz:

  1. Tak zupełnie z innej beczki.Eko susz.Moi znajomi parają sie sprzedaża ziół,dokładnie ;pokrzywa,podagrycznik,krwawnik,kwiaty dziurawca,korzenie mniszka,tataraku a nawet wrotycz czy liscie malin ,porzeczek.Co istotne,suszą to,porcują,pakowane to jest w lniane woreczki przewiązane zwykłym sznurkiem z mała etykieta z nazwą i sposobem np;parzenia lub zrobienia wyciągu,woreczki sami szyja.Szczegółów nie znam,w każdym razie,z tego co mi jest wiadomym to jest to fajny zastrzyk pieniedzy.Owoce i warzywa sprzedawane w gospodarstwie bezpośrednio konsumentom i jako surowiec nie muszą przestrzegać norm handlowych. Na podobnej zasadzie sprzedawane są produkty z naturalnych stanowisk.Taki temat do wieczornych rozmyślan.Pozdrawiam ,Al

    OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!