sobota, 4 stycznia 2014

Projekt Ogrody Przyjaźni


Osoba bezrobotna pobiera zasiłki które zsumowane rocznie dają kwotę większą niż większość rolników otrzymuje roczne dotacje unijne.
Większość osób bezrobotnych miesięcznie wydaje około 300-400zł na papierosy.
Rezygnując z tego nałogu są w stanie rocznie zaoszczędzić 4800zł.
Za taką kwotę można spokojnie kupić kawałek ziemi rolnej na spółkę z kilkoma innymi osobami – najlepiej przyjaciółmi lub osobami nam życzliwymi, tak, aby można było stworzyć przyjazną, zgraną społeczność, taką letnią ekowioskę, która będzie razem organizować wspólne wypady na swoje ogrody i która wyznaczy wśród swoich ekowioskowiczów osoby odpowiedzialne za pilnowanie ogrodów przed zakusami szabrowników. Przy 10 osobach – można się zorganizować podczas stawiania letniskowych chatek na tych ogródkach, aby latem ogrodnicy mieli gdzie się schować podczas złej pogody i w ogóle gdzie nocować. Bezrobotny ma to do siebie, że ma mnóstwo czasu i się nigdzie nie śpieszy. Może wynająć swoje mieszkanie na całe lato, albo zrezygnować z wynajmu pokoju w mieście i na lato przenieść się na swój ogród. Dzięki temu zaoszczędzi na kosztach wynajmu/czynszu, a jednocześnie lepiej zadba i dopilnuje swój ogród i przy okazji ogrody swoich przyjaciół.
1 hektar to 100 arów wiec przypadnie 10 arów czyli 1000 m kwadratowych na osobę zakładając 10 osób na hektar. Te osoby mogą reprezentować całe rodziny i całymi rodzinami uprawiać swój ogródek. Zwłaszcza w pierwszych latach to będzie potrzebne, aby dobrze przerobić ziemię i przygotować ją pod siew warzyw.
10 arów to około 2000zł – 2500zł. Każdego bezrobotnego na taki wydatek stać choćby z zasiłku, a jeśli nie, to może tymczasowo zatrudnić się na czarno i zarobić tę kwotę, lub poprosić rodzinę o pożyczkę. Spłaci warzywami.
Zachęcam do samodzielnego się organizowania w takiej, lub innej formie.
Przy wyżej wymienionej oszczędności z tytułu zrezygnowania z papierosów – można kupić spokojnie 20 arów ziemi, a to 2000 metrów. Mnóstwo miejsca do kopania i siania. Znajdzie się też miejsce na chatkę ze słomy i gliny – gdzie będzie można przenocować.
Dochodzi jeszcze jeden czynnik – osoby bezrobotne, często czują się wyobcowane ze społeczeństwa. Zrzeszając się w takie małe wspólnoty znajdą w swoich towarzyszach niedoli oparcie i wsparcie duchowe, a na samej ziemi – wsparcie podczas budowy chatek czy pilnowania wyhodowanych warzyw.
Wzorem społeczności Mormonów wskazane jest, aby chatki stawiać razem. Będzie szybciej, sprawniej, ciekawiej i weselej :) Okna do chatek można załatwić z miejsc gdzie są remontowane duże budynki i wymieniane okna hurtowo. Takie okna przydadzą się także do budowy miniszklarenek oraz inspektów przyśpieszających wzrost uprawianych warzyw.
Jest jeszcze amerykański fundusz dla polskich bezrobotnych “Złoty cielec” który dostał z USA dla polskich bezrobotnych 100 milionów dolarów, ale jak głosi plotka – fundusz został rozkradziony i żaden bezrobotny nie dostał ani centa, ale możecie zapukać do drzwi Złotego Cielca i zapytać o to sami. Może gdzieś, na dnie szuflady zostało kilka dolarów :D

Tutaj znalazłam za na prawdę śmieszne pieniądze spory kawałek gruntu:
Na takim areale już można założyć spory ogród i cieszyć się z własnych świeżych warzyw i owoców.

OT Lublin, woj. lubelskie, pow. biłgorajski, gm. Księżpol, obr. Borki
Cena:2 500.00 złPowierzchnia (w ha):0.21Data przetargu:brak
Województwo:LubelskieTyp działki:rolnaRodzaj przetargu:
Powiat:Powiat biłgorajskiMożliwe przeznaczenie:brakNr oferty:Borki 988
Miejscowość:BorkiForma zagospodarowania:sprzedażOddział terenowy:OT Lublin
Gmina:Księżpol
Media:brak
Odległości:brak
Informacje dodatkowe:wykaz
Opis:Działki nr 988

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!