poniedziałek, 6 stycznia 2014

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2013 roku

Grabież pieniędzy z OFE, ćwiczenia ataku na Polskę przez wojska rosyjskie, sięgająca szczebli ministerialnych infoafera, największy deficyt budżetowy w historii III RP, wyprzedaż przez rząd przynoszących spore zyski PKO BP, Azotów Tarnów czy PKP Cargo...

 

Przypomnijmy w skrócie najważniejsze decyzje i wydarzenia mijającego roku. Zero tematów zastępczych i przykrywkowych. Tylko sprawy istotne dla Polski i Polaków:

 

 1. Przeforsowanie w Sejmie przez PO-PSL oraz podpisanie przez prezydenta Komorowskiego ustawy o grabieży 151 mld zł oszczędności zgromadzonych w OFE

 2. Wzrost zadłużenia Skarbu Państwa do kwoty 940 mld zł

 3. Największa w historii III RP dziura budżetowa

 4. Decyzja o zawieszeniu funkcjonowania budżetowego progu ostrożnościowego

 5. Zabranie przez rząd z Funduszu Rezerwy Demograficznej kolejnych 2,5 mld zł

 6. Najwyższe bezrobocie od 6 lat (luty 2013: 14,4 proc.) - Ja myślę, że jest dwa razy większe niż wykazują sondaże.

 7. Ujemny przyrost naturalny (pierwszy raz od czasu II wojny światowej) - Polki boją się rodzić - brak warunków do utrzymania dzieci.

 8. Nowa fala emigracji zarobkowej - bezrobocie w Polsce i brak perspektyw.

 9. Infoafera; ustawianie wielomilionowych przetargów na szczeblu ministerialnym - podatnicy za to płacą

 10. Paraliż rządu w sprawie ustaw regulujących kwestię wydobywania gazu łupkowego w Polsce - Jest nam potrzebna niezależność energetyczna

 11. Opóźnienia przy rozpoczęciu budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej (przesunięcie oficjalnej daty oddania do użytku elektrowni z 2020 na 2025 rok) - tego mi nie żal - nie chcę drugiego Czarnobyla.

 12. Decyzja o nie podwyższeniu (5. rok z rzędu) kwoty wolnej od potrąceń podatkowych - w Polsce kwota wolna od podatku to zaledwie ok. 5000zł.W UK - to ok. 50.000zł rocznie. W UK możecie zarobić 50.000zł rocznie i nie płacić od tego podatku.

 13. Decyzja o likwidacji ulgi budowlanej - kolejny gwóźdź do trumny sektora budowlanego w Polsce.

 14. Decyzja o utrzymaniu podwyższonych stawek VAT (23 proc.) przez kolejne 3 lata - miał oto być chwilowe podwyższenie, tymczasem wygląda na to, że jest na stałe lichwiarski VAT wprowadzony na towary i usługi. Nadmierne podatki niszczą gospodarkę - hamują wzrost gospodarczy.

 15. Ćwiczenia wojsk rosyjskich i białoruskich ataku na Polskę i kraje nadbałtyckie - a nasze wojska wysłane na obcą misję - nikt nie broni naszych granic, ale my nadal płacimy na utrzymanie polskiego wojska, które realizuje amerykańskie interesy na bliskim wschodzie - naszym kosztem.

 16. Rozmieszczenie rosyjskich rakiet strategicznych przy granicy z Polską - zagrożenie obronności kraju. Nikt nas nie broni. Nasze wojsko wyjechane.

 17. Odrzucenie w Sejmie głosami PO-PSL obywatelskiego projektu dot. zachowania przez państwo pakietu większościowego akcji Grupy Lotos - kolejny kluczowy zakład polski oddany w obce ręce.

 18. Odrzucenie w Sejmie głosami PO-PSL obywatelskiego projektu dot. referendum w sprawie posyłania do przedszkoli 6-latów i przywrócenia normalnego kursu historii w szkołach średnich - no po co się konsultować z tymi "burakami Polakami" oni przecież nie mają prawa wychowywać dzieci po swojemu. Rząd i sejm wie "lepiej" co dziecku trzeba.

 19. Wyprzedaż należących do Skarbu Państwa akcji przynoszącego wielkie zyski Banku PKO BP (za 5,2 mld zł) - kto kupił? Pewnie większośc akcji kupili obcy. Czyli ostatni polski bank już nie jest polski.

 20. Sprzedaż przez rząd, mimo ostrzeżeń ABW, 12,1 proc. akcji Azotów Tarów rosyjskiej firmie Arcon
 21. Sprzedaż PKP Cargo - 2. co do wielkości na świecie spółki transportu kolejowego - która przynosiła milionowe zyski. - wielki ekonomiczny błąd. Nie sprzedaje się kury znoszącej złote jaja, któa w dodatku jest kluczowym zakładem krajowym.

 22. Przyjęcie głosami PO, PSL, RP i SLD paktu fiskalnego

 23. Przyjęcie ustawy śmieciowej - wzrost opłat za wywóz śmieci nawet o 50 proc. - Musisz płacić obojętnie, czy odbierają śmieci czy nie. Ode mnie nie odbierają od pół roku, tylko rachunki przysylają do zapłaty.

 24. Rezygnacja przez USA z budowy polskiego elementu tarczy antyrakietowej - amerykanie nas nie chronią, ale z naszego wojska za darmo korzytają. Na nasz koszt. Wiz do USA nadal nie znisśli. Nie mamy żadnego interesu w tym by sponsorować wojny amerykańskie.

 25. Osiągnięcie 212 miejsca na świecie (na 222 klasyfikowane kraje) pod względem dzietności kobiet - Polki nie mają w kraju warunków do godziwego urodzenia i wychodzania dzieci.

 26. Osiągnięcie 124 miejsca na świecie pod względem jakości infrastruktury drogowej - dno i wodorsty. Na to płacimy takie potężne podatki? Zamiast nowych dróg - kolorowe misie z suszarkami na drogach co kawałek. Zarabiają dodatkowe pieniądze dla tuskorządu.

 27. Szkolenia Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) w Moskwie - pojechali się szkolić jak fałszować wybory. Następne wybory znowu wygra PO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!