niedziela, 21 grudnia 2014

Indianka pisze list do Kamyka

Indianka pisze potezny list do Kamyka aby go podniesc na duchu.
Nie zdazy go wyslac dzis ni jutro, bo koncowka baterii w tablecie, a do napisania jeszcze wiele. Krycha dopilnowala wczoraj by Indianka nie miala mozliwosci napisac do Kamyka z domu. Indianka dokonczy ten list i wysle dopiero za pare dni gdy zajdzie do swietlicy. Tylko z komputera w swietlicy bedzie mogla wyslac list do Kamyka.
Krycha i dyr nie pozwalaja doladowac tablet w kawiarence ani PIAPie.
Bez tego dostep do internetu na wsi ograniczony. Dyr i Krycha ogranicza Indiance dostep do Internetu. Oby oboje mieli podle samotne swieta bez pradu i kontaktu z bliskimi. Na nic lepszego nie zasluguja.

8 komentarzy:

 1. czy możesz jakoś LOGICZNIE uzasadnic to, że gmina ma płacić za prąd do twoich urządzeń? Argumenty typu "bo ja chcę i mnie się należy" odpadają. Może ja pójdę do świetlicy ze swoim żelazkiem i poprasuję sobie ścierki, ręczniki, obrusy..... po co mam płacić w domu.....
  Sąsiadka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. swietlica to nie prywatny folwark, a za pieniadze podatnikow prowadzony obiekt uzytecznisci publiczcnej. Niemcy to by taka swietliczanke i dyra juz dawno pogonili precz i przykro mi to mowic, ale ziomale zamiast stanac murem za ... niemal samotna matka, bo z takim inwentarzen, to jeszcze glupoty wygaduja. wstyd. Dlatego tak w kraju mamy, bo tak ze soba trzymamy.

   Usuń
 2. Logicznie? Oczywiscie. Logika i uczciwosc sa moja mocna strona.
  Dlaczego gmina placi za podlaczanie do pradu zarlocznych urzadzen swietliczanki typu czajnik elektryczny czy piekarnik lub prodiz (Indianka to widziala), a odmawia uzytkowniczce w potrzebie swobodnego korzystania z internetu w swietlicy wiejskiej ktora wziela dotacje na cel przyblizenia i udostepniania internetu mieszkancom wsi?
  Dzialania dyra i Krychy sa niezgodne z zalozeniami Projektu PIAP. Sprawa wymaga interwencji w Urzedzie Marszalkowski ktory sfinansowal projekt, a w jego ramach zakup komputerow i osprzetu towarzyszacego. Dyrektor powinien zapewnic przyjazna, pomocna obsluge sprzetu a nie rzucac klody pod nogi uzytkownikom ktorzy pragna w pelni wykorzystywac internet i sprzet oraz wyposazenie Publicznego Punktu Dostepu do Internetu oraz swietlicy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Krycha ma placone za pelny etat czyli za 40 godzin tygodniowo i komputery powinny byc dostepne 40 godzin tygodniowo, a nie niespelna 35 h.

  Wszystkie komputery powinny byc udostepniane JEDNOCZESNIE.
  To nieekonomiczne aby utrzymywac i oplacac swietliczanke za udostepnianie 2 komputerow. Ktos policzyl ile nas podatnikow kosztuje ta pani? 1300 zl miesiecznie.
  Zasadnym jest, zwlaszcza gdy swietlica pelna tlumu dzieciakow by udostepnic im WSZYSTKIE komputery JEDNOCZESNIE czyli 7 szt a nie tylko 2 sztuki.
  Wygodnie ma byc uzytkownikom, a nie swietliczance. Swietlica to miejsce dla wszystkich mieszkancow, a nie wylacznie dla wygody swietliczanki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Iza to nie tak... ta Pani kosztuje nas 1770zł bo takie są realne kosztu + koło 21% (to zależy od wieku pani Krychy) tego co płaci pracodawca, czyli Gmina jak rozumiem... kupa kasy!
  sylwia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wlasnie, Krycha jest kosztowna w utrzymaniu i nie powinna utrudniac uzytkownikom dostepu do swietlicy i sprzetu oraz wyposazenia.
   Bez laski powinna otwierac na 8 godzin dziennie i udostepniac WSZYSTKIE komputery JEDNOCZESNIE. Inni pracownicy sfery budzetowej pracuja po 8 godzin dziennie bo za tyle maja placone. Ona tez musi pracowac 8 godzin a nie sobie skracac godziny pracy o 20 godzin miesiecznie. To nie jest uczciwe wobec podatnikow i uzytkownikow.

   Usuń
 5. Ja się nie znam,bo już inne pokolenie jestem,ale czy mogłabyś wysłać list taki tradycyjny? Papier,koperta,znaczek?
  Choć na znajomej wsi zlikwidowano w ramach oszczędności pocztę i żeby list wysłać,trzeba dostać się do busu,jechać kilkanaście kilometrów i tak samo z powrotem. To są wykluczenia, o których cicho.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatecznie tak zrobie. Mam ladny charakter pisma, poszukam ladna kartke swiateczna i po swietach wysle, bo juz teraz za pozno.
   Chcialam aby dostal list przed swietami lub w swieta, ale za bardzo sie rozpisalam i nie zdazylam dopracowac listu na tablecie.

   Usuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!