niedziela, 28 czerwca 2020

Szokujący reportaż. Pracownicy Zuckerberga nagrani ukrytą kamerą. Tak w praktyce wygląda cenzura na FacebookuDziennikarze śledczy z Projektu Veritas opublikowali reportaż dokumentujący, jak w praktyce wygląda cenzura u giganta mediów społecznościowych – Facebooka. Nagrani z ukrycia moderatorzy treści przyznają, że posty i komentarze weryfikują pod kątem politycznym, faworyzując lewicowy przekaz.

Bohaterem filmu jest Zach McElroy, który pracował w firmie Cognizant, międzynarodowej korporacji świadczącej usługi informatyczne, w tym cyfrowe, technologiczne i doradcze.
Zajmował się tam moderowaniem treści na Facebooku oraz Instagramie. Weryfikował i usuwał wpisy niepoprawne politycznie, rasistowskie i hejterskie. Firma Marka Zuckerberga zleca takie zadania firmom zewnętrznym.

Cognizant zdecydowała się zakończyć współpracę z Facebookiem po tym, jak wcześniej pracownicy wielu zewnętrznych firm skrzyknęli się i złożyli zbiorowy pozew za niezapewnienie bezpiecznego środowiska pracy. Pracownicy wskazywali, że treści, jakie musieli na co dzień przeglądać, doprowadziły u nich do rozwoju zespołu stresu pourazowego (PTSD). Na mocy ugody Facebook zapłaci 52 mln dol. odszkodowania.

Aktywność „pro-Trump” oznaczana jako terrorystyczna

Zach McElroy wraz z Project Veritas, organizacją związaną z amerykańskim konserwatywnym politykiem Jamesem O’Keefe, nagrali reportaż. Bohater opisuje w nim, jak w rzeczywistości działa cenzura na Facebooku.

Na filmie uwieczniono pracowników, którzy przechwalają się usuwaniem postów i komentarzy popierających prezydenta Donalda Trumpa oraz wpisów promujących konserwatywne wartości.


https://nczas.com/2020/06/28/szokujacy-reportaz-pracownicy-zuckerberga-nagrani-ukryta-kamera-tak-w-praktyce-wyglada-cenzura-na-facebooku-video-2/

Natomiast cenzorzy polskiej społeczności na Facebooku wycinają wszystko, co prawicowe, demaskatorskie, a zostawiają lewicowy hejt i mowę nienawiści.

Izabella INDIANKA Redlarska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2019 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!