sobota, 27 czerwca 2020

Ardanowski powołał pełnomocnika ds. praw zwierząt.Ardanowski powołał pełnomocnika ds. praw zwierząt. Teraz zacznie się nagonka skurwiałych terrorystów. 
Pełnomocnik ministra rolnictwa do spraw ochrony zwierząt będzie pracować nad świadomością ws. zwierząt, ale i przeglądać prawo, które teraz jest bezprawiem, bo pozwala zabierać zwierzęta” - tłumaczył w piątek minister Ardanowski, powołując Wojciecha Kurkowskiego na pełnomocnika ds. praw zwierząt
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powołał w piątek 26 czerwca pełnomocnika ds. praw zwierząt. To Wojciech Albert Kurkowski. Na stronie internetowej resortu rolnictwa informacje o nim są zdawkowe: „miłośnik zwierząt, międzynarodowy sędzia felinologiczny [w konkursach kotów rasowych – red.], wiceprezes World Cat Federation”. (Więcej o dorobku nowego pełnomocnika dalej).
Jak czytamy na resortowej stronie, do zadań Kurkowskiego będzie należało m.in. opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących ochrony oraz dobrostanu zwierząt, analiza i ocena funkcjonujących w tym obszarze przepisów. Ma również rozpoznawać problemy w tym temacie i składać propozycje ich rozwiązań, a także promować pozytywne zachowania wobec zwierząt.
„Do zadań pełnomocnika należy także współpraca z organizacjami społecznymi, z organizacjami zrzeszającymi rolników i hodowców zwierząt oraz z jednostkami samorządu terytorialnego” .
Minister Ardanowski jeszcze 25 czerwca zapowiadał, że pełnomocnika ds. praw zwierząt powoła w ciągu kilku najbliższych dni. Jednak w piątek 26 czerwca rano w radiu „Siódma 9” ogłosił, że powoła go tego samego dnia.
Wtedy jeszcze nie podał jego nazwiska. Zaznaczył tylko, że to „człowiek, który znakomicie zna warunki, w jakich powinny być utrzymywane zwierzęta, zarówno gospodarskie, jak i towarzyszące” i „jest wielkim miłośnikiem zwierząt” oraz „jest znany w środowisku”, choć nie powiedział w jakim. Nie jest też związany z Ministerstwem Rolnictwa.
„Zwierzęta muszą żyć w dobrych warunkach. Oczywiście, człowiek jest panem stworzenia, ale zwierzęta nie mogą cierpieć. Muszą być w warunkach, które odpowiadają ich potrzebom. Będzie on pracować nad świadomością ws. zwierząt, ale i przeglądać prawo, które teraz jest bezprawiem, bo pozwala zabierać zwierzęta” – tłumaczył. Dzień wcześniej powiedział, że jego rolą ma być przygotowanie nowej ustawy o ochronie zwierząt.
Ten bezprawny przepis, który pozwala zabierać zwierzęta to art. 7.3 ustawy o ochronie zwierząt. Zezwala on organizacjom prozwierzęcym na odbiór idealnie zadbanych zwierząt i przetrzymywanie ich w nieskończoność, głodzenie i oddawanie do rzeźni oraz czerpanie z tego tytułu korzyści finansowych. 
Czy w takim razie jednym z głównych zadań pełnomocnika będzie pomoc ministrowi Ardanowskiemu w wykreśleniu z ustawy przepisu, który w przeszłości wiele razy powodował bezwzględne plądrowanie gospodarstw i pozbawianie zrabowanych zwierząt życia? Miejmy nadzieję!  
Obawiam się jednak, że to być może tylko zabieg wyborczy mający odwrócić uwagę od faktu tego, że obecnie urzędujący prezydent zatwierdził plądrowanie gospodarstw w roku 2018 podpisując zmiany do ustawy o ochronie zwierząt umożliwiające wywożenie zwierząt gospodarskich bez zgody właścicieli i bez powodu, wyłącznie na podstawie widzimisię czerpiących finansowe korzyści z tego procederu fundacji pseudo prozwierzęcych.

Izabella Redlarska
Rzecznik Praw Hodowcy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2019 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!