piątek, 14 października 2016

Juncker uderza w polską gospodarkę! KE chroni interesy zagranicznych koncernów

Ja jako Polka nie życzę sobie by jakiś obcy pajac z Brukseli co nie płaci w Polsce podatków, bruździł w polskiej gospodarce i budżecie.

Lechia suwerenna

Dodano: 13.10.2016 [22:11]
Zachodnie koncerny boją się tego podatku, ale i tak będzie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski
Wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki potwierdził, że rząd pracuje nad nową ustawą o podatku handlowym. Z kolei poseł Jacek Sasin, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, w rozmowie z reporterką niezalezna.pl, zapewnił, że budżet jest realizowany zgodnie z planem, a dochody rosną dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego.

Pod koniec września Komisja Europejska zakwestionowała obowiązujący w Polsce podatek handlowy. Ustawę wprowadzającą podatek krytycznie oceniała Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, reprezentująca interesy zagranicznych koncernów, takich jak Auchan, Tesco czy Jeronimo Martins.

Ustawa o podatku handlowym weszła w życie 1 września. Zgodnie z nią obowiązują dwie stawki – 0,8 proc. od przychodu między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie. Według założeń rządu, w 2017 r. podatek ten miał przynieść 1,6 miliarda złotych wpływów do budżetu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Juncker uderza w polską gospodarkę! KE chroni interesy zagranicznych koncernów

Do tego problemu odniósł się dzisiaj wicepremier Mateusz Morawiecki, który był gościem Polsat News. Pytany, czy rząd pracuje nad ustawą o podatku handlowym, potwierdził.

- Tak, tak. To pewna dyskryminacja. Akurat ten piękny kraj, o którym rozmawiamy – Francja – ma podatek handlowy od 1972 roku i wszystko jest w porządku, nikomu nie przeszkadza.On się nawet tak nazywa – podatek od rzemiosła i usług po to, żeby wspierać lokalne rzemiosła i usługi, lokalny handel. U nas KE niestety zakwestionowała ten podatek. Będziemy starali się bardzo szybko wejść w dialog z KE, jakiego typu podatek jest możliwy, bo chcemy pracować nad tym podatkiem. Może trzeba odwzorować ten francuski, może hiszpański - tłumaczył.

Zwrócił również uwagę na inny bardzo istotny wątek.
 
Jesteśmy wyraźnie traktowani jako obywatel UE drugiej kategorii. Nie chcemy być traktowani jako państwo drugiej kategorii i na pewno sobie na to nie pozwolimy, ale nie chcemy też wchodzić w konfrontację
- podkreślił wicepremier Morawiecki.

Z kolei poseł Jacek Sasin zapewnił, że:
 
Budżet tegoroczny jest realizowany zgodnie z planem. Wyraźnie obserwuje wzrost dochodów budżetu, to są skutki przyjęcia ustaw uszczelniających system podatkowy. W przyszłym roku te działania będą jeszcze bardziej widoczne, bo kolejne ustawy przed nami.
Dobre informacje poseł Sasin ma również o przyszłorocznym budżecie.
 
Przewiduje on ambitny wzrost gospodarczy na poziomie 3,6 procenta, przewiduje zapewnienie środków na realizację na najważniejsze programy społeczne
- powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.
OBEJRZYJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z POSŁEM SASINEM

http://niezalezna.pl/87540-zachodnie-koncerny-boja-sie-tego-podatku-ale-i-tak-bedzie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!