środa, 28 października 2015

Prezydent Duda (PiS) zawetował 3 ustawy

Jakie? Te złe i szkodliwe dla naszego kraju!
Wystarczy wyłowić z internetu komentarze oświeconych patriotów polskich by wyrobić sobie zdanie o szwindlach platfusów i ich przydupasów.
Teraz z praworządnym PiSowskim składem Senatu Polska ma szansę obronić się przed całkowitym demontażem gospodarki i zniszczeniem majątku i zasobów naturalnych kraju. Mamy większość parlamentarną!
Naród na wyborach spisał się na medal. Mamy szansę przetrwać rozpad gospodarki europejskiej jeśli właściwie zadbamy o swoją, polską.
Dziękuję tym, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość.
Dzięki Wam ocalimy nasz Kraj.

Cytat:
"W nocy z dnia 17 na 18 grudnia 2014 roku miała miejsce próba zmiany Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, która umożliwiałaby w przyszłości sprzedaż Lasów Państwowych na zasadach zapisanych w ustawie. Za uchwaleniem zmian głosowało 291 posłów, przeciw było 150 a 2 wstrzymało się od głosu. Do uchwalenia zmian zabrakło zaledwie 5 głosów. Za przyjęciem zmian w konstytucji głosowało PO, SLD, PSL, TR, BiG oraz 11 posłów niezrzeszonych. Przeciw był PiS, KPSP Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina oraz 8 posłów niezrzeszonych.
W czasie kiedy mainstreamowane media karmiły nas nagonką na jedną z posłanek opozycyjnych, która na sali sejmowej spożywała drugie śniadanie, w sejmie trwała debata o przyszłości polskich Lasów Państwowych i polskiej ziemi. 18 grudnia o godzinie 0:45 obecna koalicja rządząca razem ze swoimi "odnogami" próbowała bez konsultacji ze społeczeństwem zmienić Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.

A tak naprawde społeczeństwo wyraziło swoją opinię na ten temat. Do tej pory zebrano 2,5 mln podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum, które dotyczyłoby utrzymania statusu Lasów Państwowych w dotychczasowym charakterze oraz uniemożliwiłoby obcokrajowcom obrotu polską ziemią. Tymczasem kilka godzin wcześniej miało miejsce głosowanie na temat przeprowadzenia takiego referendum. I oczywiście 2,5 mln podpisów nie zrobiło na nikim wrażenia. Za przeprowadzeniem referendum opowiedziały się partie: PiS, KPSP, 30 posłów SLD, 11 posłów niezrzeszonych, 7 posłów BiG oraz 4 posłów TR. Przeciwko była koalicja PO-PSL, 1 poseł SLD, 6 posłów niezrzeszonych oraz 3 posłów BiG.

Czym tak właściwie był odrzucony projekt zmian w konstytucji RP? Przyjęcie tego projektu zmian oznaczałoby otwarcie tylnych drzwi umożliwiających sprzedaż Lasów Państwowych, jeżeli wymagałoby tego "dobro publiczne". W praktyce chodzi prawdopodobnie o pozyskiwanie środków ze sprzedaży lasów na podtrzymywanie bankrutującej III RP. Gdyby doszło do uchwalenia tych zmian to najprawdopobobniej umożliwiałoby to także ostateczne wyrzucenie do kosza 2,5 mln podpisów Polaków, którzy sprzeciwiają sprzedaży naszych lasów i naszej ziemi podmiotom zagranicznym oraz osobom prywatnym.
Czy więc możemy się obawiać, że za kilka lat nie wejdziemy do lasów bo będą one ogrodzone a na ogrodzeniu będzie wisiała tabliczka: TEREN PRYWATNY WSTĘP WZBRONIONY? Wystarczy pojechać do Niemiec żeby zobaczyć jak to tam wygląda. Przed wieloma terenami leśnymi wisi informacja "Verboten". Do takiej sytuacji prowadzi polityka obecnego rządu PO więc to Polacy zdecydują przy urnach czy lasy będą w przyszłości dobrem wspólnym czy będą one zarezerwowane tylko dla najbogatszych."

Zdecydowali :-)
Po wyborach rząd PO pójdzie won i skończy się rozkradanie naszego kraju.
Nareszcie! :-)

4 komentarze:

 1. W Niemczech i we Francji często jest tabliczka na lasach "teren prywatny", ale nie oznacza to, że wstęp jest wzbroniony czy nawet ograniczony, można sobie wchodzić, nic brać (grzyby, jagody, ostrężyny) jednak nie wolno, bo to prywatne.
  Co do obecnej sytuacji po wyborach to jestem w gorszym nastroju od Ciebie. PO zostawiło PiSoiwi zrujnowany budżet, nie dający nie tylko pola manewru, ale nawet wykonalności, w końcu nie ma już 150mld zł, które ukradli z OFE, pozostały tylko zobowiązania. Ciekawe jak w takiej sytuacji mają zrealizować obietnice wyborcze...

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro przy lesie stoją tabliczki z napisem "verboten" a to oznacza, że zakazany wstęp to znaczy że nie wolno wejść.

  Ale tu nie o to chodzi. Bardziej chodzi o to, że lasy państwowe to dobro narodowe, majątek wszystkich Polaków. Mogą z nich korzystać - wędrować, biwakować, wypoczywać, zbierać jagody i grzyby, obserwować dzikie zwierzęta.

  Po sprzedaży w obce ręce prywatne to już nie będzie polski las, ogólnodostępne dobro narodowe. To nie w porządku. Stracimy nasze polskie lasy, bo Polaków na wykup nie będzie stać. Ziemia leśna z rosnącymi lasami przejdzie w obce ręce. Drzewa zostaną wycięte i sprzedane. Zostanie ugór. Zmieni się polski subklimat. Powodzie i wichury będą pustoszyły miasta i wsie albowiem zostanie zachwiana równowaga ekologiczna.
  Lasy absorbują zarówno nadmiar wody jak też łagodzą siłę wiatrów. Produkują tlen.
  Gdy trafią w ręce prywatne ulegną degradacji. Wszyscy to odczujemy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, to prawda Platforma Obywatelska zrujnowała nasz kraj i zrobiła z Polski bankruta.
  Powinna za to stanąć przed Trybunałem Stanu i zostać skazana na utratę majątków i dożywocie.

  PiSowi będzie beznadziejnie trudno zarządzać problemami gospodarczymi zostawionymi przez Platformę, ale jeśli sięgnie po śmiałe metody to wyciągnie nas z bagna. PiS musi dać szansę Polakom żyć i pracować bez szkodliwych ograniczeń i obciążeń. Uwolnić rynek rolny dla chłopów małorolnych, tak by bez utrudnień poczęli produkować żywność na nasze potrzeby. Żywność przetworzoną: sery, wędliny, konfitury itp. Ograniczanie i wręcz uniemożliwianie tego jest bardzo szkodliwe dla budżetów domowych rolników polskich.

  OdpowiedzUsuń
 4. PO wprowadziło zakaz wolnego handlu na wsi co doprowadziło wielu gospodarzy do nędzy i konieczności emigrowania do miast i za granicę.
  To strzał w kolano polskiego rolnictwa i zarazem sektor żywnościowy.

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!