piątek, 14 lutego 2014

Wolne media zaczynają nadawanie!

Nareszcie po 3 latach dyskryminacji polskiej telewizji katolickiej przez obecne antynarodowe i antykatolickie elity rządzące udało się niezależnej, katolickiej telewizji TV Trwam dostać na eter! Gratulacje! :)))

TV Trwam o północy rozpocznie nadawanie na MUX-1

Radio Maryja

Od północy TV Trwam rozpocznie nadawanie na cyfrowym multipleksie (MUX-1). Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu milionów katolików, którzy na różny sposób włączyli się w zakończoną zwycięstwem batalię o miejsce na multipleksie dla TV Trwam.

Dziękczynieniem za to będzie Msza św. sprawowana w Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Eucharystii o północy będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

Rodzina Radia Maryja otrzyma dziś relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz bł. ks. Michała Sopoćki.

Rozpoczęcie nadawania na MUX-1 to ogromna szansa – powiedział w rozmowie z Naszym Dziennikiem o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor  Radia Maryja. Zdobądźmy się na wspólny wysiłek, systematyczne wsparcie, gdyż chodzi o wielką sprawę dla Polski i światadodał.

Zanim jednak doszło do zwycięstwa, Polacy zjednoczyli się i podjęli olbrzymi wysiłek w obronie TV Trwam. W kraju i zagranicą przeszło kilkadziesiąt marszy w obronie stacji, zebrano ponad 2,5 mln podpisów na listach poparcia. W obronie katolickiego nadawcy wielokrotnie stawali księża biskupi i KEP.

Rady miast i gmin, sejmiki powiatów i województw oraz różne organizacje wystosowały stanowiska przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji. W sejmie odbyły się liczne komisje oraz wysłuchania poselskie poświęcone sprawie TV Trwam.

- Stworzył się szeroki front społeczny tej walki, poczynając od samych zainteresowanych, poprzez parlament i społeczeństwo. Przede wszystkim w parlamencie przeprowadziliśmy wiele komisji na ten temat, Komisji Kultury i Środków Przekazu, bo bardzo istotna jest kwestia programowa, Komisja Administracji i Cyfryzacji, kwestia techniczna procesu cyfryzacji telewizji naziemnej; no i udało się. Miejmy nadzieję, że TV Trwam, która złamie monopol informacyjny, monopol źródeł, monopol właścicielski na rynku telewizji naziemnej, to będzie taki kamyczek, początek łamania tego monopolu i nastania czasu rzeczywistej wolności słowa w Polsce – powiedziała poseł Elżbieta Kruk, była przewodnicząca KRRiT.

Swoje zadowolenie z obecności TV Trwam na MUX-1 wyraził ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, delegat KEP ds. TV Trwam. Ksiądz arcybiskup zwrócił jednocześnie uwagę na zaangażowanie wielu Polaków, którzy zabiegali o przyznanie TV Trwam miejsca w cyfrowej telewizji naziemnej.

Otrzymaliśmy możliwość przekazu, z którego korzystają wszystkie inne media. Tak więc dzięki modlitwie, dzięki prośbom, marszom, inicjatywom samorządów, miast, regionów, dzięki także tym prawnym wysiłkom, to wszystko jest już za nami. (…) Przekaz TV Trwam służy nowej ewangelizacji, wchodzić będzie w cały program, którym żyje Kościół, który jest oczekiwaniem Ojca Świętego, Kościoła w Polsce, wszystkich wiernych. Dzisiaj jest szczególna okazja, by podziękować jeszcze raz; czynie to jako delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. TV Trwam, chcę podziękować wszystkim za modlitwę, wiarę i nadzieję, że ten moment nadejdzie i dziś nadszedł – mówił ks. abp Sławoj Leszek Głódź.  

Metropolita gdański o TV Trwam rozmawiał z papieżem Franciszkiem, podczas ostatniej wizyty ad limina Apostolorum w Watykanie.

Podczas spotkania z Ojcem Świętym miałem możliwość, prezentując naszą prowincję, powiedzieć kim są radiosłuchacze i telewidzowie TV Trwam, i podziękować także dla Centro Television Vaticano, a więc tej telewizyjnej stacji, która użycza wszystkich swoich transmisji dla TV Trwam z działalności Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Zaznaczyłem, iż jedynie TV Trwam na multipleksie istnieje wśród krajów i kościołów europejskich, i to jest ogromne wydarzenie w skali także międzynarodowej – mówił ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Na Mszy św. dziękczynnej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, m.in. pani poseł Małgorzata Sadurska.

- Z wielką radością, razem z grupą parlamentarzystów, pod przewodnictwem przewodniczącego klubu parlamentarnego Mariusza Błaszczaka, udaję się na Jasną Górę po to, aby podziękować. Przede wszystkim podziękować Matce Bożej za to, że w końcu dzięki wysiłkom wielu ludzi dobrej woli Telewizja Trwam znalazła miejsce na multipleksie i żeby modlić się o dalsze łaski dla tych wszystkich, którzy tworzą Telewizję Trwam, którzy tworzą wolne media – powiedziała Małgorzata Sadurska, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Batalia o wejście TV Trwam na MUX-1 trwała blisko 3 lata.

***

Wraz z rozpoczęciem przez Fundację Lux Veritatis nadawania programu TV Trwam w sygnale MUX-1 konieczne jest przeprogramowanie dekoderów DVB-T i telewizorów z głowicami MPEG-4.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/tv-trwam-rozpocznie-dzis-nadawanie-na-mux-1/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!