piątek, 14 lutego 2014

Łamanie praw człowieka polskich rodzin w Niemczech

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do łamania praw człowieka Polaków w Niemczech???
Wojciech Pomorski
Uniwersytet ŚLąski w Katowicach
Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech - Dyskryminacja.de zaprasza Państwa do Hamburga na konferencję prasową i rozprawę w sądzie w sprawie niepełnosprawnego polskiego dziecka zabranego siłą przez Jugendamt polskiej matce:

Konferencja prasowa odbędzie się w dniu 17 lutego 2014 roku o godz. 08.30 w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Dyskryminacja.de pod adresem: Wojciech Pomorski Ernst-Mittelbach-Ring 36, 22455 Hamburg.
Rozprawa sądowa odbędzie się o godz. 10.00 w tym samym dniu (17.02.2014) w Sądzie: Amtsgericht Hamburg, Justizgebäude Sivekingplatz 1 (Ziviljustizgebäude), 20355 Hamburg, pierwsze piętro, sala nr A 059.

Sprawa dotyczy Marii Filipiak, ur. 10.11.2006 - córki Pani Magdaleny Filipiak ur. 05.04.1981. Matka i córeczka są obywatelami RP. Córka została w dniu 21.11.2013 zabrana siłą matce przez działaczy Jugendamtu w asyście policjantów, wywieziona do innego miasta, gdzie jest przetrzymywana przez tę organizację wyłącznie w celach fiskalno-dochodowych.
Tu został osiągnięty swoisty rekord: Jugendamt pobiera 20 tysięcy € (!) miesięcznie za tę małoletnią, niepełnosprawną obywatelkę RP, a rachunki dostaje matka. Następna motywacja fiskalno-dochodowa Jugendamtu: ze względu na fakt, że Marysia urodziła się jako wcześniak gdzie podczas porodu w niemieckiej klinice Eppendorf w Hamburgu popełniono kilkanaście błędów lekarskich, które spowodowały 80% jej niepełnosprawności. Z tego tytułu matce przysługuje odszkodowanie w wysokości ok. 250 tys. € oraz dożywotnia renta dla Marysi.

Wniosek: Nie dość, że Jugendamt pobiera miesięcznie za Marysię 20 tys. €, to chce przywłaszczyć sobie tę sumę odszkodowania oraz rentę za to ciężko niepełnosprawne przez błędy lekarskie polskie dziecko! Skandaliczna „normalność” w Niemczech: Marysi i matce, którzy są Polakami Jugendamt zakazał między sobą rozmawiania w języku polskim.
Ponieważ Marysia ma poważne problemy z mówieniem, dlatego intymny język gestów i mimiki, który rozumie wyłącznie matka, jest ekstremalnie ważny jak i istniejącą intymna relacja z matką, którą niszczy Jugendamt.

Co dodatkowo zasmuca: Jak zwykle Placówka Konsularna RP w Hamburgu odmówiła dziecku i matce jakiegokolwiek wsparcia i pomocy…

Przemocą zabrana z domu Marysia została osadzona przez działaczy Jugendamtu w przytułku w Kilonii, który od tego czasu jest dla niej więzieniem (jest zamykana w łóżeczku). Matce zezwala się widzieć córeczkę jedynie raz w tygodniu do 3 godzin pod ścisłym nadzorem. Jugendamt nie chce oddać dziecka matce, gdyż pozbawiłby się intratnego źródła dochodów.

Na życzenie wyślę Państwu zdjęcia matki i Marysi.

Pani Filipiak po zgłoszeniu uzyskała natychmiast pomoc od Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. - www.dyskryminacja.de, a sprawę od tego czasu prowadzi polsko-niemiecki adwokat mecenas Markus Matuschczyk, współpracujący z Polskim Stowarzyszeniem - www.dyskryminacja.de i doskonale znany opinii publicznej z wielu spraw przeciw Jugendamtowi o polskie dzieci.

W imieniu wszystkich, którym leży na sercu los polskich dzieci i bezprawie jakie wyrządza się Polakom w Niemczech, serdecznie zapraszam Państwa na zorganizowaną przez nas konferencję prasową i rozprawę.

Przypominam, że ta sama organizacja ds. zarządzania dziećmi i młodzieżą Jugendamt w czasie okupacji Polski (1939–45) odebrała, wywiozła do Rzeszy i zgermanizowała ok. 200 tys. polskich dzieci od rodziców, z których jedynie niespełna 20 tys. zostało odnalezionych po wojnie i repolonizowanych jak np. szeroko znany Państwu z książki „Szkoła Janczarów” pan Alojzy Twardecki (nominowany do „Honorowego Członkostwa” w „Polskim Stowarzyszeniu Dyskryminacja.de”).

Z poważaniem

Wojciech Leszek Pomorski

Prezes Zarządu - Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. - www.dyskryminacja.de - tel. kom.(Niemcy): +49-1737169797, Tel. +4940-53206306, e-mail: w.pomorski@gmail.com Tel. kom (Polska): +48694384788
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=815075821839744&set=pcb.815077615172898&type=1&theater

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!