środa, 8 sierpnia 2018

Naturalne metody odrobaczania koni

Pestki dyni.

Świeże pestki z dyni zjedzone na czczo to sprawdzony domowy sposób na odrobaczanie -zwalczają wszystkie pasożyty przewodu pokarmowego, takie jak: owsiki, tasiemiec i glista ludzka. W przeciwieństwie do leków pestki dyni nie powodują działań niepożądanych, dlatego bez obaw można je podawać zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jak stosować pestki dyni, by zwalczyć pasożyty jelitowe?

Pestki z dyni na odrobaczanie dorosłych

Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty - marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci

Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.
Pestki dyni są prawdziwą skarbnicą wielu witamin i minerałów są pestki dyni. W 100 g zawierają aż 550 mg magnezu (ok. 150% dziennego zapotrzebowania), 1174 mg fosforu (168%), 4,49 mg manganu (214%) i 7,64 mg cynku (80% zapotrzebowania na cynk kobiet i 50% - mężczyzn). Cynk ma dobroczynny wpływ na cerę – wzmacnia ją, rozjaśnia i wygładza, przyśpiesza gojenie ran. Pestki dyni są też bogate w witaminę B3, czyli niacynę, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego - 100 g zaspokaja 30% dziennego zapotrzebowania. Wiadomo też, że nasiona dyni mają wyjątkową kombinację wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz fitosteroli, które zapobiegają miażdżycy. Wyciśnięty z nich olej należy do najsmaczniejszych i najcenniejszych tłuszczów roślinnych. Pomaga w niedomaganiach wątroby i układu naczyniowo-sercowego. UWAGA. Olej z pestek dyni nie znosi podgrzewania! Po otwarciu trzeba go przechowywać w lodówce.


http://m.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/pestki-z-dyni-na-robaki-domowy-sposob-odrobaczanie-dzieci-i-doroslych_42052.html


Kiedyś słyszałam od chłopa na wsi, że na robaki podawali buraki.
kiedyś słyszałam od chłopa na wsi, że na robaki podawali buraki (nie pamiętam które)


Buraki ćwikłowe .
Ale po pierwsze
najlepiej rano na czczo

po drugie
tylko zapobiegawczo

burakami nie da się odrobaczyć zarobaczonego konia .
Buraczki podaje sie profilaktycznie u koni nie zarazonych robaczycą , a wtedy się sprawdzają .

Nalewka z bylicy boże drzewko 

Ma działanie m.in. przeciw robacze i antyseptyczne, jest pomocna w nagłych biegunkach, wzdęciach, chudnięciu mimo podawania dobrej paszy i regularnego odrobaczenia, w chronicznych chorobach jelit. 
Dawka dzienna: 50 g zalać ½ l 40- procentowego alkoholu i odstawić na 7 dni, po czym odcedzić. Podawać 10 kropli raz lub dwa razy dziennie bezpośrednio do pyska lub na suchym chlebie. Odstawić, gdy tylko nastąpi poprawa.

Marchew działa równie dobrze jak buraki, a nawet lepiej. Jeśli konia zarobaczonego przegłodzi się ze 2 dni i poda dużą ilość marchwi, to robale wyjdą wraz z porządną biegunką... 
Znam przypadki koni odrobaczanych jedynie marchwią, lub sokiem marchwiowym w ten właśnie sposób... 

Czosnek wykurza robaki, a można go podawać praktycznie cały rok (jeden ząbek rozdrobniony dziennie). Jedyny problem jest taki, że koń może początkowo nie lubić jego smaku, ale na to pomoże miód (nie więcej niż dwie łyżki dziennie) lub jogurt (który też nie każdy koń lubi (xD) ale jak już lubi to litrami xD), którego można mniej więcej 200 ml dziennie dawać.


http://qnwortal.com/forum,drukuj&t=10051&start=0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu armio czytelników 😊

Zanim napiszesz coś głupiego, ODROBACZ SIĘ!!!

🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎

Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą usunięte.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo ZAMERDA. 😈

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!