Dorota Kania opowiadała w programie Michała Rachonia o ustaleniach "Gazety Polskiej". Zwracała uwagę m.in. na podobieństwo protestów antyrządowych w Polsce i w innych krajach, gdzie działają bliźniacze organizacje Akcji Demokracji, skupione w międzynarodowej sieci OPEN.
W tekście, opublikowanym w najnowszej "Gazecie Polskiej", możemy przeczytać, że główny organizator protestów przeciwko reformie sądownictwa, fundacja Akcja Demokracja, od dwóch lat finansowana jest przez Europejską Fundację Klimatyczną (EFK). Szefem rady nadzorczej EFK jest zaś były wiceminister finansów Niemiec, który załatwił Rosji pieniądze na zbudowanie Nord Stream. W czasie, gdy Akcja Demokracja dostawała od EFK setki tysięcy złotych na antyrządowe protesty, był on także wiceprezesem Deutsche Banku. 
Grzegorz Wierzchołowski, autor tekstu w "Gazecie Polskiej", ustalił też, że w Europejskiej Fundacji Klimatycznej, sponsorującej Akcję Demokrację i jej inicjatywy wymierzone w obecne polskie władze,znajdujemy również osoby powiązane z francuskim rządem.Dyrektorem generalnym EFK jest Laurence Tubiana - znana francuska dyplomatka i ekonomistka. Zaczynała ona karierę polityczną w Rewolucyjnej Lidze Komunistycznej, a pod koniec lat 90. była główną doradczynią Lionela Jospina, ówczesnego socjalistycznego premiera Francji, ds. środowiska. Potem jako przedstawicielka francuskiego rządu brała udział w wielu międzynarodowych negocjacjach, głównie dotyczących spraw klimatu i energetyki. W 2014 r. występowała jako specjalny pełnomocnik szefa francuskiego rządu na paryskiej konferencji klimatycznej. Z kolei dyrektorem wykonawczym ds. polityki globalnej w EFK jest Emmanuel Guerin, który przez wiele lat pracował dla francuskiego MSZ. 
Kolejny ciekawy trop: założycielem i pierwszym szefem Europejskiej Fundacji Klimatycznej był George Polk - bliski doradca, współpracownik i wspólnik George'a Sorosa. Tego ostatniego nie trzeba przedstawiać; węgiersko-żydowski miliarder i spekulant finansowy znany jest z przeznaczania ogromnych sum na projekty ideologiczne wymierzone w narodowe rządy broniące tradycyjnych wartości. Lewicowym aktywistom biorącym od niego pieniądze nie przeszkadza oczywiście fakt, że ich dobroczyńca dorobił się fortuny poprzez spółki rejestrowane w rajach podatkowych i na spekulacjach finansowych. 
Osoba założyciela EKF - organizacji będącej głównym sponsorem Akcji Demokracji - to niejedyny element łączący warszawską fundację z Sorosem. Akcja Demokracja, jak wspomnieliśmy,  otrzymywała spore środki od niemieckiej organizacji Campact. Ta ostatnia jest zaś członkiem międzynarodowej sieci OPEN, której przewodzi amerykańska organizacja MoveOn (związany z nią Ben Brandzel jest założycielem i dyrektorem wykonawczym OPEN). To właśnie ona stała za pełnymi przemocy rozruchami w USA, zorganizowanymi po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta. Sponsor MoveOn? George Soros. 
Więcej w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska"