poniedziałek, 31 lipca 2017

Sędziowie jadą już po bandzie. Mówią, że są "apolityczni", ale na wiec polityczny ślą zaproszenia“Nadzwyczajna kasta” nie cofnie się przed niczym w obronie interesów środowiska? Konstytucja (na którą tak często się powołują) wprost zakazuje sędziom prowadzenia działalności publicznej, ale... Dzisiaj Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia otwarcie wzywa do obecności na wieczornej demonstracji. Bez wątpienia politycznej.

W swoim apelu sędziowie nie ukrywają, że walczą nie tylko o “wolne sądy”, ale podnoszą już otwarcie kwestię “swoich praw”

Mamy swoje przemyślenia i postulaty i chcemy, by politycy wiedzieli, że patrzymy im na ręce. I gdy znowu ich prawa będą zagrażać naszym prawom będziemy gotowi, by tych swoich praw bronić
– czytamy w oświadczeniu opublikowanym na profilu śląskiego oddziału stowarzyszenia Iustita.

Przypomnijmy zgodnie z Art. 178 ust. 3 Konstytucji sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów

Sędziowie pomimo tego zapowiadają, że na politycznej manifestacji “organizatorzy łańcucha światła przedstawią 5 postulatów skierowanych do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w związku z zawetowaniem przez niego 2 ustaw o sądownictwie i zapowiedzą własnych propozycji w tym zakresie.”

Przypomnijmy dwa tygodnie temu przed Sejmem odbyła się demonstracja kodziarzy w rzekomej obronie sądów. Już wówczas Waldemar Żurek, sędzia z Krakowa, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa dał popis swoich politycznych zdolności pojawiając się na scenie. Żurek przemawiał krótko po Schetynie i Petru. Odczytał oświadczenie sędziów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zlot opozycji, a na nim "apolityczny" sędzia Żurek. Jeszcze jakieś złudzenia?

Będę stał do końca na straży konstytucji. Obiegałem to, gdy składałem przysięgę przed prezydentem – stwierdził na scenie podczas politycznego wiecu.

“Prezydent poczuł zew Konstytucji czy raczej nie pozwolił się zmarginalizować?” - zastanawiają się sędziowie, kompletnie nie bacząc na to, że z apolitycznością i bezstrnonością nie ma to nic wspólnego.

Łańcuch Światła zapłonie ponownie, w niedzielę 30 lipca. Wyprowadź na spacer swoją świeczkę. Dajmy sygnał, że stoimy na straży
– czytamy na profilu Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Iustita.

http://niezalezna.pl/103211-sedziowie-jada-juz-po-bandzie-mowia-ze-sa-apolityczni-ale-na-wiec-polityczny-sla-zaproszenie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!