środa, 24 maja 2017

Oczyszczanie z toksyn i nadmiaru wody

Indii postanowiła odtruć swój organizm.
Może poprawi się metabolizm i samopoczucie
Indianka chce być zdrowa.

Indianka

Brzoza - właściwości lecznicze liści

Liść brzozy (Folium Betulae) - rodzaj drzew i krzewów należący do rodziny brzozowatych. Rośnie dziko w strefie umiarkowanej w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W Polsce najczęściej występuje brzoza brodawkowata.

Charakterystyka brzozy

Kora drzewa jest najczęściej biała, gładka, łuszczy się poziomo cienkimi płatami.
Liście brzozy
Starsze wiekiem brzozy mają pstrą, popękaną korę, a w dolnej części pnia grubą i prawie czarną. Liście latem są zielone, dochodzące do 10 cm, jesienią zmieniają barwę na złocistą i złocisto-żółtą. Rosną pojedynczo, są podwójnie ząbkowane, zakończone jajowato lub trójkątnie. Jest to roślina wieloletnia. Kwitnie od kwietnia do maja. Wraz z liśćmi rozwijają się kwiatostany w postaci długich kotek. Owoce brzozy dojrzewają od lipca do początku września. Są to małe orzeszki osadzone w małych łuskach.

Zastosowanie brzozy

Oprócz właściwości leczniczych brzoza jest wykorzystywana w przemyśle papierniczym, drzewnym i do produkcji węgla drzewnego. Sok z brzozy jest surowcem w przemyśle kosmetycznym, spożywczym i farmaceutycznym.

Substancje lecznicze

Liść brzozy zawiera flawonoidy, garbniki, trójterpeny (betulinę), olejek eteryczny, kwas askorbinowy.

Właściwości lecznicze liści brzozy

Surowcem leczniczym są przede wszystkim liście, ale również guz brzozy i sok z pnia i gałęzi brzozy. Liście brzozy mają działanie moczopędne, napotne, przeciwreumatyczne, poprawiają przemianę materii, działają odtruwająco na układ krwionośny. Wyciąg z liści brzozy stosuje się przy przewlekłych infekcjach dróg moczowych. Świeży sok z liści, zebranych w okresie wiosennym, pobudza przesączanie w kłębkach nerkowych i zwiększa wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. Poprawia zdolność filtracyjną nerek, pobudza wydalanie moczu i wypłukuje "piasek", zapobiegając tworzeniu się kamieni moczowych. Liście brzozy stosuje się również w niektórych chorobach skóry, np. przy łuszczycy, łojotoku. Mają zastosowanie także w pielęgnacji włosów. Kora wraz z guzem ma właściwości lecznicze wielu chorób, w tym nowotworowych. W aptekach możemy zaopatrzyć się w różne mieszanki, w skład których wchodzą liście brzozy.

Zbiór i suszenie

Brzoza jest drzewem bardzo licznie występującym w Polsce. Nie należy zbierać liści w celu spożycia w miejscach zanieczyszczonych. Należy unikać miejsc w pobliżu intensywnie nawożonych upraw, centrów dużych miast czy w pobliżu dróg o dużym ruchu.
Liście zbiera się wiosną, kiedy są jeszcze lepkie. Można je suszyć w suszarni w temp. nie wyższej niż 40* lub w przewiewnym i zacienionym miejscu w temperaturze otoczenia.

http://www.poradnikzielarski.pl/ziola-lecznicze/brzoza-wlasciwosci-lecznicze-lisci.html

Herbata brzozowa działa moczopędnie i napotnie. Detoksykacja i usuwanie nadmiaru wody z organizmu wspomagają natomiast odchudzanie. Napar z liści brzozy do picia także polepszy metabolizm i pomoże pozbyć się skórki pomarańczowej.


Dzięki właściwościom odkażającym i regenerującym herbatę brzozową stosuje się również w leczeniu chorób skóry.

Napar z liści brzozy pomaga zrzucić zbędne kilogramy

Zbyt duża ilość wody w organizmie objawia się rozdrażnieniem i wrażeniem spuchnięcia, ale też utrudnia spadek wagi, a nawet tworzy cellulit. Z tego powodu ważne jest, by w odchudzaniu korzystać z preparatów moczopędnych, napotnych i detoksykujących. Taki jest napar z liści brzozy. Oprócz tego, że jego picie usuwa nadmiar wody z organizmu, to zawarte w nim substancje poprawiają wygląd skóry, a także likwidują stany zapalne i wspierają metabolizm.

Wpływ naparu z liści brzozy na układ moczowy

Liście brzozy w formie naparu pobudzają nerki do pracy, dzięki czemu zwiększają wydzielanie moczui tym samym działają detoksykująco. Regularne picie naparu usuwa piasek z nerek i leczy zapalenie dróg moczowych.

Herbatę z brzozowych liści należy pić trzy razy dziennie

Napar do picia można przyrządzić zarówno z suchych, jak i ze świeżych liści brzozyNajlepiej nadają się do tego liście zebrane w kwietniu i na początku maja. 1 łyżkę świeżych listków zalewa się szklanką wrzątku i zaparza przez kwadrans. Taką herbatę pije się trzy razy dziennie po 1/2 szklanki między posiłkami. Napar z suszu przygotowuje się w podobnych proporcjach: 1 do 2 łyżek liści należy zalać szklanką wrzątku i gotować przez 3 minuty na małym ogniu, a następnie odstawić na 10 minut pod przykryciem. Odwar powinno pić się kilka razy w ciągu dnia małymi łykami. Aby przygotowane napoje z liści brzozy zachowały właściwości i nie szkodziły, liście powinny być zbierane w miejscach nienarażonych na skażenie, poza miastem.

Przeciwzapalnie i regenerująco – działanie naparu z liści brzozy na skórę

Liście brzozy mają właściwości przeciwzapalne i regenerujące, dlatego przyrządzonym z nich naparem można przemywać zmiany chorobowe skóry, np. w łuszczycy i przy łojotoku. Saponiny, które znajdują się w liściach, ale zdecydowanie więcej jest ich w korze brzozy, wspierają łączenie kolagenu i elastyny, zapewniając skórze elastyczność. Liście brzozy pomogą na stany zapalne oczu i zmniejszą opuchliznę. Wystarczy nasączony herbatą brzozową wacik przyłożyć do problematycznych miejsc.

http://party.pl/porady/zdrowie/odchudzanie-i-diety/napar-z-lisci-brzozy-dzialanie-i-stosowanie-96483-r1/

1 komentarz:

  1. Indi, sprawdzony lek na zle samopoczucie to ocet jablkowy.
    Jesli nie masz wlasnego, to mozna kupic. Na przyklad bardzo dobry jest ten ekologiczny z Rossmanna. Pij brzoze i ocet jablkowy, a po miesiacu bedziesz jak nowa:)

    http://www.wikirose.pl/2015/04/niezwykle-skuteczna-i-tania-kuracja.html

    OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu armio czytelników 😊

Zanim napiszesz coś głupiego, ODROBACZ SIĘ!!!

🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎🐎

Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą usunięte.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo ZAMERDA. 😈

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!