Wczoraj na antenie TVP prezes Telewizji Polskiej ogłosił, że mimo zerwania umowy przez prezydenta Opola, Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się w zbliżonym terminie, ale w innym miejscu. Nową lokalizację mamy poznać jeszcze w tym tygodniu. – Prezydent będzie jeszcze błagał, żeby TVP wróciła do Opola – zapowiedział Jacek Kurski.
REKLAMA
Tymczasem okazję w zmianie lokalizacji dostrzegł szczeciński radny Robert Stankiewicz z Prawa i Sprawiedliwości. Na dzisiejszej sesji przedstawił projekt uchwały w sprawie starań o zorganizowanie tegorocznego Festiwalu w Szczecinie. Wniosek o wprowadzenie uchwały do porządku obrad poparli wszyscy radni PiS, a także niezrzeszona radna Małgorzata Jacyna-Witt i Michał Wilkocki z Bezpartyjnych. Byli jednak w mniejszości, uchwała nie weszła do obrad z wynikiem 11 głosów za i 14 przeciw.
– Zmarnowaliśmy ogromną szansę! – nie kryje oburzenia w rozmowie z Onetem pomysłodawca uchwały, radny Robert Stankiewicz z PiS. – Przecież to byłaby niesamowita promocja dla Szczecina. Wszyscy by o nas mówili. A w czym Szczecin jest gorszy od Kielc (ta lokalizacja jest brana pod uwagę – dop. red.)? Jest mi naprawdę przykro, że nie wykorzystaliśmy takiej szansy – dodaje.
http://szczecin.onet.pl/radni-pis-chcieli-przeniesc-opole-do-szczecina/khl96es