poniedziałek, 9 stycznia 2017

Idziesz siedzieć!
"Będziesz siedział bandyto" brzmi bardzo znajomo, jak: "Idziesz siedzieć!"

Taki bardzo podobny tekst usłyszałam z ust pewnych siebie i swej bezkarności policjantek z Giżycka, gdy mnie bezprawnie aresztowały bez powodu 3 lata temu. Ta sama obcesowa buta i poczucie pewności, że sądy są po ich stronie.
Z reguły sądy są w ciemno po stronie policji, stawiając zwykłych obywateli na z góry przegranej pozycji.

Na moje oko, intuicja mi mówi, że sprawcami są policjantki, policjanci lub ktoś ze starej ubecji. Ktoś z tej kasty wysmarował te paszkwile w Giżycku o Kaczyńskim. Na pewno nie zwykli obywatele.

Prokuratura niczego nie wykryje, bo nie może wykryć :) Lokalne policje, prokuratury i sądy są ściśle ze sobą powiązane. Bardzo niezadowolone ze zmian prawa, uszczuplających ich wybujałe przywileje. Postkomunistyczny beton nie do ruszenia. Ale warto kruszyć :) Kiedyś się rozkruszy.

Być może to przypadek, ale wykwit podszytych wściekłością antypisowskich plakatów wymierzonych w lidera PiS, zbiegł się z umorzeniem sprawy policjantek przeciwko sympatyzującej z PiSem Lechiji. Sąd w Giżycku skazał niewinną kobietę na karę za rzekome pobicie i ubliżenie policjantkom podczas bezprawnego aresztowania. Skazał wbrew zeznaniom świadków i samej oskarżonej.

Zaś Sąd w Olsztynie podczas apelacji sprawę umorzył.

Sam prokurator olsztyński wnioskował o złagodzenie wyroku.

Odwrotnie niż ten z Giżycka, który domagał się surowej kary dla niewinnej prawicówki.

Czyżby ograniczenie przez PiS rozpasania mundurowych tak ich rozwścieczyło? Raczej nie inaczej ;)

Na uwagę, zasługuje fakt, że ktoś z Giżycka od lat wchodzi regularnie na bloga Lechiji. Grono hejterów z Facebooka, nie może strawić bloga Lechiji. Ciągle atakują Lechiję i jej śmiałego, szczerego bloga. Notorycznie, metodycznie, z pełną premedytacją, dzień w dzień, od 4 lat, wyszydzają kolejne wpisy. Manipulują tendencyjnie faktami. Szykanują, lżą, nękają i hejtują Lechiję od lat, pod czujnym okiem całkowicie bezczynnej w tej sprawie policji. Przypadek? Warto zbadać ten wątek, czy wśród ekipy hejtującej Lechiję od lat, nie ma funkcjonariuszy policji lub ubeków.

Lechija ultraprawicowa"O pojawieniu się na ulicach Giżycka plakatów o kontrowersyjnej treści poinformowali miejscowych policjantów mieszkańcy. – Po przyjęciu zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zabezpieczyliśmy afisze, na których widniała podobizna Jarosława Kaczyńskiego – powiedział Onetowi asp. Szt. Beata Górczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. – Oczy tej podobizny były zasłonięte czarnym paskiem a na plakacie widniał napis o treści "Będziesz siedział bandyto".

Sprawa została skierowana do prokuratury. – Treść widniejąca na afiszach ma charakter znieważający – wyjaśnia, Prokurator Rejonowy w Giżycku. - Prokuratura podjęła działania zmierzające do ustalenia autora tych plakatów, a także uzyskania opinii pokrzywdzonego na ten temat.


Prokurator zaznacza, że tego typu postępowanie jest podejmowane w przypadku podejrzenia znieważenia publicznego każdej osoby, m.in. na przykład w przypadku internetowego hejtu. Sprawcy może grozić kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Obraźliwe plakaty zostały już przez służby miejskie usunięte z ulic Giżycka. – To pierwszy tego typu wybryk w naszym mieście, wcześniej do podobnych przypadków nie dochodziło – zapewnia Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. – Zawieszone plakaty budziły niesmak wśród mieszkańców, więc natychmiast zostały zdjęte. Póki, co nie pojawiły się nowe."


http://olsztyn.onet.pl/gizycko-prokuratura-szuka-autorow-plakatow-obrazajacych-jaroslawa-kaczynskiego/bbdz0zj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!