piątek, 16 grudnia 2016

Odbudowujemy armię i przemysł polski

Pani Premier napisała list do Indianki, aby Indianka czuła, że Rząd dba o bezpieczeństwo swoich obywateli.

"Szanowna Indianko,

Wraz z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem wzięłam w środę udział w podpisaniu jednego z największych w historii polskiej zbrojeniówki kontraktów na dostawy sprzętu produkowanego przez polski przemysł. Huta Stalowa Wola dostarczy Wojsku Polskiemu moduły ogniowe o kryptonimie „Regina”.

Polski przemysł wojskowy staje się jednym z kół zamachowych krajowej gospodarki, a nowoczesny sprzęt produkowany w Polsce wzmocni możliwości militarne naszej armii. Mój rząd konsekwentnie realizuje program budowy silnej gospodarki opartej na odbudowie polskiego przemysłu i wykorzystaniu polskiej myśli technicznej.

Kontrakt zawarty z Hutą Stalowa Wola ma wartość 4,5 miliarda złotych. To nie tylko olbrzymia szansa dla Stalowej Woli, ale też całego województwa podkarpackiego.

Premier Beata Szydło"

Podwójna korzyść: ogromne inwestycje w polski, zniszczony przez Platformę i SLD przemysł, nowe miejsca pracy, stabilizacja zawodowa pracowników zbrojeniówki, zagwarantowane pensje dla pracowników oraz co najistotniejsze: odbudowa zdolności obronnych kraju poprzez doposażenie wojska.
Bardzo, bardzo mądrze i pozytywnie. Gratuluję!

Zadowolona Indianka


http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=40252

W środę, 14 grudnia br. prezes Rady Ministrów Beata Szydło oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczyli w uroczystościach podpisania umowy na dostawę „Reginy” dla Wojska Polskiego.
To największy w historii polskiej zbrojeniówki kontrakt na dostawy sprzętu produkowanego przez polski przemysł. Wartość podpisanej umowy na cztery moduły dywizjonowe to przeszło 4,6 mld zł.
- Realizacja tej umowy zapewni nam pracę, stabilność, da perspektywę. Spełnia się też to, co jest najważniejsze dla pracy inżynierów, techników, technologów, konstruktorów, ale też menadżerów. Oto nasz produkt, nasze dzieło trafi do fazy produkcyjnej- mówił Bernard Cichocki, dyrektor generalny HSW.
W uroczystości podpisania umowy na dostawę modułów ogniowych o kryptonimie „Regina” dla Wojska Polskiego wzięli udział, oprócz premier i ministra: przedstawiciele HSW, poseł Rafał Weber, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, starosta powiatowy Janusz Zarzeczny, samorządowcy.
Premier Beata Szydło podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do podpisania kontraktu na dostawę „Reginy” dla Wojska Polskiego. Zapewniła, że rząd w najbliższych latach będzie chciał realizować kolejne projekty.
- Gratulacje należą się determinacji wielu ludzi, którzy postanowili przede wszystkim, aby polska armia rozwijała się i była wyposażana w sprzęt produkowany w Polsce, żeby polskie zakłady zbrojeniowe były tymi, które stanowią podstawę produkcji wyposażenia dla polskiej armii. Chcemy ten kierunek rozwijać, bo jest to zgodne z programem Prawa i Sprawiedliwości– mówiła premier Beata Szydło.
- Armatohaubice KRAB stanowią istotę tego kontraktu, który został podpisany na 4 moduły dywizyjne, w których każdy zawiera 24 armatohaubice. Podpisaliśmy kontrakt na 96 armatohaubic oraz odpowiedniej ilości wozów, zarówno dowódczych, jak związanych z obsługą i dostawą pocisku dla tego sprzętu. Decyzja podpisania tej umowy ma olbrzymie znaczenie dla wzmocnienia wojsk operacyjnych, dla przeciwstawienia się jakiejkolwiek agresji. Nie istnieje państwo bez armii, nie istnieje armia bez własnego przemysłu. Te armatohaubice, te moduły dywizjonowe, które dzisiaj zamówiliśmy mówią nam, że polska armia będzie armią silną, zdolną zmierzyć się z każdym przeciwnikiem- mówił Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej.
Prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko podkreślił, że dostawa sprzętu zbiega się z przypadającą w przyszłym roku 80- tą rocznicą powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego.
- To, co widzimy to są jedne z najnowocześniejszych armatohaubic na świecie, to jest prawdziwa duma polskiego przemysłu, to jest element głębokiej komparacji polskiego przemysłu, to powstało tu, w Hucie Stalowa Wola. Możemy powiedzieć, że dzisiaj polski przemysł może dać polskiej armii realne rozwiązanie- mówił Arkadiusz Siwko, prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
- Podpisanie kontraktu to historyczny dzień dla HSW SA. Jeszcze nigdy nasz zakład nie realizował kontraktu na ponad 4,5 miliarda złotych, a na tyle to zamówienie jest wyszacowane. HSW SA jest w tej chwili filarem polskich firm zbrojeniowych, produkując nowoczesny sprzęt dla armii i to nie tylko armatohaubice KRAB ale i od kwietnia moździerze RAK. Oba kontrakty warte ponad 5,5 miliarda złotych podpisane za rządów Prawa i Sprawiedliwości, co oznacza, że modernizacja techniczna sił zbrojnych jest opierana o polski przemysł. Gratuluję wszystkim pracownikom HSW SA, bo to oni ciężko pracowali na te efekty- mówi poseł Rafał Weber.
Pierwszy moduł będzie dostarczony w 2018 i trafi do Węgorzewa, kolejne mają być gotowe do 2024 r. i będą trafiały do pułków artylerii m.in. w Sulechowie, Bolesławcu i brygad pancernych.
W skład jednego dywizjonowego modułu ogniowego Regina wchodzić ma m.in.: 24 sztuki armatohaubic 155 mmm KRAB, wozy dowódcze, amunicyjne i wóz remontu uzbrojenia. Łącznie ma to być ponad 40 pojazdów.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!