niedziela, 19 czerwca 2016

Na górce

Zielona łąka Indianki

Indianka spodziewa się, że może zasnąć i już się nie obudzić.
Indianka gdy będzie umierała, chciałaby umierać na zielonej trawie z oczami wpatrzonymi w błękitne niebo.

Pochowana chciałaby być na najwyższym, piaszczystym wzgórzu na jej Rancho, pod wielkim, białym głazem z wyrytym czarnym krzyżem oraz jej imieniem. Jest taki głaz nad jej rzeką. Wokół mogiły by chciała mieć posadzone ciemno-czerwone i bordowe, pachnące róże herbaciane oraz piwonie. Także pachnący krzew jaśminu, oraz jodły.

Nie chce, by jej ciało cięto na kawałki i sprzedawano organy.
Ma być pochowana w całości, bez sekcji zwłok.

23 komentarze:

 1. Ciało masz tymczasowo, do śmierci, potem otrzymujesz następne. Dusza zaś jest wieczna, więc bardziej martw się o własną duszę, aniżeli o ciało, które jest materialne. Tym samym nie może trwać wiecznie. Bo wszystko co materialne nie trwa wiecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy me szczątki będą złożone tam, gdzie chcę i tak jak chcę, to moja dusza będzie spokojna. Inaczej będę straszyć tych, co tu kiedyś zamieszkają. Poza tym i tak będę doglądać zwierząt i gdy coś im się będzie działo, będę budzić domowników i dawać im znaki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy stąd nie odejdę. Zawsze tu będę trwać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak na poważnie, to ty idź do lekarza, bo z choróbskami nie ma żartów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, muszę iść... Nie mam kiedy - tyle pracy...
   Trza siać! :)

   Usuń
 5. Wiesz jak rozbawić Pana Boga? Opowiedzieć Mu o swoich planach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A słyszałam to powiedzenie.
   Ale właśnie tak sobie wyobrażam moją śmierć i mogiłę :)

   Usuń
 6. Moją ostatnią wolą jest właśnie taki pochówek, na moim najwyższym, piaszczystym wzgórzu, pod moim głazem. Na mojej ziemi...

  OdpowiedzUsuń
 7. A co tak naszło naszą Indiankę na podziemne tematy ;-) Kwiatki przyjemniej pachną od góry i tyle jeszcze jest dobrego do zrobienia,na bok smutki i uśmiechnąć się do słońca :-D

  OdpowiedzUsuń
 8. Andrzej, bo czuję, że życie ze mnie wycieka. Słabo się czuję i nie panuję nad tym. No i są też inne powody.
  Chroniczny brak miłości :( To odbiera wolę życia. Nic nie cieszy, gdy nie masz bliskiej, ukochanej osoby, z którą swoje życie możesz dzielić.

  OdpowiedzUsuń
 9. czasami Pani Iza pisze, że nie ma takiego w świecie, który by pasował bo ma Pani Iza kosmiczne wymagania. Mimo wszystko powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie kosmiczne? Wystarczy, że będziemy się kochali i mój mężczyzna będzie dbał o mnie i moje zwierzęta oraz pomoże mi rozwinąć mój raj.

   Usuń
 10. Prawo polskie zabrania takich pochówków...tzn.pochówków w miejscach do tego nieprzeznaczonych, nawet prochy można rozsypać tylko na Bałtyku i tylko w odpowiedniej strefie...także pomarzyć można.... :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Prawo polskie? Mam wątpliwości, czy ono aby polskie, a nie żydowskie dla Polaków. Przez pół wieku w Polsce przy prawie majstrowali Żydzi dążąc do kontroli i opodatkowania każdego aspektu życia Polaka, aby czerpać z tego korzyści kosztem Polaków, więc nie uważam tego prawa za ważne, polskie i obowiązujące Polkę. Ponadto tutaj jest Republika Romantica i ja rządzę,a nie Żydzi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Poza tym skoro prawo żydowskie zmajstrowane dla Polaków zabrania pochówków w miejscach do tego nieprzeznaczonych, to skąd tyle w polsce bezimiennych dołów z pomordowanymi masowo Polakami?
  To jakaś obłuda.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dodam, że za terroru komuny powstało najwięcej masowych, bezimiennych mogił, ze zwłokami Polaków pomordowanych przez organizacje żydowskie tego typu co NKWD,UB, milicja itp.
  I ci, co sami zakopywali zwłoki Polaków gdzie popadnie, bez należnego im szacunku i pochówku mówią teraz Polakom, gdzie mają chować swoich zmarłych? Co za hipokryzja!

  OdpowiedzUsuń
 14. no to czerwona czy herbaciana ta róża?
  bo to dwie różne
  https://www.google.pl/search?q=r%C3%B3%C5%BCa+czerwona&espv=2&biw=1280&bih=685&tbm=isch&imgil=kq8k6B7Iyb9gMM%253A%253BKbiJSGtHED7aiM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.tapeta-roza-czerwona-21.na-telefon.org%25252F&source=iu&pf=m&fir=kq8k6B7Iyb9gMM%253A%252CKbiJSGtHED7aiM%252C_&usg=__RsXhhOkEqZhsVUWceW7ALmF9dh8%3D&ved=0ahUKEwjewODTzbnNAhXEbZoKHQU_DQAQyjcILQ&ei=RnRpV96FHMTb6QSF_jQ#tbm=isch&q=r%C3%B3%C5%BCa+czerwona+krzew&imgrc=mfTbp2w8CrQl2M%3A
  https://www.google.pl/search?q=r%C3%B3%C5%BCa+herbaciana&espv=2&biw=1280&bih=685&tbm=isch&imgil=aRgiEdgJPO6u7M%253A%253BDcK41gNSaQjeTM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.obiektywni.pl%25252Fgaleria%25252Ffotografia-328117.php&source=iu&pf=m&fir=aRgiEdgJPO6u7M%253A%252CDcK41gNSaQjeTM%252C_&usg=__KfRMPTJyPA6DgWfZN2hZzpeXOxc%3D&ved=0ahUKEwjs__zDzbnNAhWDB5oKHUUDDO4QyjcIJg&ei=JXRpV6zZFoOP6ATFhrDwDg#imgrc=hjMrQ7NFG-EE1M%3A

  OdpowiedzUsuń
 15. Ooo... Chińczyk do mnie napisał :)
  Chińczyku, po co tyle tych krzaczków? :)
  Oczywiście, że herbaciana, bordowa, pachnąca róża :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie chińczyk i nie znaczki, tylko linki do stron, na których masz różę czerwoną i różę herbacianą- od płątków w kolorze herbaty, a nie od zapachu herbaty... Mieszkam w Końskowoli, zagłębiu róż i ich producentów i NIKT NIGDY nie słyszał o czerwonej herbacianej róży pachnącej herbatą. Kombinuj dalej..... ;)

   Usuń
  2. Dla mnie jest wiarygodna moja Babcia i jej namacalna i wielokrotnie przeze mnie wąchana róża w kolorze mocno zaparzonej herbaty i o takimż aromacie.

   Zgraja syfiarzy malkontentów z ich docinkami i ich opinie są dla mnie nieistotne.

   Może po prostu nie znacie tej odmiany ciemnobordowej o bogatym zapachu róży?

   Usuń
 16. Babcia miała bordową różę i nazywała ją herbacianą.
  Pachniała bosko, takim aromatem zaparzonej herbaty.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ojej...syfiarzy? no i po co znowu takie słowo na tym pięknym blogu :-/ Ja rozumiem że takie słownictwo używa się w radiu czy na blogu radiomaryjnym czy trwam,ale żeby na Mazurskim :-/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzej wegetarianin, no co? Sami się nazwali syfiarzami, nazywając swoją stronę de Syf. Mówisz i masz. Po co ten bulwers?
   Nie przeszkadza ci, że mi ubliżają 4 lata? Nie widziałam, abyś na ich stronie się ujął za mną, więc wsadź sobie te swoje uwagi, wiesz gdzie? :)

   No i z lewackiej łaski swojej odpiórkuj się od mediów katolickich.

   Takie stężenia chamstwa jak na mediach lewackich, to nigdy nie widziałam na mediach katolickich czy narodowych.
   Ci ludzie mają godność i honor, czego nie da się powiedzieć o lewakach, mających swoje korzenie w największej sowieckiej hołocie, która kiedykolwiek zamieszkiwała Polskę.

   Usuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!