piątek, 22 kwietnia 2016

Farage: UE nie może ingerować w wewnętrzne sprawy Polski

Indianka lubi tego Anglika:

21.04.2016 
 • farageopolsceSI
  Farage: UE nie może ingerować w wewnętrzne sprawy Polski
  „Unia Europejska bezczelnie wmieszała się w wewnętrzne sprawy Polski”— ocenia Nigel Farage, lider eurosceptycznej partii UKIP, w rozmowie z serwisem „onet.pl”.
  Brytyjski polityk negatywnie odniósł się do działań unijnych instytucji wobec Polski. Polityk miał na myśli rezolucję w sprawie Polski, którą Parlament Europejski przyjął w ubiegłym tygodniu, a także procedurę kontroli praworządności, która została wszczęta przez Komisję Europejską.

  Zdaniem Farage’a Komisja Europejska nie może ingerować w politykę na szczeblu krajowym, bo takie kroki stoją w sprzeczności z działaniami demokratycznie wybieranych rządów. „Prawo i Sprawiedliwość w uczciwy sposób zwyciężyło w wyborach w Polsce w oparciu o program, który próbuje wdrażać teraz polski rząd. Ani Komisja, ani Parlament Europejski nie mają prawa, by się temu przeciwstawiać”— zaznaczył Farage.

  W ocenie Brytyjczyka cała sytuacja to „niebezpieczny precedens”, który może spowodować, że w przyszłości partie eurosceptyczne są sprzeczne z „europejskimi wartościami”, więc można je zdelegalizować.

  „Ostatnio Jean-Claude Juncker przyznał że Unia za bardzo ingeruje w sprawy wewnętrzne, a Polska jest tego niepokojącym przykładem”— podkreśla brytyjski eurodeputowany, przypominając słowa przewodniczącego Komisji, jakie padły we środę.

  „Wielu Brytyjczyków zaniepokoił fakt, że demokratycznie wybrany rząd nie jest w stanie zrealizować swojego programu wyborczego. (…) Decyzje powinny być przecież podejmowane w Londynie i Warszawie, a nie w mrocznych korytarzach Brukseli przy udziale niedemokratycznie wybranych biurokratów. PiS wygrało wybory i trzeba pozwolić im pracować”— przekonuje Farage odnosząc się do przyjętej 13 kwietnia rezolucji.

  Ryb, onet.pl

  Fot. [europarl.europa.eu]

  Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/farage-ue-nie-moze-ingerowac-w-wewnetrzne-sprawy-polski,16739401572?utm_source=facebook&utm_medium=button&utm_campaign=stefczyk-info#ixzz46aJVcsgi


  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
  Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

  Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

  Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
  A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

  Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

  Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

  Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

  =================================
  Do wrogów Indianki i Polski:
  Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
  Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

  Do spammerów:
  Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

  Please no spam! I will not publish your spam!