niedziela, 10 kwietnia 2016

5.57

O godzinie 5.57 dnia 10.04.2010 na tvp.info opublikowano gotowe orędzie Komorowskiego. Tj. na ponad dwie godziny PRZED zestrzeleniem samolotu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem.
To jest dowód zaplanowanego zamachu.
Wynika z tego, że ekipa Tuska wraz z Komorowskim wiedzieli o planowanym zamachu. Wiedzieli, bo najprawdopodobniej sami go zaplanowali lub co najmniej maczali w tym palce.
Orędzie powstało przed "katastrofą". Google to bezstronny wiarygodny robot. Dostarczył dowód spisku, zamachu i nazwiska sprawców.
Ja tu wątpliwości nie mam. Moim zdaniem przygotowali gotowe orędzie z dużym wyprzedzeniem, tak jak cały zamach na Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego rząd oraz generałów.

http://nwonews.pl/artykul,2009,czy-oredzie-komorowskiego-do-narodu-opublikowano-przed-katastrofa

Orędzie marszałka Sejmu do Polaków:

„W tych trudnych dniach bądźmy razem”

05:57
10.04.2010
Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy! Polska jest w żałobie. Ponieśliśmy dramatycznie bolesną stratę. W katastrofie lotniczej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński wraz z małżonką. Zginęli wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie, posłowie i senatorowie wszystkich klubów parlamentarnych, generałowie i biskupi...
http://web.archive.org/web/20100417001624/http://tvp.info/informacje/polska/w-tych-trudnych-dniach-badzmy-razem/1643874
Wskazówki

N_one (23 / 04 / 2010)
hmmm.... znam wiele systemów cms, niestety nie znam systemu jakim posługuje się TVP. Nie mniej wszystkie działają w bardzo podobny sposób. Również te komercyjne. Pisane niejako 'na miarę'

Może najpierw przedstawię o co chodzi na przykładzie joomli. Na poniższym obrazku zaznaczyłem czerwoną obwódką 2 pola z datami.

Domyślnie jest tam wstawiana data rozpoczęcia tworzenia artykułu. Nie mniej obie wartości można zmienić.

Jeśli wstawimy w polu 'rozpocznij publikację' czas na kilka godzin, dni, tygodni później - publikacja rozpocznie się w wyznaczonym czasie, nie mniej data publikacji, o ile tego nie zmienimy w odpowiednim polu, będzie datą... rozpoczęcia tworzenia arta. Tak jest w joomli, mambo, phpnuke, md-pro i wielu, wielu innych systemach CMS. Różnica niekiedy jest taka, że zamiast czasu rozpoczęcia tworzenia, jest wstawiany czas... utworzenia go.

Sam, mimo doświadczenia wielokrotnie popełniłem ten błąd. Zaczynałem tworzyć arta, zaznaczałem opcję "nieopublikowany", zapisywałem i kończyłem w wolnej chwili. Gdy go opublikowałem, był z datą rozpoczęcia tworzenia, nie zaś z datą opublikowania.

Popełniamy go u nas w pracy, popełniają go userzy mojej strony. Zwykłe roztargnienie. Tu również jest popełniany błąd daty publikacji.

Jak by nie patrzył w tym wypadku widzę 2 możliwości:

a) art istotnie został stworzony znacznie wcześniej, a data publikacji określona na godz. np 12. Wtedy jednak jest baaaardzo nieciekawie, gdyż oznaczałoby to tylko jedno - autor publikacji wiedział wcześniej o katastrofie, a tym samym wszystko było zaplanowane i przygotowane włącznie z przejęciem władzy przez Komorowskiego, artami, przemówieniami, itp. Tym samym cała ta szopka okazuje się farsą i mydleniem oczu.

b) człowiek przygotowujący ten i inne artykuły pomylił się. Artykuł powstał np 12 kwietnia czyli 2 dni później. Takie opóźnienie było nie do przyjęcia. Chciał 'przypunktować' i 12 kwietnia ustawił datę publikacji na 10 kwietnia. Niestety, nie pomyślał o godzinie, którą też należało zmienić.

Trzeciej możliwości nie widzę. Z którą opcją mamy do czynienia? Nie mam pojęcia. Gdyby ktoś miał screena z orędziem z 10 kwietnia sprawa by się znacznie bardziej skomplikowała. Nie możnabyłoby tego wytłumaczyć chęcią 'przydziubania'.

Nwy (12 / 04 / 2015)
Czas 05:57 10.04.2010 jest czasem utworzenia/publikacji artykułu i jest automatycznie pobierany z zegara systemowego serwera na którym tvp.info miała swój hosting, serwera w Polsce (od 2009 serwer home.pl). Do katastrofy doszło o 8:41 czasu polskiego. Posiłkując się archive.org ustaliłem, że czas na tvp.info 9 kwietnia 2010r i po, działał poprawnie wg. czasu polskiego letniego, więc faktycznie, ktoś opublikował ten artykuł 2h41min przed katastrofą. Blędy z datą raczej wykluczam, bo jest to zautomatyzowany proces. Na waybackmachine macie żywy dowód tej wg mnie jednak debilnej wpadki.

http://web.archive.org/web/20100417001624/http://tvp.info/informacje/polska/w-tych-trudnych-dniach-badzmy-razem/1643874

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!