sobota, 5 marca 2016

Przeciwnik GMO zamordowany


29.02.2016
Nie żyje Marian Zagórny. Ciało jednego z najbardziej radykalnych działaczy związkowych w Polsce znaleziono w jednym z hoteli pod Warszawą. Znajdowało się w wannie. – Przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Na razie nie możemy wykluczyć udziału tzw. osób trzecich – mówi Onetowi prokuratura.
Udostępnij

440
Skomentuj

Foto: PAPNie żyje Marian Zagórny

Informację o śmierci 56-letniego Mariana Zagórnego podało dziś radio RMF FM. Onetowi udało się ją potwierdzić. Jak ustaliliśmy, ciało związkowca zostało znalezione dzisiejszej nocy, około godz. 1, w jednym z hoteli w Raszynie pod Warszawą. Znalazł je znajomy 56-latka, z którym wynajmował razem pokój. Obaj mężczyźni brali w weekend udział w spotkaniu związanym z ich działalnością.
– Ciało mężczyzny znajdowało się w wannie. Wszystko wskazuje na to, że zmarł podczas kąpieli. Po wstępnych oględzinach na jego ciele nie znaleziono żadnych obrażeń – mówi Onetowi prok. Andrzej Zwoliński, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.
– Wstępnie nie stwierdzono, by ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci, ale nie można również w tym momencie wykluczyć udziału tzw. osób trzecich. By wyjaśnić przyczynę zgonu, zleciliśmy już sekcję zwłok. Zostanie wykonana dziś – dodaje prok. Zwoliński.
Marian Zagórny był znany z udziału oraz organizacji wyjątkowo głośnych protestów rolniczych. To właśnie on był jednym z tych związkowców, którzy protestowali przeciwko sprowadzaniu do Polski genetycznie modyfikowanego zboża. Sięgał po radykalne środki, choćby wysypywanie zboża na tory, co owocowało kolejnymi postępowaniami sądowymi, a nawet pobytem w więzieniu.
W 2004 Zagórny był współzałożycielem, a następnie przewodniczącym Związku Zawodowego Rolników Rzeczpospolitej "Solidarni".

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/nie-zyje-marian-zagorny-prokuratura-bada-okolicznosci-smierci/b99ktl

Ciekawe opinie internautów:

"To robota tych, przeciw komu protestował, czyli - może firmy Monsanto lub kogoś, kto chciałby od tej firmy wziąć łapówkę. Teraz będzie łatwiej wcisnąć nam genetycznie modyfikowane ziarno - tylko czekać, jak to zrobią. Pamiętajcie, że w modyfikowane mogą być silniej opryskiwane herbicydami- także "pogłównie", bo są odporne na działanie herbicydów, w przeciwieństwie do naszych i pszczelich organizmów oraz zwykłego zboża. A jak już będą rosły u nas - to będą się krzyżować z innymi odmianami, bo pyłek przemieszcza się z wiatrem nawet na duże odległości, o czym wiedzą alergicy."


 "Zawsze tak jest i bylo,jak ktos zaczyna glosno upominac sie o sprawiedliwosc,to te hieny bandyckie zaraz reaguja i morduja uczciwych ludzi,jak Leppera i innych ktorzy glosno upominaja sie o uczciwosc,to sa bandyci na uslugach tych ktorzy siedza przy korycie i za wszelka cene nie chca sie oderwac od lekkich pieniedzy.Nagromadzili majatki kosztem spoleczenstwa i teraz boja sie ich stracic.Mafie i gangsterow trzeba szukac w szeregach wladz panstwa,tylko jak do nich dotrzec,skoro sami sa uwiklani w brudne sprawy.I to jest cala prawda o uczciwosci i sprawiedliwosci ,tych ktorzy decyduja o losach panstwa Polskiego."


"Rolnikow w Ameryce trzymają za gardło. Upierających się przy zatrzymywaniu swoich zbiorow na siew wykańczają gangsterskimi metodami. W Polsce wysiewanie niekwalifikowanego ziarna tez nie jest mile widziqne, ale MONSANTO to monopolista, ktory uzaleznia rolnikow od siebie i wyciska jak cytrynę. Monsanto niszczy bioroznorodnosc, uprawy z ich ziaren niszcza okoliczne rolnictwo, a ocean chemii niszczy zycie ludzi i zwierzat w okolicy. Frajerom sie wydaje, ze gmo sluzy do wytworzenia smaczniejszych i zdrowszych odmian. Gmo sluzy wytworzeniu odmian bezplodnych w nastepnym pokoleniu (żeby nie mozna bylo zachowac czesci plonu na siew), wyjatkowo odpornych na szkodniki a czesciej na insektycydy i herbicydy, wydajnych z hektara, dobrze wykorzystujacych nawozy sztuczne, pięknie wyglądających, niepsujących się w przechowaniu i transporcie. Liczy sie zysk producentow nasion, o ludzkim zdrowiu czy ekosferze nikt nie mysli bo po co. Nawet smak jest drugorzedny o czym juz powinni wiedziec konsumenci plastikowych pomidorow szklarniowych, wodnistych mdłych jabłek czy bezzapachowych ogórków. "


 "Ta smierć służy NIEMCOM, Marian organizował protesty przeciw sprzedaży polskiej ziemi. Już za 2 miesiące pierwsi polacy będą wyrzucani ze swoich domów. W księgach wieczystych np. we Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze wszędzie figurują niemieccy właściciele. Będą dochodzić swoich praw do nieruchomości. Księgi wieczyste powinny być utworzone na nowo. ale niemcy zadbali aby pozostały stare zawierające ich jako właścicieli. "


"Monsato - ta sama firma która w prezencie na dziś dostała na Ukrainie najżyźniejsze ziemie na których sadzi nawet te odmiany które miała zakazane w USA, a z Ukrainy do Polski niedaleko, a i ktoś musi to od nich kupić a kto jak nie głupi Polacy"


"Cytam wase wpisy i mi wychodzi, że my sie zapisali nie tam gdzie poceba. Moze sie odpisoć jak angole. Jest okazyja."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!