piątek, 4 marca 2016

Komisji Weneckiej już dziękujemy, niech współpracuje z "Gazetą Wyborczą"

Komisja Wenecka, po kompromitującym ją przecieku pokazującym jej polityczną stronniczość, nie ma już moralnego prawa przesyłać Polsce jakichkolwiek raportów, ocen czy uwag" - przekonuje na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Zdaniem Pawłowicz każdy raport, jaki Polska otrzyma teraz od Komisji Weneckiej będzie "niewiarygodny". To reakcja posłanki na opublikowanie przez "Gazetę Wyborczą" wstępnego projektu raportu Komisji Weneckiej ws. konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Z raportu wynika, że Komisja Wenecka bardzo krytycznie ocenia działania PiS i prezydenta Andrzeja Dudy w tej sprawie.

"Komisja niech dalej współpracuje - teraz już jawnie, bez skrywania - z Wyborczą. Polski proszę już do tego nie mieszać. Za współpracę Komisji Weneckiej już dziękujemy" - pisze posłanka PiS.
2 marca minister MSZ, który wcześniej zaprosił Komisję Wenecką do Polski, zaapelował, by przesunąć publikację raportu ws. Polski z 12 marca na czerwiec - m.in. w związku z przeciekiem wstępnego raportu do mediów. Wielu polityków PiS, a także prezydent Andrzej Duda wyrażali oburzenie w związku z ujawnieniem przez "Gazetę Wyborczą" wstępnego raportu Komisji Weneckiej.
Komisja Wenecka jest organem doradczym Rady Europy. Jej opinie będą istotne dla Komisji Europejskiej, która wszczęła procedurę sprawdzania praworządności w Polsce. Znaczenie oceny Komisji Weneckiej podkreślają też Stany Zjednoczone.

http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/160309801-Krystyna-Pawlowicz-Komisji-Weneckiej-juz-dziekujemy-niech-wspolpracuje-z-Gazeta-Wyborcza.html

Komentarz Indianki:
Widać jak na dłoni zarysowane strefy wpływów.
Rada Europy, Komisja Europejska, Komisja Wenecka, Tusk, Gazeta Wyborcza i Stany Zjednoczone - wszystkie te instytucje i osoby prawne reprezentują antagonistyczne do polskich, interesy obcych korporacji zachodnich. W tym kontekście tajna współpraca Komisji Weneckiej i Gazety Wyborczej nie dziwi.

Pani Pawłowicz ma rację, że kolaborantom dziękuje.
Ja dodam od siebie jeszcze: tam są drzwi! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!