wtorek, 29 marca 2016

Kolejny furiacki atak w świetlicy czyli "Nie będzie mi byle kto chodził do łazienki!!!"

Ten ponury pan przez kwadrans analizował mój dowód osobisty,
by wystawić... mi mandat za wezwanie policji w związku z napaścią na mnie i
uniemożliwianiem mi skorzystania z publicznej toalety.
Niemiłosiernie długo sprawdzał także, czy nie jestem... poszukiwana listem gończym.
Natomiast napastnikowi nie sprawdzono dowodu,
 ani nie sprawdzono, czy jest poszukiwany listem gończym.
Napastnika oczywiście nie ukarano mandatem,
ani wnioskiem o ukaranie za czynną napaść fizyczną na mnie.
Nie śmiano go też zatrzymać :-) Napastnik bezkarny jak zawsze. Robi się to już nudne.
Aż się boję myśleć, co by było, gdybym ja nie miała dowodu osobistego przy sobie.
Pewnie bym została aresztowana, mimo, że obecny był także policjant Ferenc, który mnie zna osobiście z innych interwencji i z sądu, gdzie zaledwie kilka tygodni temu szczekał na mnie na rozprawie w sądzie. Bez sprawdzania mojego dowodu był w stanie potwierdzić moją tożsamość.
Rycie w danych mojego dowodu osobistego, nie było uzasadnione.
Było to kolejne nadużycie, przy kolejnym niedopełnieniu obowiązków względem napastnika.
Ich zasranym obowiązkiem było sprawdzenie danych napastnika i ukaranie go
za czynną napaść na mnie.
Potem okaże się, że to Łukasz Ratuszny.

Dzisiaj tj. 29 marca 2016 roku, w godzinach rannych udałam się do lokalnej biblioteki znajdującej się w świetlicy wiejskiej w Sokółkach celem napisania uzupełnienia apelacji. Na drzwiach wejściowych jeszcze wisiała karka informacyjna, powieszona tam przed świętami. Głosiła, że świetlica nie będzie czynna w piątek i sobotę przed świętami. Okay, ale mam nadzieję, że za nieobecność w pracy pani Krystyna nie wzięła pieniędzy? W środku zastałam zmiany. Z biblioteki znikły dwa komputery z czterech dawniej oferowanych użytkownikom.

Przy dwóch siedziały dwie małe dziewczynki grające w gierki, a trzeci stał na nowym biurku pani Krystyny Maciejewskiej. Nie pozwalała z niego skorzystać, twierdząc, że to jej komputer. Dawniej w tym punkcie PIAP stały cztery komputery do użytku mieszkańców, czyli nastąpiła zmiana na gorsze.

Obok w otwartej salce stały cztery wolne komputery. Zapytałam, czy mogę z jednego z nich skorzystać. Pani Maciejewska kategorycznie zabroniła.
Kazała mi czekać, aż któraś z dziewczynek zejdzie ze stanowiska komputerowego w bibliotece. Zaoponowałam, że nie chcę by żadna dziewczynka schodziła z komputera, skoro obok w salce stoją cztery wolne komputery. Pani Krystyna zaś uparła się, że jedna z sióstr ma zejść z komputera.

Nie zgodziłam się na taki bezsens i brak szacunku do użytkowników.

Zadzwoniłam do dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich, pana Karola Czerwińskiego opisując sytuację i prosząc go, by wyraził zgodę na użycie przeze mnie jednego z wolnych komputerów. Nie zgodził się. Wtedy wskazałam, że budynek świetlicy nie jest w pełni wykorzystywany, skoro jego część jest wyłączona z niezrozumiałych względów z eksploatacji.

Wtedy on rzekł, że taki jest grafik użytkowania świetlicy i musi być przestrzegany. Tzn. we wtorki, środy, czwartki ma być czynna tylko biblioteka, a w piątki i soboty - tylko świetlica z osobną kawiarenką internetową.

Dziwi takie twarde i nieekonomiczne stanowisko, tym bardziej, że 12 lutego 2015 roku pani Maciejewska samowolnie zmieniła sobie grafik i zamiast biblioteki była otwarta tylko świetlica.

Zadzwoniłam do wójta Locmana z Kowal Oleckich, ale niestety nie zastałam go. Rozmawiałam z sekretarką o sytuacji w świetlicy. Prosiłam, aby przekazała moje ustne wnioski wójtowi.

Tymczasem po jakimś czasie pani Krystyna zamiast udostępnić mi jeden z wolnych komputerów, bezwzględnie usunęła dziecko ze stanowiska w bibliotece. W ten sposób wyrabia poczucie krzywdy u dzieci, chcących bawić się gierkami  komputerowymi.

Nie mając innego wyjścia, usiadłam przy tym komputerze i zabrałam się dziarsko do pracy, gdyż pani Krystyna ograniczyła mi czas korzystania z komputera do pół godziny. Było to całkowicie bezzasadne. Przecież obok w salce stały wolne komputery. Po co tworzyć sztuczne kolejki? By wywoływać niepotrzebne niezadowolenie i kwasy? By skłócić? Przecież świetlica jest dla mieszkańców, a nie widzimisię pani Krystyny i jej wygody oraz komfortowej posadki. Pomyślałam, że przy tak ostrym reżimie czasowym, nie zdołam napisać nawet ćwierć apelacji, ale nie dyskutowałam z konfliktową kobietą, gdyż zwyczajnie nie chciało mi się.

Miałam szczęście tego dnia, bo nie było tłumów i kolejki do komputerów.
Dziewczynki po jakimś czasie poszły do domu, a zanim poszły, korzystały wspólnie z jednego komputera obok mnie.

W pewnym momencie pojawił się na dyskretnej inspekcji oficjalny przełożony pani Krystyny, dyrektor, pan Karol Czerwiński. Rzucił okiem na komputery w bibliotece i zajrzał do świetlicy, na tę dużą salę. Pochwalił dekoracje i ulotnił się wraz z osobą, która mu towarzyszyła. Miałam wrażenie, że pojawił się w bibliotece tylko po to, by w razie czego zaświadczyć w Sądzie, że zastał mnie przy komputerze, gdzie akurat w tym momencie, bez problemu korzystałam z komputera. Czyli sielanka i nic budzącego wątpliwości co do funkcjonowania tego przybytku.

Gdy dziewczynki poszły do domu, w spokoju i samotności dalej korzystałam z przydzielonego mi komputera. Pani Krystyna nie zaczepiała mnie, o dziwo.
Chyba zbierała siły na potem. 😁

O 16.30 wróciły dziewczynki i Krystyna Maciejewska kazała mi zejść z komputera. Zeszłam i skierowałam swe kroki do łazienki.

No i zaczęło się 😈

Nie doszłam daleko, bo zaledwie do drzwi do dużej sali. Za mną wpadła z impetem... "xxx" rzucając mnie na ścianę, a potem na kaloryfer! 

Cdn. w sądzie.

6 komentarzy:

 1. Tego komentarza nie umieszczaj w blogu, zachowaj dla siebie ale to co napiszę możesz podać na blogu jako od siebie.
  Dawno już nie czytałem ustawy O Policji ale tam są takie przepisy prawa: Policjant w czasie służby ma być umundurowany kompletnie. Jak wygląda komplet umundurowania jest w regulaminie mundurowym, rozporządzeniu wydanym z delegacji ustawy, mówiąc wprost ma mieć na głowie czapkę. Ten policjant skoro dał Tobie mandat to działał na Twoja szkodę ale nie dopełnił obowiązku nakazanego ustawa bo nie miał kompletnego umundurowania. Zapewne już znasz to że w KK jest zapis co grozi funkcjonariuszowi publicznemu który nie dopełnił obowiązku a działał na szkodę jednostki lub dobra społecznego. Już samo legitymowanie i zatrzymanie w związku z tym jest działanie ma szkodę obywatela i ma się odbywać pedantycznie dokładnie tak jak nakazują przepisy.
  Jak widać korzystał on w czasie swojego czynu z narzędzia jakim jest radiowóz to za takie coś grozi nawet przepadek narzędzia nawet jeśli nie jest własnością sprawcy. Jeszcze inne zapisy prawa by się znalazły. Ogólnie jaja jak berety. A co do tej czapki to wcale nie jest śmieszna sprawa bo w tutejszym rejonie Polski jest nie do pomyślenia aby policjant działał bez czapki, że już o innym wyposażeniu nie wspomnę: kajdanki, broń, gaz ale to chyba nie zawsze.
  Możesz legitymować umundurowanych policjantów i maja tak długo trzymać legitymacje aż zapiszesz. Policjanci bez munduru sami mają obowiązek się legitymować bez domagania się tego i też nie tylko machnąć legitymacja czy odznaką. W lecie maja mieć odznakę na kieszeni munduru lub koszuli a nie w kieszeni czy przypiętą do notatnika. Policjant źle umundurowany w interwencji łamie prawo. Poza interwencją to tylko wykroczenie dyscyplinarne.
  Mikołaj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Mikołaju za cenne uwagi.
   Przepraszam, że opublikowałam, ale Tobie to nie zaszkodzi.
   Jesteś praktycznie anonimowo tutaj, a mnie się na blogerze nie pokazywał cały komentarz, dopóki go nie opublikowałam.

   Usuń
 2. Żaden z nich nie miał czapki, ani 29 marca 2016 roku, ani 12 lutego 2015 roku, ani latem 2014 gdy wlepili mi mandat za wypas.
  Mówiąc krótko, nielegalnie wystawili mandaty? :-) :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zapewne już znasz to że w KK jest zapis co grozi funkcjonariuszowi publicznemu który nie dopełnił obowiązku a działał na szkodę jednostki lub dobra społecznego."

  Nie wiem, a prokuratorzy ni sędziowie tego nie ujawniają na sprawach :-) Podpowiedz :-) Chętnie zobaczę żuczków za kratami, za to dokuczanie mi :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Masakra - masakra. Goryle napastnika właśnie przysłali mi wezwanie na przesłuchanie, gdzie... jestem podejrzana o bezzasadne wezwanie...
   Jakby napastnik odgryzł mi głowę, to wtedy też by znaleźli na mnie jaki odwetowy paragraf, np. że rzekomo fałszywy alarm, bo głowa odkręcana, a te ślady zębów to koronkowy kołnierzyk itp. bzdety 😁

   Usuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!