niedziela, 6 marca 2016

Antypolonizm współczesny

druga wojna światowa i inwazja Niemiec na Polskę. Jak wiemy niedługo potem do konfliktu dołączył się ZSRR. Polska odniosła ogromne straty materialne a śmierć poniosło prawie 6 milionów Polaków. Dołóżmy do tego rozbiory Polski, do których przyczynili się nasi sąsiedzi. Niektórzy powiedzą, że są to dawne dzieje i powinniśmy o nich zapomnieć. Skupmy się więc na teraźniejszości.

Polska jest dziś szkalowana niemal ze wszystkich stron. Ostatnio bardzo popularny na Zachodzie stał się zwrot "nazistowska Polska", tak jakby wszyscy zapomnieli, że Adolf Hitler był przywódcą Niemiec, a nie Polski. Podobnie jest w przypadku tzw. polskich obozów koncentracyjnych. Oczywiście znajdują się one na terenie naszego kraju, jednak to nie Polska przyczyniła się do masowych mordów.

Wiele osób zauważa, że polskie władze nie działają w interesie naszego państwa, a w interesie innych krajów. Jakby tego było mało, antypolonizm jest powszechny nie tylko na Zachodzie i Wschodzie, ale również w samej Polsce. Przykładów jest bardzo wiele a zacznijmy od tych drobniejszych. Przypomnijmy jak reporter telewizji TVN Paweł Abramowicz i polski dziennikarz Kamil Durczok wyrazili się na temat Polski. Próbowano udowodnić iż w godle naszego państwa nie ma orła, tylko bielik, który jest tchórzem, po czym usłyszeliśmy słowa: "No cóż, jaki kraj, takie godło".
File 42103
Inny przykład antypolonizmu w naszym rządzie to wypowiedź Bartłomieja Sienkiewicza, byłego obecnie ministra spraw wewnętrznych, który powiedział że "państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje". Kolejny przykład - poseł Stefan Niesiołowski i jego pomysł, aby biedne i głodne dzieci jadły szczaw i mirabelki. Czy w jakimkolwiek innym kraju wypowiedzi tego typu przeszłyby bez echa? Widocznie w naszym kraju brakuje nawet szczawiu i mirabelek, skoro tylu Polaków ucieka na Zachód.

W internecie dość łatwo można znaleźć listy, na których znajdują się firmy powstałe w Polsce, lecz które zostały sprzedane innym krajom. Wymienić warto: Tyskie, Allegro i komunikator Gadu Gadu (sprzedany koncernom z Afryki Południowej), Biedronka i Lewiatan (Portugalia), Absolwent, Soplica, Żubrówka i Bols (Rosja), Sobieski, Wyborowa i Turek (Francja), Saga, Amino, Luksja oraz proszki Dosia, Bryza i "E" (Wielka Brytania), Fortuna (Norwegia), Lajkonik i Wawel (Niemcy), Łowicz, Pysio i Tarczyn (Szwecja), Morliny (Chiny), Pudliszki (USA) oraz Wedel (Japonia).
File 42104
Dodatkowo warto też wspomnieć o tak znanych markach jak Sokołów, Hortex, Kamis, Winiary, Lech, Okocim, Żywiec, Mieszko, Nasza Klasa, Polar czy Zelmer. Należy jeszcze dodać znane wszystkim media - Onet, Fakt, Gazeta Wyborcza, Wirtualna Polska, Interia, Newsweek Polska, Gazeta.pl, Dziennik Zachodni, Dziennik Polski, Forbes Polska, Przegląd Sportowy, Sport, Komputer Świat, radio RMF czy Radio Zet. Czy widział ktoś, żeby media reklamowały jakikolwiek produkt należący do polskiej firmy? Podobnie jest w kwestii banków, co można zobaczyć na poniższej grafice.
File 42105
Co tu dużo mówić - dziś nie tylko nasi sąsiedzi i odległe kraje działają na szkodę Polski. Robi to również sam polskojęzyczny rząd. Najlepszym tego przykładem są warunki, w jakich przyszło żyć dzisiejszym Polakom, a każdy kto chce mieć normalne warunki do życia, decyduje się raczej na emigrację. Przecież każdy z nas zna kogoś, kto woli uciec z Polski aby żyć dostatnio za granicą. Podsumowując - wszystko co zostało wymienione wyżej wskazuje na antypolonizm, który jest wielki.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/antypolonizm-jest-bardziej-powszechny-antysemityzmu-czesc-2

8 komentarzy:

 1. Pamiętaj o tym, że Polska do początku 1939 roku była sojusznikiem Trzeciej Rzeszy. Hitler wielokrotnie o tym mówił w pierwszych latach rządów. Po śmierci Piłsudskiego (1935) w Niemczech na znak żałoby opuszczono flagi do połowy masztów, zaś Herman Goering wziął udział w uroczystościach pogrzebowych. W 1936 roku Hitler zobowiązał się pomóc Polsce w zorganizowaniu emigracji polskich Żydów, za co ambasador Lipski obiecał wystawić Hitlerowi piękny pomnik w Warszawie. Pakt Ribbentrop-Mołotow był konsekwencją odrzucenia przez Polskę propozycji zawarcia z III Rzeszą sojuszu przeciwko ZSRR, a później propozycji dołączenia do paktu antykominternowskiego. Czy wiesz kto został człowiekiem roku magazynu Time w 1938 roku? Adolf Hitler. Z tych 6 milionów "Polaków", o których piszesz, połowa to Żydzi, a ty zdaje się nie lubisz Żydów? Czy chciałabyś, żeby w dzisiejszej Polsce mieszkały 3 miliony Żydów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę źe w Polsce nie zginęło 3 mln Żydów.
   Spora część wyjechała do Rosji i spora częsc zmieniła nazwiska na polskie, w tym na nazwiska pomordowanych w Rosji Polakow Sybirakow i innych poleglych za okupacji sowieckiej na wschodnuvh terenach Polski.
   Sadzę że te 6 mln pomordowanych to większosć rdzennych Polaków.

   Usuń
 2. Co ma wspólnego fakt, że prywatny właściciel sprzedał Biedronkę, z antypolonizmem?
  Reklamy polskich firm Inglot, Eris, Ziaja, itd. jak najbardziej są w mediach.
  Prosimy o więcej wpisów zgodnych z faktami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chuj z Biedronką - to tylko sieć marketów, ale i tak strata dla Polski olbrzymia, bo obce markety sa zwolnione z podatkow a Polskie nie. to jest wlasnie antypolonizm.
   Markety nalezace do cudzoziemcow, zubazają budzet Polski, bo nie placa podatkow. skoro wiekszosc duzych firm zostala sprzedana cudzoziemcom, to do budzetu Polski nie wpływa kasa. Brakuje pieniedzy na skuzbe zdrowia, emerytury, renty, szkolnictwo, armie, rzad, administacje panstwowa.

   Usuń
 3. Witam, ostatnio zrobiło się tutaj bardzo politycznie, bijecie pianę i podniecacie się fałszywymi barykadami, tymczasem umykają wam sprawy ważne np. TTIP więcej do poczytania na opolczykpl.wodpress.com,
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wlasnie pisze o sprawach waznych. Panstwo w rozkladzie. Niszczone przez obce interesy. Polska umiera. Polacy traca ojczyzne. 3 miliony Polakow tuła sie po obcych krajach, bo u nas nie da sie zyc. To tragedia narodowa.

   Usuń
 4. Hej Indianko :-) Podniecasz się polityką i nakręcasz się przez to że czytelnicy komentują Twoje wpisy,widać masz dużo wolnego czasu jak to prawdziwy rolnik i hodowca ,marnujesz na to energię,nie lepiej napisać o wracających gęsiach i żurawiach lub przebiśniegu :-) przyroda jest dużo,dużo lepszym tematem na Twoim blogu :-) Kto jest za ręka w górę :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Andrzeju :-)
   Jak tam kąpiele w tych ciepłych krajach w których wypoczywasz? Raczej rolnikiem ni hodowcą nie jesteś, skoro masz tak słabe pojęcie o pracy hodowcy i rolnika.
   Jest po 19.00. Dopiero skończyłam pracę, a jestem na nogach od 6.00, czyli od 13 godzin.
   Pracę skończyłam tylko dlatego, że zrobiło się ciemno, a ja opadłam z sił.
   Pozwól, że w swoim czasie wolnym będę pisała na blogu o czym mam ochotę. Pozdrawiam :-)

   Usuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!