środa, 2 marca 2016

50 miliardów dolarów zniknęło z Polski!


50 miliardów dolarów zniknęło z Polski!

Polska to bogaty kraj. Tyle, że z jego bogactwa nie korzystają Polacy, ale zagraniczne koncerny, które unikają płacenia u nas podatków. Przez ostatnie 10 lat z naszego kraju nielegalnie wytransferowano 50 miliardów dolarów.

Takie wnioski i liczby wynikają z raportu Global Financial Integrity. W dokumencie czytamy, że Polska jest wśród dwudziestu państw, z których w latach 2002-2011 wytransferowano nielegalnie najwięcej kapitału. Na tej mało zaszczytnej liście zajmujemy 18. miejsce. Są na niej również takie kraje, jak Białoruś, Rosja, Turcja czy Serbia.
W 2002 r. wypłynęło z Polski 1,1 miliarda dolarów, w 2006 r. ilość środków spadła do zera, ale już w 2007 r. wynosiła 3,3 mld dol. i ciągle wzrastała: w 2008 r. było to 12,2 mld dol., w 2009 r. – 10 mld dol., w 2010 r. – 10,5 mld dol., a w 2011 r. – 9,1 mld dol. Liczby nie kłamią, a wynika z nich, że największy wypływ pieniędzy nastąpił za rządów koalicji PO-PSL. W latach 2007-2011 Polskę wydrenowano zatem z 45,1 mld dolarów!
Obecnie nie ma jeszcze danych, jak ten proceder wyglądał w następnych latach, ale wzrost liczby hiper- i supermarketów wskazuje, że nielegalny transfer pieniędzy trwa dalej. Należy do tego dodać także wypływ pieniędzy, który nastąpił dzięki tzw. opcjom walutowym – skala tego zjawiska też była ogromna.
To wszystko pokazuję, że Polska jest traktowana przez korporacje międzynarodowe i państwa zachodniej Europy jak państwo Trzeciego Świata, gdzie blokuje się rozwój rodzimych technologii, przemysłu, a nawet rolnictwa i sprzedaje drogo produkty, często niskiej jakości.
Mateusz Rawicz

http://www.polishclub.org/2015/03/15/mateusz-rawicz-50-miliardow-dolarow-zniknelo-z-polski/

3 komentarze:

 1. "Polska jest traktowana przez korporacje międzynarodowe i państwa zachodniej Europy jak państwo Trzeciego Świata, gdzie blokuje się rozwój rodzimych technologii, przemysłu, a nawet rolnictwa i sprzedaje drogo produkty, często niskiej jakości."

  Ja bym się w tym momencie przyjrzała tej komisji sejmowej, co zgłosiła "wątpliwości" odnośnie ustawy zezwalającej sprzedaż bezpośrednią z gospodarstw małorolnych. Warto komisarzom zajrzec na konta i w majątki, czy aby środki na kontach i ich majątki aby nagle nie urosły gwałtownie.
  Moim zdaniem, mogą siedzieć te osoby w kieszeni cudzych koncernów. Warto zbadać ten trop.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. "W 2006 r. ilość wyprowadzonych z Polski środków spadła do zera" - czyli za rządów PiS. Czyli ta partia już wcześniej działała na korzyść narodu polskiego.

   Usuń

 2. "w 2006 roku Parlament Europejski zarzucił Polsce nasilenie się zjawisk o charakterze antysemickim" - znaczy co, kasa nie wypłynęła z Polski? :-) :-) :-)

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!