niedziela, 21 lutego 2016

Stalinowskie bezprawie w Polsce w XXI wieku

Wielkie ustrojowe zmiany zaszły w Polsce 35 lat temu.
Zmieniły się rządy, ale nie zmieniła się władza aż do 2015 roku.
O czym ja piszę? Otóż mimo obalenia komuny przez 10cio milionową Solidarność pod wodzą Wałęsy - do nowych rządów dostali się znów starzy partyjniacy, którzy nadal pasożytowali na Narodzie polskim, tym razem na niesłychaną skalę - pod pozorem prywatyzacji zagarnęli wielopokoleniowy majątek Narodu i go rozkradli, rozkładając naszą krajową gospodarkę :(((

Następnie rządy te wprowadziły nas do Unii Europejskiej na mega niekorzystnych warunkach. Państwa Unii, głównie Niemcy - zabroniły Polsce ratowania kluczowych gałęzi przemysłu dających zatrudnienie i pensje tysiącom ludzi. Padły nasze kultowe stocznie :(((
Padło wiele wartościowych zakładów pracy! Sami Niemcy zaś swoje stocznie bezczelnie dotują!

Teraz po latach nasz kraj cofnął się w rozwoju przemysłu o dekady.
Prawie nic nie produkujemy. Ani statków, ani samolotów, ani czołgów, ani pociągów, ani samochodów czy autobusów. Przemysł leży i kwiczy dorżnięty negatywną polityką gospodarczą. Z braku pracy w rodzimym kraju, miliony Polaków musiało opuścić kraj za chlebem! :(((

Staliśmy się państwem lennym UE - de facto Niemiec - agresora, który w 1939 roku napadł na nas i mordował polskich obywateli przez 6 lat, a majątek rozkradał dopóki go Związek Radziecki nie przegnał. ZSRR okupował nasz kraj przez kolejne pół wieku, mordując naszych obywateli, dojąc naszą gospodarkę ze wszystkiego co wartościowe, a naród zamieniając w posłuszną, bezmyślną masę.

W tamtym stalinowskim czasie, wprowadzono w Polsce bardzo negatywne, mega restrykcyjne, zjadliwe bezprawie usankcjonowane przez antypolskie władze.

To zalegalizowane bezprawie nadal godzi w obywateli polskich.
To niedopuszczalne, by w XXI wieku w Polsce nadal rządził stalinizm!
Jesteśmy krajem i narodem ciężko doświadczonym.
Zniszczonym przez obce interesy. Jesteśmy rynkiem zbytu dla UE.
Dajemy krajom UE, głównie Niemcom - zarabiać na nas.
Nie chronimy i nie wspieramy polskiej gospodarki, polskich firm, polskich produktów i marek.

Władze żyłują polskie firmy i obywateli ogromnymi podatkami, by utrzymać milion urzędników, którzy nie wytwarzają dochodu narodowego, a są jedynie gigantycznym obciążeniem dla podatników.

Jak koło młyńskie u szyi topielca jakim jest polska gospodarka, wisi koszmarnie szkodliwe, restrykcyjne, uzurpatorskie, tyranistyczne zalegalizowane bezprawie. Tysiące godzących w obywateli zakazów, nakazów, utrudnień i ograniczeń łamiących podstawowe swobody obywatelskie w tym prawo do utrzymywania się z pracy własnych rąk!

Prawo w Polsce jest całe do wymiany - do ponownego napisania w oparciu o oryginalną, przedwojenną konstytucję RP.

Obecnie funkcjonujące stalinowsko-żydowskie bezprawie jest zaprogramowane na bezwzględną, morderczą eksploatację i wyniszczenie polskiego narodu i kraju. To zniszczenie już nastąpiło i nadal pogłębia się!

Na straży tego stalinowskiego bezprawia stoi powołany przez Platformę Obłudną Trybunał Konstytucyjny. Ten sam, który zatwierdził m.in. rabunek obywatelskich emerytur z funduszu OFE, ten sam, który zatwierdził harówę do usranej śmierci czyli do 67 roku życia obywateli. Obywateli zmuszanych do wpłacania pół miliona złotych na swoje emerytury, których nigdy nie dostaną. To jest przekręt, oszustwo i kradzież na wielką skalę. Na skalę krajową. Gdyby coś takiego nikczemnego zrobiono Grekom - oni by takie władze PO włącznie z Trybunałem Konstytucyjnym - rozerwaliby na strzępy. Krew by się polała.

Zaś nasz naród zastraszany przez lata komuny, faszerowany odpowiednią propagandą przez zakłamane, pseudo polskie media - siedzi cicho. Młodzi wyjechali za granicę. Nie ma komu rozwalić tych szatańskich struktur wprowadzonych do Polski siłą za czasów Stalina - największego zbrodniarza wszechczasów. To w Rosji sowieckiej za Lenina i Stalina wymordowano niewyobrażalną ilość niewinnych ludzi. Około 25 milionów. Niesamowita gehenna na niespotykaną do tej pory w historii ludzkości skalę :(((

I my, Polacy nadal mamy w swoim kraju funkcjonujący ten negatywny relikt przeszłości, wytwór zbrodniarzy stalinowskich - zalegalizowane bezprawie stalinowskie, godzące w polskich obywateli!

Na drodze do zmiany tego bezprawia stoi wybrany przez Platformę Obłudną, antydemokratyczny, antyobywatelski Trybunał Konstytucyjny. KODowcy walczą o zachowanie tego cuchnącego padliną szatańskiego stalinowskiego bezprawia dającego prawne narzędzia do zwalczania w Polsce wolnego handlu, wolnego życia.

To właśnie to stalinowskie bezprawie ciąga po sądach Waldemara Deskę - człowieka uczciwego, który uczciwie kupił ziemię i uczciwie na niej zbudował sobie dom własnymi rękoma. Za to go to skurwysyńskie bezprawie karze.
Zanim nowoutworzona jednoosobowa firemka zarobi złotówkę - musi bulić haracz dla ZUS w wysokości 1000 zł miesięcznie.
To jest kolejne skurwysyństwo.

Rolnik nie ma prawa sprzedać mięsa ze swojego zwierzęcia - kolejne skurwysyństwo. To aktualne stalinowskie zalegalizowane bezprawie to zamach na wszystkie swobody obywatelskie. Musimy się tego gówna pozbyć!

Na drodze do pozbycia się tej stalinowskiej cuchnącej padliny stoi aktualny skład Trybunału Konstytucyjnego wybrany przez Platformę Obłudną. Od tego organu porządki czas zacząć. To jasne, że oni nie chcą dobrze dla kraju. Ich tylko interesują ich własne dochody i przywileje. A reszta narodu niech zdycha z głodu lub emigruje na Zachód :(((

Musimy wymienić skład TK na PiSowski. Dopiero wtedy Wielka Dobra Zmiana będzie mogła objąć cały kraj i wszystkie jego dziedziny. Rząd Beaty Szydło potrzebuje legislacyjnego wsparcia!

To dobra kobieta i chce dobrze dla całego narodu. To dobra, troskliwa Gospodyni naszego kraju. Możemy być z niej dumni. Nie ugięła się przed uzurpatorami z Unii Europejskiej. Dba o nas! Dała polskim dzieciom po 500 zł miesięcznie, by miały lepsze, godniejsze warunki rozwoju.

Aktualny Trybunał Konstytucyjny wybrany przez przegraną, destrukcyjną Platformę Obłudną to wielka kłoda na drodze do pełnej demokracji i niezbędnych zmian legislacyjnych! Trza wymienić skład!
Bezwzględnie. Ci sędziowie działają na szkodę obywateli zatwierdzając szkodliwe, łupieżcze ustawy, takie jak ta, na mocy której okradziono nas z emerytur! To ich robota! Przez nich rząd Platformy Obłudnej okradł nas! Pozbawił bezpiecznej starości, mimo ogromnych haraczy na ZUS! Tak nie może być! Tacy ludzie nie mogą być u władzy! Musimy z władz sądowniczych usunąć szkodników. Koniecznie. Inaczej nie przywrócimy demokracji w Polsce. Mówię o takiej demokracji, która trwale zabezpieczy prawa obywateli.
Obecnie mamy tylko obowiązki. Same ciężary finansowe!
Wdeptują nas w ziemię! Nie dają nam normalnie żyć! :(((

Oni nie mają prawa zatruwać nam życia poprzez pozbawianie nas wszystkich naszych niezbywalnych swobód obywatelskich!
Każdy Polak ma prawo kupić ziemię i zbudować dom nie pytając urzędników o zgodę i nie płacąc od tych swobód haraczy!

Każdy rolnik ma prawo sprzedać z zyskiem mleko, jaja i mięso ze swego gospodarstwa bez żadnych ograniczeń, mandatów, grzywien czy więzienia!

Każdy Polak ma prawo wybrać sobie swój własny sposób na emeryturę i odkładać lub inwestować pieniądze indywidualnie, a nie za pośrednictwem złodzieja typu ZUS lub KRUS!

Wolna kwota od podatku powinna być na poziomie Wielkiej Brytanii, czyli 50.000 zł rocznie powinno być wolne od podatku!

Większość podatków powinna być zlikwidowana, a te zostawione na utrzymanie armii, policji i sądów - obniżone.

Zamiast miliona urzędników, potrzebujemy milionową armię zdolną chronić naszych granic i naszego kraju!

Wiele zmian potrzeba w naszym kraju. Bardzo wiele.

Niestety od zachowawczego, szkodliwego poststalinowskiego Trybunału Konstytucyjnego zmiany trzeba zacząć, gdyż blokuje on Wielką Dobrą Zmianę.
Amen.

Indianka

35 komentarzy:

 1. Witaj, nie zapomnij, że Traktat Lizboński podpisał brat prezesa za rządów obecnej opcji politycznej, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. A ty pamiętaj, że negocjacje schrzaniła Platforma Obłudna, a Lech Kaczyński nie miał już możliwości manewru. Tylko wejść do Unii lub nie. Wejść do Zachodniej cywilizacji, lub pozostać we wschodniej z groźną Rosją. Byliśmy między młotem, a kowadłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noo..coś straciliśmy, a co powiesz na skok na Puszczę Białowieską :))

   Usuń
 3. Nadal jesteśmy między młotem a kowadłem, tyle że ze zmarnowanym
  przez PO potencjałem gospodarczym i z potężnym długiem.
  PO absolutnie uzależniła nas od UE.
  Oddała nas w ekonomiczną i polityczną niewolę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasuwają się liczne pytania:
  Skoro nie produkujemy pociągów, to co robi np. PESA Bydgoszcz?
  Czy rzeczywiście Trybunał Konstytucyjny zajmuje się zatwierdzaniem ustaw ?
  "Każdy Polak ma prawo kupić ziemię" - to dlaczego PiS wprowadza ustawę, która to uniemożliwia ? (Dlatego na nich głosowałaś?)
  "Dała polskim dzieciom po 500 zł" - dlaczego nie wszystkim? Dlaczego dziecko samotnej matki zarabiającej 1700zł nie dostanie nic? A jeśli zlikwidujemy podatki, z czego te 500zł będzie wypłacane ?
  "Rząd Beaty Szydło potrzebuje legislacyjnego wsparcia" - Czy chodzi o uchwalanie ustaw zgodnych z konstytucją ? A może o wykonywanie wyroków sądów i trybunałów ? A może o nie przekraczanie uprawnień i nie łamanie prawa (np. Mariusz Kamiński) ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnire też się nasuwają liczne pytania.
  Skoro ostała się jedna polska fabryka pociągów, to czemu rząd PO wydał milion złotych podatników na zakup zagranicznego pociągu który się nie nadaje na polskie tory?

  Zamiast wspierać rodzimy przemysł PO utopiło kasę podatników w bezużytecznym złomie. Za coś takiego powinni być postawieni pod Trybunał Stanu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto wiedzieć, o czym się pisze. Nie ostała się jedna fabryka pociągów - jest jeszcze np. NEWAG, od którego PKP Intercity kupiło 20 składów za 1,6mld zł (z czego 70% z funduszy UE).
   A PESA oprócz kontraktu na 1,3mld zł (600mln z funcuszy UE) na składy DART, tylko w 2004 roku otrzymała 7mln zł dofinansowania na projektowanie tego typu pociągu.
   To wszystko oznacza także pieniądze dla kilkuset polskich firm współpracujących z głownymi producentami.
   Więc teraz możesz odszczekać zarzut o braku wspierania polskiego przemysłu, zanim wyciągnę następne fakty :-)

   Usuń
  2. Wyciągaj następne fakty, bo nic nie zamierzam odszczekiwać :-) To, że kilku zakładom polskim udało się przetrwać to nie zasługa PO, tylko zarządów tych firm.
   Nie zmienia to faktu, że polski przemysł położyliście na łopatki faworyzując obce firmy. Zapewne za gigantyczne łapówki i/lub przywileje.
   Jak inaczej wytłumaczyć utopienie kasy we włoskim pociągu Pendolino. Wytłumacz mi, dlaczego rząd nie zakupił polskiego pociągu z polskiej firmy?

   Usuń
  3. "Rząd Tuska PO – PSL rządzil od 7.XI.2007r do 2015.
   Sprzedał 724 zakłady. PO i PSL chce sprzedać nawet państwowe lasy. Zagrożonych jest jeszcze 16 ostatnich najważniejszych strategicznych zakładów."

   No to niewiele nam zostało z wielkiego przemysłu i majątku narodowego. Tyle co nic. Lasy państwowe i kilka/kilkanaście zakładów strategicznych.
   A potem co by pan sprzedawał? Polaków na narządy do przeszczepów?

   Usuń
  4. Fakty są takie: Napisałaś, że nie produkujemy pociągów ani autobusów. Nieprawda, produkujemy.
   Napisałaś, że jesteśmy rynkiem zbytu dla UE. Tylko że my te autobusy, pociągi itp. eksportujemy do UE.
   Co w twoich wypowiedziach jest prawdą ?

   Usuń
  5. Ja wiem jaka jest tu pana rola. Podważyć moje słowa.
   Ale powiem panu tak - to, że w sumie świadomie przerysowałam sytuację z pociągami i autobusami nie zmienia faktu, że ogólnie przemysł polski, zwłaszcza ten ciężki - dorżneliście. Faktem jest zakup przez rząd PO bezużytecznego włoskiego Pendolino za kosmiczne pieniądze. Tego pan nie zaprzeczy.
   Wracając do autobusów i pociągów - potrafi pan powiedzieć, ile sztuk rocznie produkowaliśmy dawniej, a ile jest produkowane obecnie?

   Usuń
 6. Dała polskim dzieciom po 500 zł" - dlaczego nie wszystkim? Dlaczego dziecko samotnej matki zarabiającej 1700zł nie dostanie nic? A jeśli zlikwidujemy podatki, z czego te 500zł będzie wypłacane ?"

  PiS chciał pierwotnie dać wszystkim dzieciom dofinansowanie,
  Ale zrujnowany budżet kraju-bankruta doprowadzony do bankructwa przez Platformę Obłudną na to nie pozwala.

  PiS zrobił analizy na podstawie statystyk i wyszło im, że najkorzystniej dla dzieci, rodzin i kraju będzie dołożyć do drugiego dziecka. Proste.
  Oni walczą też z ujemną demografią. Zorientowali się, że na jedno dziecko rodziny i tak się zdecydują ze względów emocjonalnych, rodzinnych, ale na kolejne już nie z uwagi na duże koszty odchowania dzieci przy zbyt niskich płacach i niestabilnym rynku pracy, wysokich kosztach kredytów mieszkaniowych.

  Ja mówię o zlikwidowaniu tych wszystkich naciąganych podatków i zostawieniu jednego 10% od dochodu. Nadmierne podatki duszą gospodarkę.
  Hamują rozwój gospodarki i ograniczają dochód pracowników oraz ilość miejsc pracy. Ograniczają siłę nabywczą konsumentów.
  Spada popyt na dobra konsumpcyjne. Firmy nie mogą sprzedać towarów i usług. Upadają. A wraz z nimi ludzie tracą pracę i idą na zasiłki dla bezrobotnych. Obciążają innych podatników, zamiast sami sie utrzymywać.

  Niskie podatki stymulują wzrost gospodarczy i w efekcie przynoszą dochód wyższy niż z nadmiernej liczby podatków. Ekonomia się kłania :-)
  Poczytaj pan o popycie i podaży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 19 października 2015 w debacie z Ewą Kopacz Beata Szydło co najmniej 3 razy powiedziała "na każde dziecko". I okazało się to taką samą nieprawdą, jak jej stwierdzenie o 1 mln uchodźców z Ukrainy w Polsce. Mamy być z Szydło dumni, skoro ciągle kłamie, a jeszcze częściej nie bierze żadnej odpowiedzialności za własne słowa?

   Usuń
  2. Rzuca pan anonimowo pomówieniami na krystaliczną postać, na naszą wspaniałą Wielką Beatę. Nieładnie. To tak nie po dżentelmeńsku. Podpisałby się pan nazwiskiem :-) Ale pan to pewnie śmierdzący tchórz co pluje zza winkla :-)

   Usuń

  3. "9 października 2015 w debacie z Ewą Kopacz Beata Szydło co najmniej 3 razy powiedziała "na każde dziecko". I okazało się to taką samą nieprawdą, jak jej stwierdzenie o 1 mln uchodźców z Ukrainy w Polsce. Mamy być z Szydło dumni, skoro ciągle kłamie, a jeszcze częściej nie bierze żadnej odpowiedzialności za własne słowa?"

   Nie byłam świadkiem tej debaty (telewizor wyrzuciłam kilka lat temu, gdy zaczęłam wymiotować od platfusowej propagandy w tym wściekłej mowy nienawiści w odniesieniu do PiS i wszystkiego co tradycyjnie polskie - tego się nie dało słuchać),
   ale nie dziwi mnie, że budżet państwa zdrenowany do samego dna przez platfusiarnię nie pozwolił na obdarowanie wszystkich dzieci w Polsce.
   Pretensje trzeba mieć do ośmiorniczkożerców, co rozpirzyli polskie aktywa,
   a nie do Pani Beaty co próbuje dopiąć dziurawy budżet.
   Było nie marnotrawić kasy podatników, panie Peosiu :-)

   Liczy się fakt, że mimo waszego platfusowego sprzeciwu i skąpstwa wobec polskich dzieciaczków - PiS z Kukizem15 przeforsowali cudowny, pro-rodzinny projekt i dzięki niemu zaczną rodzić się nowi, wspaniali Polacy - nadzieja naszego kraju :-)

   A skąd pan wie ilu jest uchodźców z Ukrainy w Polsce? Przecież nie wszyscy są zarejestrowani. Milion to liczba jak najbardziej możliwa. Tym bardziej, że ciągle napływają nowi.

   Pani Szydło nie "kłamie ciągle". Pani Szydło wcale nie kłamie.
   Najwyraźniej chciała i zamierzała obdarować wszystkie polskie dzieciaczki.
   Pewnie nie znała pełnej skali spustoszeń w budżecie państwa nadżartym przez PO i PSL i się ciut przeliczyła.

   Najważniejsze, że dobrą, pro-rodzinną ustawę przepchnęła mimo waszego oporu i tym samym nie uda się wam skrzywdzić wszystkich polskich dzieci.
   Te, dla których z waszej winy kaski nie starczy, to ofiary waszej platfusowej chciwości. Było nie żreć ośmiorniczek tylko brać się za ratowanie kraju i budżetu, gdy byliście u władzy. Tyle w temacie :-)

   Wasz poseł PO Niesiołowski proponował dzieciaczkom polskim mirabelki z dzikich drzew oraz szczaw z nasypów, a sam wtranżalał kosztowne ośmiorniczki za pieniądze z podatków od samotnych matek.

   Wielka Beata jest o niebo lepsza. Taki Niesiołowski do pięt jej nie dorasta.
   Beata ma serce i klasę. A Niesiołowski chamskie zachowanie wobec polskich dzieci. Taka różnica. Kolosalna.

   Usuń
  4. Ty się też nie podpisujesz nazwiskiem, więc gdzie problem ?
   9 października 2015 w debacie z Ewą Kopacz Beata Szydło co najmniej 3 razy powiedziała "na każde dziecko".
   Słowa nie dotrzymała.

   Usuń

 7. Rząd Beaty Szydło potrzebuje legislacyjnego wsparcia" - Czy chodzi o uchwalanie ustaw zgodnych z konstytucją ? A może o wykonywanie wyroków sądów i trybunałów ? A może o nie przekraczanie uprawnień i nie łamanie prawa (np. Mariusz Kamiński) ?

  Chodzi o nie blokowanie koniecznych do naprawy państwa zmian prawnych.
  Chodzi też o przywrócenie Konstytucji roli gwaranta swobód i praw obywatelskich.
  Chodzi o uczciwe i sprawiedliwe sądownictwo.

  Kamiński to bezapelacyjny bohater. Zdemaskował i ujawnił ciężkie przestępstwo kryminalne i gospodarcze godzące w interesy kraju. Należy mu się medal i szacunek.

  To PO zrobiło z niego na siłę przestępcę, którym nie jest.
  PO zepsuło prawo, wymyślając przepis uniemożliwiający skuteczne zwalczanie afer gospodarczych, których większości autorami są właśnie posłowie PO i środowiska z nimi związane.
  Powinni za to stanąć przed sądem najwyższym. Za działanie na szkodę kraju.
  Trybunał konstytucyjny powinien na uchwalenie ustawy sprzecznej z głównymi wytycznymi Konstytucji zareagować. Nie zareagował. Tym samym zadziałał na szkodę kraju. Cały do dymisji. Koniec kropka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kamiński został skazany przez niezawisły sąd. Gdzie tu robienie z niego przestępcy przez PO ? Proszę o wytłumaczenie. A może Duda ułaskawił go, bo jasne było, że jest winny ?
   Który to konkretnie przepis wymyśliło PO ? Czy obowiązywał on w czasie, kiedy Kamiński popełniał czyny, za które go skazano ?
   Mylisz rolę Sądu Najwyższego z Sądem Ostatecznym ;-) i innymi organami państwa.
   I PiS-owskiego sędziego TK prof. Granata też chcesz zwolnić ?

   Usuń


  2. "Kamiński został skazany przez niezawisły sąd. Gdzie tu robienie z niego przestępcy przez PO ? Proszę o wytłumaczenie. A może Duda ułaskawił go, bo jasne było, że jest winny ?
   Który to konkretnie przepis wymyśliło PO ? Czy obowiązywał on w czasie, kiedy Kamiński popełniał czyny, za które go skazano ?
   Mylisz rolę Sądu Najwyższego z Sądem Ostatecznym ;-) i innymi organami państwa.
   I PiS-owskiego sędziego TK prof. Granata też chcesz zwolnić ?"

   Moim zdaniem to nieprawda, że wyrok wydał niezawisły sąd. Moim zdaniem ten sąd wisi i wisiał na pasku PO.

   Sędzia Łączewski jest upolityczniony. Tak wynika z prasy opisującej jego knucie z domniemanym Lisem przeciwko PiS.

   Kamiński wykrył prawdziwe przestępstwo - aferę gruntową.
   Został za to skazany na bezwzględne więzienie.
   To jawna krzywda i niesprawiedliwość :(((

   Oznacza to, że sędzia wydał polityczny wyrok na przeciwnika partii PO.
   To niezgodne z prawem. Sędziemu nie wolno angażować się politycznie i zwalczać przeciwników politycznych wyrokami. To nadużycie władzy.
   Sędziemu uprzedzonemu politycznie nie wolno wydawać wyroków.
   Moim zdaniem taki wyrok popełniony nad Kamińskim powinien ulec kasacji lub zostać anulowany.

   Duda ułaskawił Kamińskiego, aby zakończyć szybko tę poronioną farsę sądową, m.in. dlatego, bo jest mu potrzebny skuteczny, uczciwy funkcjonariusz operacyjny potrafiący demaskować afery gospodarcze.
   Drżyj platfusiarnio :-)

   PiSowskiego sędziego nie chcę zwalniać. Zwłaszcza, jeśli to Granat, to się przyda w platfusowym Trybunale :D
   Jakoś trzeba uwolnić Trybunał od starej nomenklatury, skoro nie chcą odejść po dobroci :-) :-) :-)

   Usuń
 8. To jest skomplikowana ustawa, bo jesteśmy w UE i mamy od tego roku zanik parasola prawnego, chroniącego polskie ziemie przed wykupem przez zagraniczne koncerny, banki, kapitał. Bez tej ustawy ochronnej opracowanej przez PiS obce nacje w tym Żydzi, Niemcy i inni bogatsi od Polaków wykupili by nasz kraj i zostalibyśmy bez Ojczyzny, jako parobki u obcych.
  Chciałbyś tego dla Polaków? Zrobić z nich bezdomnych dziadów?

  OdpowiedzUsuń
 9. Tam w tej ustawie o obrocie ziemią są zapisy uniemożliwiające frymarczenie polską ziemią. Podstawiony słup nie będzie miał już tak łatwo wykupić dla Niemca polską glebę.
  Ustawa daje fory w wykupie ziemi polskim zasiedziałym rolnikom rozwijającym swe gospodarki i to jest bardzo dobra inicjatywa legislacyjna. Ziemia Polaków zostanie w rękach polskich.
  Nie przyjedzie jakiś podstawiony mydłek z miasta wykupić polski grunt by go opylić z zyskiem Niemcowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałaś najpierw, że każdy Polak ma prawo kupić ziemię. To ma prawo, czy nie ? Czy PiS-owska ustawa to umożliwia? W mieście nie ma Polaków?

   Usuń
  2. Ja uważam, tak czuję całym swoim jestestwem, że każdy Polak ma prawo kupić ziemię w Polsce i postawić na niej swój dom - nawet własnymi rękoma.

   Realia prawne są w tej chwili takie, że owszem, każdy Polak może kupić ziemię, ale rolną w związku z nową ustawą - tylko rolnik. Ma to zapobiec wyprzedaży ziemi obcokrajowcom. Ziemia ma być dostępna dla rolników polskich, którzy chcą powiększyć areały.

   Usuń
 10. To wszystko prawda i mnie też często **uj strzela, gdy analizuję tę najnowszą historię naszego kraju. Pochodzę z dużego miasta, urodziłem się jeszcze za komuny. Cała moja rodzina pracowała w polskich zakładach, w tym w stoczni. Dzisiaj WSZYSCY są pracownikami firm zagranicznych w Polsce. Ale nie o tym chciałem.

  Spróbuj przeczytać to, co napiszę, w spokoju. W takim prawdziwym spokoju, pozbawionym emocji; w całkowitym wyciszeniu. Spróbuj spojrzeć na siebie z odległości, powiedzmy, innej galaktyki. To dużo daje. Ile życia Ci jeszcze zostało? Ile życia we względnej sprawności fizycznej? Wiesz, że jesteś sama. Byle kontuzja komplikuje w takim przypadku życie, że nie wspomnę o przewlekłych chorobach, a tych na starość jest tylko więcej i więcej.
  Załóżmy, dla ułatwienia, że dzisiaj przekonałaś wszystkich swoich czytelników do tego, w co wierzysz i co wg Ciebie jest jasne i oczywiste (dla jasności powtarzam, że MASZ RACJĘ i mnie przekonywać nie musisz). Załóżmy dalej, że jest to 200 osób, i wszyscy "nawrócą" swoje najbliższe rodziny. Co tam - zaszalejmy i załóżmy, że cały naród przejrzy na oczy. Jak myślisz, ile lat zajmie nam odbudowanie gospodarki i spłacenie długów? Ile lat, zanim będziemy krajem względnie bogatym, a ludzie będą żyć mądrze, dostatnio i w poczuciu sprawiedliwości? Podpowiem Ci, że nie dożyjesz tych czasów, a co gorsza - wątpliwe jest, że one w ogóle nadejdą (patrz nierealne założenie na wstępie, że wszyscy ludzie zrozumieją, iż są dojonymi idiotami i będą chcieli coś z tym zrobić, a w grę będzie musiała wchodzić ciężka i uczciwa praca).

  Nawet gdybyśmy, jako kraj, mieli wystartować w tę lepszą przyszłość już jutro, pomyśl - z jakiej my pozycji startujemy? Nie mamy pieniędzy, tylko zadłużenie. Nie mamy z czego od jutra zacząć robić pieniędzy. Ci, co mają pieniądze (Niemcy, Rosja) i dobrze im się doi Polaków, nie pozwolą nam ot tak, po prostu, wstać z kolan i robić swoje. Bo niby dlaczego? Mają u nas swoje media i swoje koncerny. Wycofanie tego gówna z Polski kosztowałoby ich pieniądze. Po **uj mają tracić, skoro nadal mogą coś zyskać? Mają media publiczne i swoich ludzi praktycznie wszędzie, a do tego mają pieniądze, żeby kupić jeszcze więcej ludzi. Polska jest najprawdopodobniej stracona, jest zwyczajnie za późno na odwrót i rewolucję, i nie mów, proszę, że "jeśli każdy będzie tak myślał...", bo to nie jest kwestia romantyczna, tylko praktyczna.

  Obudź się i pomyśl o sobie. Jesteś jednostką, żadna partia smarka z nosa nie uroni nad Twoim losem. Większośc ludzi to przeciętniacy umysłowi, co nie widzą dalej, niż koniec smartfona. Łatwo jest stracić tzw. kontakt z rzeczywistością, gdy się obcuje głównie z własnym umysłem, ale dobrze wiesz, że wystarczy wsiąść na rower i pojechać do najbliższego miasteczka, posiedzieć na ławce i popatrzeć. Ludzie żyją od rana do wieczora, od wypłaty do wypłaty, od sylwestra do sylwestra, i nie chcą nic wiedzieć. Nie pamiętają już, ile to jest siedem razy dziewięć i nie chcą się wysilać, bo od liczenia jest kalkulator, albo kasa w sklepie. Chcą jeść i spać, i obejrzeć serial w telewizji. Pomyśl.

  (cdn)

  OdpowiedzUsuń
 11. (cd.)

  Pomyśl o sobie. Nawet gdyby w Polsce miało się kiedyś żyć lepiej, to nie nastąpi to za Twojego życia, więc pomyśl o sobie DZISIAJ. Niepatriotyczne? To weź jeszcze raz spójrz na Ziemię z góry. I przypomnij sobie historię ludzkości. Jak powstawały państwa i miasta, jak obracały się w ruiny i znikały z mapy na zawsze. Dinozaury też wyginęły, a Ziemia nadal się kręci. Ludzie rodzą się i umierają, walcząc o coś, lub nie. Urodziłaś się w Polsce i żyjesz sprawami tego kraju, choć równie dobrze mogłabyś być dzisiaj grubą Amerykanką i mieć w dupie cały świat. To tylko dzieło przypadku, naprawdę. Chyba próbuję Ci przypomnieć, że kiedyś umrzesz, a teraz jest czas, żeby żyć.

  Być może nie uda Ci się nigdy wyrwać z pęt ogarniętego emocjami i przyziemnymi (tak, tak) sprawami umysłu, i być może po prostu umrzesz chora, biedna i nieszczęśliwa. Dziś masz jeszcze czas się nad tym zastanowić, jutro może Cię już nie być. A czytelniczki Twojego bloga westchną tylko "ach, szkoda" i znajdą sobie inne czytadło. Pomyśl.
  Dziś jesteś jakąś tam Izabelą z pięknej dziury na Mazurach, jutro jesteś nagrobkiem, na który nikt nie przychodzi. Nie będzie pomnika "bojowniczki za wolność waszą y naszą", wieńca od wójta ani orkiestry dętej straży pożarnej, nie będzie NIC. Pamiętasz tych gości, co się nazywali "The Beatles"? Idź dzisiaj do gimnazjum i zapytaj gówniarzy, kto to był John Lennon. Psy szczekają, ludzie umierają, a cyrk z małpami jedzie dalej. Masz tylko jedno życie. Pomyśl.

  Twój Nikt.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witaj Nikt :-) Chyba jesteś z Gdańska? :-)

  Ciekawie mi tu napisałeś wprowadzając mnie w stan Zen :-)
  Owszem pomyślę o sobie, bo już wcześniej zauwaźyłam, że za mało sobie samej poświęcam czasu. Owszem - będę bardziej żyć niż wegetować, gdy uda mi się pozbyć ograniczeń wolności narzucanych mi przez chory, zły system - który zostawili nam stalinowcy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dane z 2012 roku o wyprzedaży polskich zakładów przemysłowych.

  Oto ile zakładów sprzedano za poszczególnych rządów: 1.Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989r. rządził 16 m-cy, Przygotował ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która do dziś zabija naród i gospodarkę.

  2. Rząd Bieleckiego KLD od 04.01.1991 do 6.12.1991 rządził 11 m-cy i 11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.

  3. Rząd Olszewskiego ROP od 6.XII.1991-5.06.1992 rządził 6 miesięcy 18 dni Zatrzymał prywatyzację ale oddal Włochom nowoczesny zakład Fiata w Bielsku. Został odwołany.

  4. Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993-25X1993r rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.

  5. Rząd Pawlaka PSL od 26X.1993r rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów. Od 6 VI -10 07 1992 nie powołał rządu

  6. Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995 do 7 02 1996r. rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.

  7. Rząd Cimoszewicza SLD 7II.1996 - 31X1997r rządził 20 m-cy, 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.

  8. Rząd Buzka AWS od 31.X.1997 – 19 X 2001r rządził 47 m-cy 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.

  9. Rząd Milera SLD od 19X.2001 do 2 05 2004r. rządził 30 m-cy 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów.

  10. Rząd Belki SLD od 2 V 2004r do 31 X 2005r rządził 17 m-cy 29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.

  11. Rząd Marcinkiewicza PIS 31X05r do14.08.2006r rządził 8 m-cy 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów

  12. Rząd Kaczyńskiego PIS od 14 07 2006r do 16.06.2007r rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.

  13. Rząd Tuska PO – PSL rządzi od 7.XI.2007r i rządzi nadal. Sprzedał 724 zakłady. Chce sprzedać nawet państwowe lasy. Zagrożonych jest jeszcze 16 ostatnich najważniejszych strategicznych zakładów

  http://krzysztofjaw.blogspot.de/2012/12/dzika-wyprzedaz-resztek-majatku.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Rząd Olszewskiego ROP od 6.XII.1991-5.06.1992 rządził 6 miesięcy 18 dni Zatrzymał prywatyzację ale oddal Włochom nowoczesny zakład Fiata w Bielsku. Został odwołany."

   Wychodzi na to, że był rząd, który dbał o interesy Polski i Polaków. Kto go odwołał?

   Usuń
  2. Wałęsa
   http://naszeblogi.pl/29370-dlaczego-obalono-rzad-jana-olszewskiego

   Usuń
 14. Tu bardziej szczegółowe dane o przejmowaniu polskich zakładów, świeży wpis.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/potop-kapciowych-metow-szabrownikow-i-paserow-henryk-pajak-2016-02

  OdpowiedzUsuń
 15. Hej Izabello :-) Wyobraź sobie że dzisiaj system ograniczył mi wolność :-/ gdy przyszedłem do hotelowej restauracji na obiad w krótkich spodenkach i basenowych klapkach,kazano mi zmienić strój na bardziej stosowny,czyli długie spodnie i buty :-) Tak więc widzisz,nawet na wczasach nie ma wolności :-/ Wpadaj do nas na Fuerteventurę,opalisz się,odpoczniesz,popływasz w basenie i oceanie,samochód tu mamy więc pozwiedzasz z nami wyspę i ...zapomnisz o złym systemie :-) A i na nurkowanie na 20m w oceanie też się wybieramy :-D Pokorzystaj z nami z życia póki mamy jeszcze trochę wolności,póki nas nie zaobrączkowali :-/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może spodenki za krótkie i ze spodenek wystawała trzecia noga :-) :-) :-)
   Obiadujące turystki mogły palpitacji serca doznać :-) :-) :-)
   Personel musi dbać o dobre samopoczucie wszystkich gości :-)

   Bawcie się dobrze! Wypływajcie się za mnie do syta :-) zwłaszcza w oceanie :-) Wieki temu byłam nad morzem... Mmmm.... Uwielbiam morze :-)
   U mnie śnieg i błoto. Jutro będę w tym błocie płynęła do owczarni i koziarni :-) :-) :-)

   Usuń
 16. Prowadzicie bujną dyskusje :))) i tak nic nie zmienicie czy PO czy PIS mają tego samego sponsora :)) czytam Twego bloga od jakiegoś czasu i zastanawiam się nad zakupem ziemi...ale czy warto przy tak dużym ograniczeniu możliwości samostanowienia...tak to chyba zrozumiałem z twoich opisów... to może uprawy wegetariańskie bez zwierzaków??? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj uprawę warzyw i owoców.
   Króliki i drób możesz sam legalnie ubijać bez zgody jaśnie panów inspektorów i spełniania milionów "wymogów". :-)

   Usuń
 17. Opis systemu zdobywania zawodu prawnika w Polsce.
  Chore psychicznie środowisko z grubymi przekrętami. Normalnie szok. Nic dziwnego, ze tam mało zwyczajnych ludzi trafia.
  Środowisko okopane zaporami finansowymi takimi, że hej!
  Lukratywna działka dla "swoich" czytaj - ludzi i potomków nomenklatury PRLowskiej.

  https://astromaria.wordpress.com/2016/01/14/jak-zostac-w-polsce-prawnikiem/

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!