środa, 24 lutego 2016

Kasa dla mazurskich dzieci już jest na kontach gmin! :-)

No i co głąby? Beata nie dotrzymała słowa? Już jest gotowy działający program i kasa na kontach gmin!
I co Platfusiarnio i KODaki? Nie jest wam głupio? Sami żryjcie szczaw i mirabelki :-) Mazurskie dzieciaczki będą jadły szyneczki! :-) :-) :-)

Wiadomości › Regionalne › Olsztyn PAP 30 minut temu
"Kwotę 675,6 mln zł otrzyma w tym roku warmińsko-mazurskie na Program 500 plus
Kwotę 675,6 mln zł otrzyma w b.r. województwo warmińsko-mazurskie na realizację Programu 500 plus. Od 1 marca w urzędzie wojewódzkim uruchomiona zostanie infolinia, gdzie będzie można kierować pytania dotyczące wypłaty świadczenia - podało we wtorek biuro prasowe wojewody.

k poinformowała rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Bożenna Ulewicz, na realizację zadań wynikających z Ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci na 2016 rok, dla województwa warmińsko-mazurskiego przyznano środki w łącznej wysokości 675,6 mln zł, w tym 665,3 mln zł dla gmin oraz 10,3 mln zł dla powiatów.

Z kwoty 665,3 mln zł dla gmin, na wydatki bieżące w tym koszty obsługi i programu, wypłaconych zostanie 664,3 mln zł; 917 tys. zł przeznaczone zostanie na wydatki inwestycyjne. Jak podkreśliła Ulewicz, do środy wojewoda przekazał na konta gmin, z przeznaczeniem na koszty obsługi na pierwszy miesiąc wdrożenia programu ogółem prawie 3 mln zł, w tym nieco ponad 2 mln zł na wydatki bieżące i 917,9 tys. zł na wydatki inwestycyjne.

- W trakcie realizacji programu potrzeby będą weryfikowane i na podstawie informacji będą dokonywane zmiany w budżetach, a w razie konieczności wystosowane zostaną wnioski do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o zwiększenie budżetu wojewody z rezerwy celowej budżetu państwa z przeznaczeniem na zabezpieczenie prawidłowej realizacji zdania do końca bieżącego roku - podała rzeczniczka.

Olsztyn ma dostać w pierwszej transzy 49 mln zł na realizację programu - podał PAP wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma. Dodał, że samorząd planuje zatrudnić do obsługi programu od 20 do 25 osób. Realizacją programu zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej a gmina na potrzeby obsługi mieszkańców przeznaczy dodatkowy budynek przy ulicy Cichej.

Elbląg ma otrzymać w pierwszej transzy 41 mln zł - podała rzeczniczka elbląskiego Urzędu Miasta Joanna Urbaniak. Podkreśliła, że rodzice będą mogli pobierać wnioski w Urzędzie Miasta w Departamencie Świadczeń Rodzinnych przy ulicy Jaśminowa, ale także we wszystkich placówkach oświatowych - szkołach, przedszkolach i żłobkach. Przyjmowanie wniosków będzie możliwe drogą listowną, elektroniczną a także osobiście w biurze podawczym w specjalnym punkcie i 7 stanowiskach w Departamencie Świadczeń Rodzinnych. Samorząd Elbląga zatrudni dodatkowo trzy osoby do obsługi petentów.

Jak dodała rzeczniczka wojewody, od 1 marca w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uruchomiona zostanie infolinia pod numerem 55 237 45 94, za pośrednictwem której pracownicy Wydziału Polityki Społecznej będą udzieli osobom zainteresowanym informacji z zakresu ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Dodatkowo na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie w zakładce polityka społeczna/ rodzina 500 plus umieszczane są wszelkie informacje dotyczące realizacji wspomnianej ustawy. Na początku marca w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie samorządowcy z regionu przejdą szkolenie dotyczące wypłaty świadczeń na dziecko."

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/kwote-675-6-mln-zl-otrzyma-w-tym-roku-warminsko-mazurskie-na-program-500-plus/dh4xcn

Brawo Beata! :-)
Naprawdę jesteś Wielka :-)
Bóg zapłać za wielkie serce dla polskich dzieci!
Serdeczne pozdrowienia z Mazur! :-) :-) :-)

11 komentarzy:

 1. Żeby rząd mógł dać społeczeństwu 500 zł, musi mu najpierw jakieś 600 zł odebrać (w formie dodatkowych podatków), bo przecież trzeba opłacić urzędników, którzy ten program 500+ obsłużą. Tylko że przeciętny polski wyborca jest za głupi, żeby tę zależność zrozumieć. Jakiś rodzic dostanie od rządu 500 zł, a ty zapłacisz więcej za jedzenie kupowane w Biedronce czy za prowadzenie konta w banku. Na pewno wiesz o tym, że PiS ma zamiar wprowadzić podatek od marketów i podatek bankowy. A markety i banki, żeby wyjść na swoje, przerzucą koszty na klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rząd nie musi wprowadzać dodatkowych podatków by znalezc pieniądze dla dzieci. Może te pieniądze zaoszczędzić np. na sędziach. Zarabiają oni po 6000 zł - 20.000 zł miesięcznie, a pracują sporadycznie. Można im ująć. I tak za dobrze zarabiają, a się nie narobią (patrz post niżej o prawnikach). Prawnicy wyrośli ze starej nomenklatury na pewno kochają dzieci i chętnie się swoimi pensjami z dzieciaczkami podzielą :-) :-)

   Usuń
 2. Podatek od marketów i banków które są własności obcych, zagranicznych kapitałów to bardzo dobra sprawa.
  Polskie sklepiki prowadzone przez Polaków nie znają litości fiskusa i ZUSa. Muszą bulić i bulą już jakieś 35 lat.
  Teraz będzie sprawiedliwie, a i rząd dostanie potężny zastrzyk gotówki na swoje wspaniałe pro-rodzinne i pro-polskie projekty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Iza, ja mam pewnosc, ze tak jak dzieki haslu "500zl na KAZDE dziecko" PIS wygral wybory, tak rzeczywistosc "minus 500zl" rozwali wszystko. Nie masz pojecia jak to juz w tej chwili dzieli ludzi. Ile osob czuje sie pokrzywdzonych. Ja zyje na wsi, mam 40 lat i wsrod swoich znajomych - dwie rodziny, ktore sie na te pieniadze zalapia. Reszta ma np. 3-4 dzieci, a rzad im wmawia, ze jedno :) Niby ubaw po pachy, ale rodzi potworne poczucie niezadowolenia i krzywdy, ktore ludzie w nastepnych wyborach ujawnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to rząd im wmawia ze mają mniej dzieci niż mają?

   Usuń
 4. Banki zarabiają na lokatach i kredytach oraz obrocie aktywów.
  Nie muszą podnosić opłat za prowadzenie rachunków aby wyjść na swoje. Minimalnie podniosą oprocentowanie kredytów lub/i minimalnie obniżą oprocentowanie lokat i nie odczują zmiany dochodów. To wstyd, by drobny przedsiębiorca musiał bulić wysokie podatki od 35 lat, a wielka korporacja zgarniająca miliardowe zyski w Polsce na polskich obywatelach nie przyczyniała się do wzrostu budżetu państwa polskiego. To tak egoistycznie ze strony bankowych korporacji. Nieładnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiesz Sylwia - platfusiarnia zostawiła PiSowi pusty skarbiec.
  Już Newsweek straszy, że zabraknie 400 mln na emerytury. W tej ciężkiej sytuacji finansowej państwa 500 zł na drugie i kolejne dziecko to i tak szczodrze. Jak się PiS odbije od dna, na którym umieściło go PO - to i więcej zasiłków będzie mozliwe, takze dla jedynaków. Zawsze mozna zrobić nowelizację ustawy i wprowadzić zasiłek dla jedynaków.
  Ja uważam że PiS jest hojny w porównaniu z Platfusiarnią, która proponowala dzieciom szczaw i mirabelki :-) :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tu nie chodzi, że jedynaki nie dostają. Możesz mieć czwórkę, ba nawet więcej dzieci pełnoletnich. Założyć możemy, że ponieważ mieszkasz na wsi, aby zapewnić im edukację, musisz posłać do miasta. Najpierw w liceum to albo koszt uciążliwych dojazdów z domu do miasta, albo internatu (już w połowie szkoły średniej dziecko osiąga pełnoletność). Potem utrzymanie dziecka na studiach. Chyba to najtrudniejszy finansowo czas w procesie wychowania. No i poza tymi starszymi dziećmi masz jeszcze jakieś dziecię młodsze, powiedzmy w wieku 10 lat. No i pomimo, że to Twoje czwarte dziecko, rząd Ci wmawia, że pierwsze :)

   Usuń
  2. Ja bym problemy Polaków zupełnie inaczej rozwiązała i efekt byłby dużo większy i korzystniejszy:
   Zwolnienie 60.000 zł dochodu od podatku rocznie od osoby
   Likwidacja ZUS i KRUS.

   Usuń
 6. Witaj, jasne, że PIS jest hojny pierwszy przykład to Rydzyk :)))) i tak dalej będzie, a może tak zlikwidować fundusz kościelny??? pewnie troszkę kaski by wpadło, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zlikwidujesz fundusz kościelny i z czego Caritas będzie karmił ubogich?

   Usuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!