niedziela, 7 lutego 2016

Agencja Restrukturyzacji i Moderuzacji Rolnictwa pozbywa się kierowników. Z 314 ostało się 10

Rewolucja w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W tym tygodniu do ponad 300 kierowników powiatowych oddziałów wysłano wypowiedzenia. - Wszelkie zmiany kadrowe, które następują nie są zagrożeniem dla zadań jakie wykonuje Agencja - zapewnia w rozmowie z tvn24bis.pl rzeczniczka ARiMR-u Agnieszka Szymańska. Rolnicy nie powinni się obawiać o wypłaty należnych dotacji.

- Kierownicy powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zatrudniani są na podstawie powołania, co zgodnie z przepisami prawa oznacza, że w każdym momencie mogą zostać zarówno powołani jak i odwołania z zajmowanego stanowiska - tłumaczy ostatnie zmiany w rozmowie z tvn24bis.pl Agnieszka Szymańska, rzecznik prasowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zmiany dla rolników. Rząd przyjął rozporządzenie ws. kredytów obrotowych

Rząd w poniedziałek znowelizował rozporządzenie umożliwiające rolnikom otrzymani... ZOBACZ WIĘCEJ »

Jak dodaje, "na chwilę obecną odwołanych zostało 230 kierowników powiatowych Agencji, a 74 na skutek usprawiedliwionej nieobecności w pracy decyzje otrzyma drogą pocztową".

Łącznie ARiMR posiada 314 biur powiatowych.

Bez wpływu na dotacje

Szymańska pytana o powody zwolnień tłumaczy, że "powołanie i odwołanie może nastąpić w każdym momencie. Wszelkie decyzje zapadają zgodnie z prawem, zgodnie z kodeksem pracy".

Jednocześnie wskazując, że "następcy kierowników biur powiatowych będą powoływani w najbliższym czasie".

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, to wyznaczona przez Rząd RP agencja płatnicza UE. Wdraża finansowanie z Unii oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Jednak według zapewnień rzeczniczki zmiany nie będą miały wpływu na wypłatę dotacji dla rolników.

- Wszelkie zmiany kadrowe, które następują nie są zagrożeniem dla zadań jakie wykonuje Agencja. A za realizację zadań odpowiada kierownictwo Agencji i Prezes Agencji - mówi Szymańska.

Od 1 grudnia ub.r. do 3 lutego 2016 roku ARiMR wypłaciła w ramach dopłat bezpośrednich za 2015 rok 3,35 mld złotych. Pieniądze zostały przekazane na konta bankowe ponad 791 tys. rolników.

Brak zaufania

O zmiany zapytaliśmy również wszystkie wojewódzkie oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Odwołanych zostało m.in. ośmiu kierowników Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Świętokrzyskiem. W przypadku jednej osoby wycofano powierzenie pełnienia obowiązków.

- Powodem odwołań była utrata zaufania potrzebnego do wykonywania zadań w ramach stanowiska kierownika Biura Powiatowego - tłumaczy Marcin Chłodnicki ze Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR-u.


ARiMR: banki mogą już udzielać kredytów preferencyjnych dla rolnictwa

Są pieniądze na dopłaty do preferencyjnych kredytów inwestycyjnych udzielanych w... ZOBACZ WIĘCEJ »

Pytany o wypłatę dotacji dla rolników zapewnia, że "realizacja obsługi płatności bezpośrednich nabiera tempa". - Ustawowy termin obliguje Agencję, aby proces zakończył się maksymalnie do 30 czerwca 2016 r.  Nie ma mowy, aby nastąpiły opóźnienia w wypłatach - dodaje Chłodnicki.

Jego zdaniem, "rolnicy i beneficjenci ARiMR nie odczują negatywnych skutków zmian kadrowych". - Nie stanowią one zagrożenia dla statutowych zadań Agencji, za realizację których odpowiada Prezes. Trwają prace nad usprawnieniem funkcjonowania ARiMR, co już w najbliższym czasie przełoży się na poprawę obsługi beneficjentów - zapewnia Marcin Chłodnicki.

Resort nie komentuje

Z tymi pytaniami zwróciliśmy się również do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które sprawuje nadzór nad Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednak biuro prasowe resortu nie chciało komentować całej sprawy tłumacząc, że odpowiedzi na nasze pytania pozostają w gestii Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rewolucja-w-arimr-ze-w-jednym-dniu-zwolniono-ponad-300-kierownikow,616756.html


Nareszcie! :-)
Może wreszcie przestaną rujnować gospodarstwo Indianki niesłusznymi nakazami zwrotu dotacji, zaczną normalnie na bieżąco wypłacać dotacje na gospodarstwo i wreszcie będzie miała czym zapłacić za KRUS, za co wynająć traktor, zaorać pole, posiać zboże i trawę pastewną... Może na nowe deski do stajni starczy? :-)
Może starczy na wynajem geodety i budowę solidnego ogrodzenia? :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!