niedziela, 29 listopada 2015

Świecowanie

Co prawda Indii miała co innego dzisiaj w planie, lecz mroczne wieczory skłoniły ją do exploracji tematu domowego wyrobu świec.
Zgłębiła temat. Zrobiła rozeznanie w produktach i formach do wyrobu świec i zniczy. Poświęciła na to cały dzień, lecz warto było, bo już jest gotowa do akcji wyrobu fajnych świec :-)

Na sam wpierw zadzwoniła do znajomego pszczelarza by zapytać co robi z woskiem. - Sprzedaje po 35 zł za kilogram, a i sam wyrabia świece. Obecnie nie ma towaru na zbyciu. Dopiero późnym latem następnego roku będzie miał, ale doradził, gdzie Indii może nabyć parafinę w przystępnej cenie. Tam też się spragnione światła dziewczę uda niebawem. Póki co - zbadała internet pod kątem dostępnych materiałów, form i innych dodatków do wyrobu świec.

Nawet znalazła instrukcję, jak samodzielnie zrobić formy i z czego.
Jednak wymyśliła, że na początek wystarczą jej formy w postaci szklanek i kieliszków, gdyż formy fantazyjne są bardzo drogie, a robić własnych się jej nie chce i nie opłaca, gdyż materiał do robienia form też tani nie jest, a z drugiej strony tych wymyślnych wzorów nie potrzebuje.

Tu chodzi o światło w domu, a nie o serię ozdobnych figurek. Niestety, nie znalazła formy do wyrobu zwykłych, prostych, wąskich świec, a takie jej pasują do jej wysokich świeczników i dają najwięcej światła. Tego typu świece będzie musiała kupić w internecie,
albowiem w trzech marketach w Olecku nie znalazła ani jednej, taniej, wąskiej świecy. Znicze zaś dają skąpe, niezadowalające światło.

Pilnie przeglądając internet znalazła wąskie świeczki w atrakcyjnie niskiej cenie, więc kupi zapas na całą zimę. Niestety, są to świeczki jednorazowego użytku - spalają się całkowicie, więc nie będzie mogła pozyskać od nich materiału na przetop i wyrób nowych świec, ale się tak rozochociła sztuką samodzielnego wyrobu własnych świec, że i tak kilka sztuk zrobi z kupnej parafiny - na święta :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!