środa, 17 czerwca 2015

Zawiadomienie o podejrzeniu nękania przez policję


Gdy ja zgłaszam interwencję na policji odczuwam po stronie dyżurnego i patrolu niechęć, lekceważenie, zbywanie. Doświadczam też odmowy, przekrzykiwanie, zakrzykiwanie, zakłamywanie, odkładanie lub rzucanie słuchawki, nagłe odjazdy patrolu bez spisania notatki czy protokołu, odmowy wylegitymowania się.

Na ewentualny przyjazd długo czekam.

W sytuacjach gdy ja jestem poszkodowana - z reguły nie potrafią znaleźć jakiegokolwiek artykułu prawnego aby pociągnąć wykroczeńca lub przestępcę do odpowiedzialności. Nigdy nie kierują wniosku o ukaranie osoby, przez którą poniosłam szkodę, stratę, uszczerbek itp.

Gdy policję napuszcza na mnie sąsiad bo mu koza wlazła na skoszoną do gołej ziemi łąkę - zaraz są ochocze bezzwłoczne przyjazdy i standardowo nadgorliwe zeznania policjantów celowo na moją niekorzyść. Z reguły błyskawiczne wnioski o ukaranie i expresowe pchanie sprawy która nie powinna trafić do sądu - na wokandę. Zaś żaden mój wniosek o ukaranie złoczyńcy lub wykroczeńca nie może doczekać się wokandy...
Odbieram to za nękanie przez policję. Mylę się? :-)

Indianka


9 komentarzy:

 1. Całe stado to nie jedna koza liczyć się nie umie. Teraz się rozciąga siatkę leśną od dołu żeby kozy i owieczki przeprowadzić do siebie a dla policji mówi się że źle ogrodzone

  OdpowiedzUsuń
 2. A złośliwe rozciągnięcie kolczastego drutu kaleczącego zwierzęta sąsiadki to nie występek karygodny? :P
  Jak krowy swoje pasał to tylko niegroźny drut rozciągnąl od pastucha i prąd włączył.
  A na moje owce i kozy niebezpieczne zasieki poustawiał jak kłusownik sidła na sarny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy patrol nagle odjedzie to dzwoń do dyżurnego, spytaj czy nagrywa i powiedz o co chodzi, a jak nie chce się wylegitymować to też spytaj dyżurnego kto był u Ciebie. Zapisz sobie datę na papierze bo z telefonu może zniknąć.
  Chcę tu jeszcze wcisnąć reklamę, nie kasuj. Mam telefon firmy Nokia i jest on taki fajny, że może nagrywać wideo i można go powiesić na piersi. Ma też niestety wadę bo zdarzało się, że znikają z rejestru niektóre połączenia.
  I jeszcze nie podoba mi się Twoje negatywne zdanie o Policjantach. Oni po to idą do służby by sprawiedliwie służyć społeczeństwu. A jeśli nie wierzysz to przeczytaj jakie składają ślubowanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. w związku z kłamstwami niektórych policjantów ze nie byli u mnie na interwencji na moje zgloszenie, ze nie zgłaszalam wykroczenia, ze nie bylo wykroczenia - zaczelam dokumentowac ich przyjazdy, aby nie mogli się bezczelnie wyprzec. Robie im foty, bo przewaznie nie chca sie wylegitymowac, albo robia to w taki sposob, abym nie mogla sobie ich danych zapisac np. szybko machnie mi z dala legitymacja i zaraz ją chowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje negatywne zdanie o miejscowych policjantach wynika z ich nieuczciwego traktowania mnie. Nie wiem czy do wszystkich podchodzą w ten sposob, ale moich sąsiadów traktują inaczej niz mnie. Nie tylko sąsiadow. Generalnie nigdy nie chca pomóc, a gdy jestem poszkodowana byle jak podchodzą do zgloszenia. Z reguły strasza mnie odwetem i są te odwety. W sądach kłamią na moją sxkodę.
  Przez nich przegrywam sprawy i nie moge dojsc sprawiedliwosci. Dlatego ich nie lubię i mam marną opinię o nich.

  Nie wierzę w ich szlachetne intencje bo nigdy nie spotkalam się z rzetelną i uczciwą obslugą. Sądzę ze do policji ida pracowac dla latwej forsy i przywilejów. Przez ich błędy, wypaczenia, naduzycia i niedopelnienia stracilam wiele. Nie zasluguja na moj szacunek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze stają przeciwko mnie po stronie wykroczencow i przestepcow ktorzy zaszkodzili mi. Bagatelizują moje zgloszenia i nie zabezpieczają dowodow. Tworzą bezwartosciowe notatki ktore szkodza mojej sprawie. Straszą odwetami i realizuja je.
  Moim zdaniem to skorumpowana mafia robiaca dobrze swoim kolesiom i znajomym.
  Nie powinni pracowac w policji. Brak im uczciwosci i wiedzy prawniczej. Są marnymi strózami prawa i nie zabezpieczają poszkodowanych i zagrozonych w zaden sposob.
  Lista ich uchybień jest długa i rośnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oni bazują na tym, ze przewaznie jestem sama i przekrzykują mnie oraz zakłamuja rzeczywistosc. Np. umieszczenie kolczastego drutu na wysokosci ponizej 180 cm jest wykroczeniem, a oni uparcie odmawiają skierowania wniosku o ukaranie i rzna glupa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Napisz do wojewódzkiej jednostki Policji aby pomogli Twoim lokalnym policjantom bo ze sprawą, wydaje się prostego, wykroczenia nie potrafią sobie dać rady.
  Policjantów możesz fotografować ale lepiej nie publikować. Na tym Twoim zdjęciu to nie widać kto to jest i dobrze. Jak chcesz zbierać dowody ich obecności u Ciebie to spisuj też boczny numer radiowozu, taki duży biały.
  Gdy przyjedzie dwóch policjantów i jeden macha legitymacja to domagaj się od drugiego aby to opisał w notatniku. Oczywiście nie opisze. Ma ustawowy obowiązek tak długo trzymać legitymację aż przepiszesz.
  Gdy mi jeden machał to potem jego komendant z prośbą w oczach chciał abym napisał, że wycofuję zgłoszenie. Policjant był młody i chyba nie miał świadomości co mu się za to należy. Komendant w podziękowaniu obiecał dać mu niezłą reprymendę. No i komendant był moim krajanem spotkanym w większej odległości i znał moje działania dyscyplinujące z naszej okolicy. Teraz od dłuższego czasu nie mam istotnych uwag do pracy policjantów.

  OdpowiedzUsuń
 9. -) No ja też muszę zdyscyplinować lokalnych policjantów, gdyż jakość i skuteczność ich pracy jest marna, a nawet wręcz żadna :-)

  A czemu nie publikować? Przecież to funkcjonariusz publiczny podczas pełnienia służby.To nie jest tajne lecz jawne.

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!