niedziela, 18 stycznia 2015

Indianka robi swiece

Dzien minal nie tak jak sobie wloscianie zaplanowali. Powalilo ich do lozka ogromne oslabienie. Biometr tego dnia byl niekorzystny. Cisnienie prawdopodobnie bardzo niskie.

Po kilku godzinach dziennej drzemki wstali. Zabrali sie za swe zadania. Indianka zmyla naczynia. Kamyk z trudem przytargal jedna taczke opalu.

Nastepnie zabrali sie za gotowanie obiadu. Kamyk tarl ziemniaki i cebule na placki ziemniaczane. Przy okazji kilkakrotnie wtarl do nich nieco swoich palcow psioczac przy tym na podstepna tarke. Indianka mu pomagala wyszukujac i podajac dodatki i przyprawy oraz szorujac kolejne patelnie do smazenia plackow. Uzbrojona byla w latarke czolowa. Niczym predator oswietlala pozadane przyprawy, dodatki, tudziez akcesoria kuchenne w kuchni i spizarce. Gdy piec sie rozpalil porzadnie, postawila 3 patelnie na nim. Wieksza ilosc plackow sie za jednym zamachem usmazyla dzieki temu.

Zjedli placki z surowka z kapusty. Danie smaczne bylo i dlugo na talerzach nie pobylo.

Na jutro Indianka przyrzadzila paste jajeczna ze swiezo zniesionych jaj i wytargala ze spizarni niebianskie konfitury. Kamyk sprobowawszy paste, wyrazil watpliwosc, czy aby pasta doczeka do rana :-) :-) :-) Indianka przezornie usunela miseczke z okrasa ze stolu i ukryla w chlodnej spizarni. :-)

Jutro rano kromki chleba z pasta jajeczna i konfiturami. :-)

Wieczorem zrobila swoja pierwsza swiece. Udala sie nadspodziewanie za pierwszym podejsciem. Rozochocona sukcesem Indianeczka zrobila jeszcze dwie kolejne swiece i uszykowala sobie akcesoria na kilka kolejnych.

Wczesniej Gospodyni posadzila pietki cebulek w doniczkach. To samo zrobila z korzonkami pietruszki. Gdy sie te korzonki ukorzenia i puszcza liscie, wloscianie beda mieli swiezy szczypior i pietruszke w domu. :-) Witaminy podreczne :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!