piątek, 14 listopada 2014

WNIOSEK O NIEOGRANICZANIE SWOBODNEGO DOSTĘPU DO WIEJSKIEJ ŚWIETLICY, SPRZĘTU ORAZ INTERNETU

 
Dyrektor GCK Kowale Oleckie
Karol Czerwiński
kandydat na radnego

WNIOSEK O NIEOGRANICZANIE SWOBODNEGO DOSTĘPU DO WIEJSKIEJ ŚWIETLICY, SPRZĘTU ORAZ INTERNETU
Witam, 
Pisze Pan w swoim liście do mnie, że nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu ze sprzętu komputerowego zgromadzonego w Wiejskiej Świetlicy w Sokółkach. Jednak faktem jest, iż dziennie na terenie Wiejskiej Świetlicy jest udostępniana przez świetliczankę zaledwie połowa zainstalowanych tutaj komputerów.To jest bezsensowna niegospodarność pana placówki i zarazem duża uciążliwość dla mieszkańców okolicznych wiosek, którzy tłoczą się w kolejkach do kilku komputerów, podczas gdy druga połowa komputerów jest zablokowana przez świetliczankę. 
Przez 3 dni w tygodniu udostępnia ona jedynie 4 komputery zgromadzone w bibliotece w Sokółkach, a przez kolejne dwa dni w tygodniu tylko 3 komputery zgromadzone w kawiarence internetowej, w części świetliczanej. Jest to rozwiązanie bezzasadne i wyjątkowo uciążliwe dla użytkowników. 
Zgromadzony tutaj sprzęt powinien być bez ograniczeń w całości udostępniany użytkownikom. Tworzenie sztucznych tłumów i wynikających z tego scysji i nieporozumień jest niedopuszczalne. Sprzęt jest dla ludzi, a nie ludzie dla sprzętu. Więcej szacunku dla użytkowników, z których podatków utrzymywana jest Wiejska Świetlica!

Natomiast wi-fi w pana placówce w Sokółkach ma bardzo słaby zasięg, ledwo kilka metrów od źródła wi-fi. W związku z tym nie ma możliwości skorzystania z wi-fi, gdy Wiejska Świetlica jest zamknięta, gdyż trzeba usiąść wewnątrz świetlicy, by złapać zasięg wi-fi, który umożliwia jakąkolwiek pracę na urządzeniu przenośnym. Nawet siedząc na dużej sali Wiejskiej Świetlicy zasięg wi-fi zanika i nie można skorzystać z tego medium. 

Dlatego powinno zostać zachowane prawo użytkowników do podłączania się z tabletami i laptopami na dużej sali. 
Używanie swoich tabletów i laptopów jest zgodne z celami istnienia lokalnego punktu PIAP jak i samej kawiarenki internetowej. 
To miejsce ma ułatwiać załatwianie spraw urzędowych przez internet, opracowywanie pism urzędowych na terenie świetlicy.
Jeśli komputery świetliczane są przez większość czasu okupowane przez dzieci grające w gry komputerowe, dorośli użytkownicy powinni mieć prawo
sporządzania pism urzędowych na swoim sprzęcie na dużej sali, gdzie jest spokój oraz mnóstwo niewykorzystanego miejsca.

Pana nowy zakaz polegający na uniemożliwieniu podłączania się ze swoim tabletem lub laptopem na sali świetliczanej nie ma nic wspólnego z troską o sprzęt użytkownika. Moim zdaniem, jest to li tylko wyraz psychopatycznej zemsty, która nie licuje ze stanowiskiem dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich.

Faktem jest, że pana pracownica wielokrotnie bez mojej zgody nieprawidłowo wyłączała mój laptop czym doprowadziła do jego zepsucia. Jest ona całkowicie odpowiedzialna za to uszkodzenie, gdyż jako szkolona przez pana pracownica doskonale wie, jak nie należy wyłączać delikatnej elektroniki by nie doprowadzić do jej uszkodzenia. Świadomie psuła mój laptop, aż go skutecznie zepsuła. 
Zgodnie z prawem polskim osoba, która celowo i złośliwie niszczy czyjeś mienie podlega karze. 
Nie ma pan prawa wyłączać świetliczankę od odpowiedzialności karnej jakimś durnym, bezprawnym punktem regulaminu niezgodnym z prawem polskim. Skoro zepsuła mi sprzęt - niech zapłaci za to.

Jako stała użytkowniczka pana placówki w Sokółkach, nie zgadzam się na wprowadzanie ograniczeń w dostępie do internetu.
Wnoszę o to, by wszystkie komputery znajdujące się na terenie Wiejskiej Świetlicy były jednocześnie udostępniane chętnym użytkownikom czyli wszystkie 7 sztuk, a nie tylko połowa.

Wnoszę o to, by nie zabraniać korzystania z gniazdek świetliczanych i bibliotecznych dla celów podłączania laptopa, tableta, komórki.
Skoro pana świetliczanka zużywa ogromne ilości prądu na zaparzanie sobie i swoim koleżankom kawy w bibliotece, która służy do czytania książek, a nie do parzenia kawy, to użytkownicy miejsca kultury, oświaty i rozrywki powinni mieć możliwość podłączania się ze swoim laptopem, tabletem lub komórką, które zużywają nieznaczne ilości prądu, a których funkcja i zastosowanie idealnie wpisuje się w cele społeczne funkcji i działania biblioteki i kawiarenki internetowej - znacznie bliżej, niż zaparzanie przez bibliotekarkę kawy i częstowanie nią jej koleżanek, które moim skromnym zdaniem powinna przyjmować w domu, a nie w pracy w godzinach pracy.

Postuluję także o udostępnianie wszystkich komputerów 40 godzin tygodniowo, po 8 godzin dziennie podczas otwarcia Wiejskiej Świetlicy, a nie tylko 35 godzin jak to ma miejsce obecnie.
Pana świetliczanka ma płacone za 40 godzin pracy tygodniowo i przez 40 godzin tygodniowo świetlica musi być dostępna dla użytkowników.
Pana świetliczanka i tak sprząta świetlicę w godzinach użytkowania jej przez mieszkańców (myje okna, zmywa podłogę, zamiata, wyciera kurze itp.), więc tłumaczenie, że Wiejska Świetlica jest otwarta dla użytkowników tylko 7 godzin dziennie, bo rzekomo świetliczanka przez rzekomą dodatkową ósmą godzinę zajmuje się sprzątaniem jest wyssane z palca. Ja regularnie przychodzę do Wiejskiej Świetlicy od miesięcy i zauważyłam, że świetliczanka sprząta w godzinach otwarcia Wiejskiej Świetlicy (mnie to nie przeszkadza - wolę by sprzątała w godzinach otwarcia, a nie skracała godziny otwarcia świetlicy pod pretekstem rzekomego sprzątania), więc absolutnie nie ma potrzeby urywania użytkownikom 5 godzin dostępu do internetu tygodniowo, zwłaszcza w obliczu tłumów oblegających regularnie komputery w tej Wiejskiej Świetlicy w Sokółkach.
To nie prawda, że świetliczanka musi otwierać Wiejską Świetlicę godzinę później z uwagi na rzekome poranne sprzątanie. Wysprzątane jest codziennie przed zamknięciem. Zatem Wiejska Świetlica musi być czynna i dostępna dla użytkowników 40 godzin tygodniowo.

W związku z powyższym, wnioskuję jak wyżej.

Z poważaniem,
Indianka

ps. Bardzo proszę o nie utrudnianie mi normalnego korzystania z dobrodziejstw Wiejskiej świetlicy.
Ja na prawdę nie mam czasu aby się z panem i pana świetliczanką bez końca użerać.
Stosy niezałatwionej korespondencji urzędowej piętrzą się przede mną i stokroć bardziej wolę poświęcić mój cenny czas na te sprawy, a nie na wasz durny, samozwańczy i nie liczący się z dobrem użytkowników regulamin.
Nadto dodam, iż jako osoba pozbawiona prądu w domu utrzymuję kontakt ze światem wyłącznie za pośrednictwem pana placówki.
Pana dążenia do utrudnienia mi swobodnego korzystania ze Świetlicy Wiejskiej są sprzeczne z ustawą o zapobieganiu wykluczeniu społecznemu i stricte wymierzone we mnie.
Moim zdaniem pana zakazy i ograniczenia dążą do tego, by mnie ze społeczeństwa całkowicie wykluczyć. To karygodne i woła o pomstę do Boga..

5 komentarzy:

 1. Może AREO2 rozwiązałoby Twoje problemy z internetem. Jest darmowe tylko za sima i przesyłkę musisz zapłacić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj,
  a jak jest ten zakaz korzystania z gniazdek agumentowany?To tylko w tym kraju mozliwe. Ja bym sprawa zainteresowala media. Rozne patologie sa przedstawiane, a to jest patologia. Jestes sama, masz pod opieka duzo zwierzad, zyjesz ekologicznie - w normalnym kraju liczylabys na pomoc, a nie klody pod nogi. I co to w ogole za ingerowanie w czyjs prywatny sprzet, wylaczanie?!
  Ale najwazniejsze nie daj sie zlamac. Nagraj telefonem konfrontacje ze swietliczanka i slij i do mainstreamowych i do tv republika. Nawet bez uzerania sie ze swietlica powinni Cie rozglosnic za dzielne dzialanie w pojedynke, to kawal wielkiej i dobrej roboty i pomoc Ci sie nalezy ( nawet dofinansowanie unijne, ale to pewnie wiesz) z tytulu ekologicznego dzialania. Gmina nie wpadla na pomysl, zeby Ci panel sloneczny zafundowac?Czas najwyzszy, Ci wszyscy "samorzadowi wladcy" zyja z naszych podatkow i maja nam sluzyc, amen.
  pozdrawiam i wyzdrowienia zycze
  Beata
  p.s. nie wiem czemu kozie mleko polecasz tylko zwierzetom, jest pyszne, cera robi sie ladniotka i czlowiek czuje sie silny i zdrowy jak...nie, nie jak koza, jak byk!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyr argumentuje, ze rzekomo troska sie o sprzet uzytkownikow, ze to niby od przepiecia mogl sie zepsuc komputer.
   O zadna troske tu nie chodzi. Jestem przekonana ze on kryje babe i msci sie na mnie, ze zglosilam sprawe na policje. Baba wielokrotnie wyrywala kabel laptopa z gniazdka i w ten sposob zepsula mi sprzet. Tak nie wolno wylaczac komputera.
   Wylaczanie komputera polega na wyjsciu z aplikacji i zamknieciu systemu poprzez aplikacje.
   Mechaniczne gaszenie komputera przed wyjsciem z aplikacji uszkadza dysk.
   Komputer bronil sie i regenerowal po kazdym takim chamskim wylaczeniu Krychy.
   Dysk sie naprawial, likwidowal bledy. Wyswietlal komunikaty z tym zwiazane.
   W koncu jednak zepsula go skutecznie. Po ktoryms takim nieprawidlowym wylaczeniu laptopa padl dysk i zasilanie. Laptop kaput. Krycha zniszczyla mi sprzet. Dyr ja broni zamiast upomniec. Moim zdaniem to patologia i oczywiscie nieprawidlowosc.

   Usuń
 3. Gmina nie ma zadnego pomyslu by mi pomoc, bo nie chce pomoc.
  Ja wnioskowalam wielokrotnie o dofinansowanie na np. Remont domu czy chociazby samej hydrauliki czy zaplate za prad lub instalacje solarna.
  Zadnej pomocy finansowej mi nie udzielili.
  Dofinansowanie dostali inni, lepiej sytuowani. Dostali dofinansowania na szamba, wymiane dachow, solary.
  Mnie urzad gminy regularnie zbywa.
  Jedyna ich reakcja na moje wnioski to napuszczanie na mnie kontroli weterynaryjnych i blokowanie moich prob pozyskania dofinansowania z innych zrodel.
  To sa tego typu ludzie. Zli do szpiku kosci i nieskonczenie msciwi. Nieprzyjemny narodek zaiste powiadam Wam. :-)

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!