piątek, 25 lipca 2014

Wniosek o udostępnienie Wiejskiej Świetlicy w Sokółkach

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich
ul. Kościuszki
Wniosek o udostępnienie Wiejskiej Świetlicy w Sokółkach

Z uwagi na zaplanowane wyłączenie z użytkowania biblioteki, PIAP (Public Internet Access Point czyli Publiczny Internetowy Punkt Dostępu) i kawiarenki internetowej w Wiejskiej Świetlicy w Sokółkach na półtoramiesiąca czasu co jest okresem niebywale długim jak na publiczny obiekt użyteczności publicznej, zauważam, że o ile zamknięcie biblioteki z uwagi na inwentaryzację książek wydaje się zasadne (co jednek nie koliduje z udostępnianiem komputerów w bibliotece) to zamknięcie kawiarenki internetowej mieszczącej się obok w świetlicy jest całkowicie bezzasadne i co więcej, niezgodne z interesem społecznym społeczeństwa naszych wiosek.

Ludzie, czyli użytkownicy biblioteki, świetlicy oraz Publicznego Punktu Dostępu do Internetu są ważniejsi niż widzimisię zarządcy Wiejskiej Świetlicy w Sokółkach. Mieszkańcy naszych wiosek mają prawo bez przeszkód korzystać zarówno z PIAP (Publicznego Punktu Dostępu do Internetu finansowanego ze środków europejskich), jak i świetlicy z mieszczącą się tam kawiarenką internetową i sprzętem sportowo-rekreacyjnym.

Zarządca Wiejskiej Świetlicy powinien mieć w pierwszej kolejności na uwadze dobro mieszkańców i nie blokować sztucznie dostępu do Internetu, wiedzy i rozrywki oraz rekreacji. Wiejska Świetlica w Sokółkach jest jedynym ośrodkiem kultury i rozrywki w promieniu 10 kilometrów i nie może być zamknięta na całe wakacje. Zamknięcie jej to nie jest działanie zgodne z przeznaczeniem tego miejsca.

Nadto utrudnianie dostępu do Internetu to naruszenie prawa:

Art. 269a.  Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie, utrudnienie dostępu lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Takze lider projektu PIAP czyli
 

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Departament Społeczeństwa Informacyjnego

ul. Głowackiego 17

10-447 Olsztyn

moze nie byc zachwycony z braku dostepu do PIAPu w naszej gminie.
Wszak sponsorowal uruchomienie tych miejsc, aby dzialaly i sluzyly mieszkancom gmin, 
a nie staly zatrzasniete na glucho cale miesiace.


Zatem wnioskuję w swoim imieniu, jak i innych mieszkańców Gminy Kowale Oleckie o nie blokowanie dostępu do Internetu, o nie blokowanie dostępu do PIAP (Public Internet Access Point), o nie blokowanie dostępu do Wiejskiej Świetlicy wraz ze zgromadzonym tam sprzętem komputerowym i rekreacyjnym. Ta Świetlica Wiejska to jedyne miejsce kultury i rozrywki w okolicy, gdzie My Mieszkańcy możemy oderwać się od codzienności, od ciężkiej pracy na roli i nie tylko. Dzięki istnieniu tutaj PIAP jest to także miejsce niwelacji różnic kulturowych i rozwojowych pomiędzy miastem a wsią.
Miejsce to pełni ważną funkcję społeczną i nie może być z tego względu tak całkiem na głucho zamknięte na całe wakacje.

Wnioskuję o udostępnienie komputerów wraz z Internetem i peryferiami (drukarka, kopiarka) przez 5 dni w tygodniu w godzinach od 9.00 - 17.00 we wtorki, środy, czwartki oraz od 12.oo - 20.00 w piątki oraz soboty czyli w pełnym wymiarze godzin roboczych za które ma płacone pani bibliotekarka Krystyna (40 godzin tygodniowo). 

Za 40 godzin tygodniowo płacimy pani Krystynie z naszych podatków pensję (5 x 8 godzin = 40 godzin tygodniowo) wobec tego Wiejska Świetlica powinna być w tym czasie dostępna dla użytku mieszkańców naszej gminy.

Dobrem naczelnym jest Człowiek i Wiejska Świetlica powinna być dla niego dostępna non-stop bez robienia łaski i wyszukiwania pretekstów do jej zablokowania, zamykania itp. Liczenie książek powinno odbywać się w tle, bez przeszkadzania użytkownikom komputerów i Internetu w korzystaniu z tych dobrodziejstw techniki informatycznej. Mamy społeczeństwo informacyjne i polska wieś nie może odstawać od standardów krajowych oraz europejskich, zwłaszcza, że Wiejska Świetlica korzysta z dofinansowań z programów unijnych takich jak dofinansowanie projektu PIAP.

Zatem proszę o uwzględnienie mojego wniosku i udostępnienie Wiejskiej Świetlicy w Sokółkach w wyzej wymienionym wymiarze godzin.

Z poważaniem,
I.

5 komentarzy:

 1. Racja, racja tak duża, że złośliwości w tekście w niczym nie pomagają.. Przeciwnie, wskazują na konflikt stricte personalny i nie dają poczucia pewności wnioskodawcy.
  Zawiadomienie lidera projektu jest doskonałym pomysłem, należałoby to zrobić od razu bez "pieszczenia się" z idiotami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma zlosliwosci w tekscie. Zlosliwoscia jest wyrzucanie uzytkownikow 2 godziny przed zamknieciem "bo musze podprzatac" podczas gdy bibliotekarka otwiera godzine pozniej bo... rzekomo musi podprzatac.

   Do dyrektora nic nie mam, ale widze ze narusza zasady funkvkonowania Wiejskiej Swietlicy na czym traca uzytkownicy tego miejsca.
   Dzieciom i mlodziezy jest przykro ze swietlica zamknieta, ale nie potrafia sie upomniec o swoje prawa. Ja potrafie wiec to robie za nich.
   Masz racje ze te nieprawidlowosci powinny byc zgloszone do lidera projektu, ale wowczas moze on zazadac zwrotu komputerow. Licze na opamietanie dyrektora gck kowale oleckie. Mam nadzieje ze udostepni swietlice bez sztucznych ograniczen.

   Usuń
 2. To ile może być tych książek w bibliotece,że trzeba liczyć i liczyć? Czy to kilka tirów?
  Szkoda,że już połowa wakacji ,a dzieciaki mogą pisać patykiem na piasku.
  A tyle się mówi o równym dostępie do wiedzy,nie wykluczaniu itp..itp..
  Jesteś Indianko prawdziwą siłaczką!
  Pozdrawiam z Beskidu Niskiego - e-merytka Danuta

  OdpowiedzUsuń
 3. Danusiu, to niewielka biblioteka. Dlatego moim zdaniem ta inwentaryzacja to tylko pretekst by zamknac swietlice.
  Powinna byc otwarta non stop gdyz to obiekt uzytecznosci publicznej.

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!