niedziela, 2 marca 2014

Malkontent

Jak nazwać tego, co w pachnącym sadzie pełnym stu tysięcy soczystych, czerwoniutkich, aromatycznych i pysznych jabłuszek - wyszukuje pod drzewami starych, zeszłorocznych, zgniłych jabłek i znalazłszy jedno podnosi triumfalnie w górę pokazując całemu światu i krzycząć dobitnie:
 
"O! taki jest wasz Kościół! Sama zgnilizna!" Po czym odchodzi do swej wypasionej limuzyny posła PO, gdzie w bagażniku spoczywa zestaw pornograficzny do krępowania i gwałcenia dzieci. Po czym wrzuca do tego bagażnika szpadel, którym przed godziną zakopał w kościelnym sadzie zgwałcone i zamordowane dziecko?
 
malkontent - osoba stale niezadowolona, we wszystkim doszukująca się ujemnych stron
 
morderca - przestępca dokonujący morderstwa, zabójstwa
 
pedofil - osobnik przejawiający dewiacje seksualne w skłonności do praktych seksualnych z dziećmi
 
hipokryta - obłudnik, dwulicowiec, fałszywiec
 

Hipokryzja (od gr. ὑπόκρισις hypokrisis, udawanie) – fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści.

Hipokryzja może się przejawiać na kilka sposobów:

 • oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich "ciche" łamanie, gdy nikt ważny tego nie widzi (np. głoszenie przez polityka, że walczy z korupcją i jednoczesne branie przez tego polityka po cichu łapówek),
 • stosowanie różnych, sprzecznych wzajemnie zasad moralnych przy różnych sytuacjach (np. wymaganie od żony, żeby nie zdradzała, i jednoczesne zdradzanie żony),
 • wymyślanie rozmaitych teorii, które w pokrętny sposób tłumaczą stosowanie różnych norm moralnych przy różnych sytuacjach (np. głoszenie, że zabijanie dzieci wroga w czasie wojny jest dobre dlatego, że wróg ten popełnił wcześniej zbrodnię mordując nasze dzieci), lub twierdzenie, że donosicielstwo na biedną rolniczkę i jej szkodzenie jest właściwe, bo rzekomo jest to dla dobra zwierząt (to nic, że zwierzęta i rolniczka ucierpią na tym donosie - donosiciel twierdzi, że postąpił właściwie, podczas gdy sam w sobie wie, że postąpił jak podła świnia).
 • tworzenie obszarów tabu, czyli spraw, o których się nigdy nie rozmawia publicznie; zazwyczaj są to sprawy, które w świadomości wielu ludzi są niemoralne, ale są lub były jednocześnie masowo praktykowane (zob. też tajemnica poliszynela). np. udawanie, że homoseksualizm to rzecz normalna i właściwa etycznie, moralnie i gatunkowo dla ludzi.

Hipokryzja jest stałą cechą ludzkich społeczeństw. Wynika ona z jednej strony z konfliktu między indywidualnym interesem poszczególnych osób i normami moralnymi panującymi w danym społeczeństwie, a z drugiej strony z konfliktu między normami obyczajowymi i moralnymi.

 
ZAGADKI
Zagadka dla wnikliwych:
Do kogo należą polskojęzyczne media w Polsce?
 
Zagadka dla myślących:
 • Komu zależy na szkalowaniu polskich i chrześcijańskich wartości?
 • Jaki jest cel szykanowania wszystkiego co polskie, chrześcijańskie, narodowe, tradycyjne?
 • Jak te szykany wpływają na widzów?
 • Co większość lemingów myśli obecnie o Kościele i polskości, tradycji, historii, naszych korzeniach?
 • Jaki jest cel ostateczny szykanowania polskości i wrośniętego w nie chrześcijaństwa?
 
 

8 komentarzy:

 1. Jesteśmy Słowianami. Chrześcijaństwo zostało nam narzucone siłą przez te same siły zła, które od tysiącleci do dzisiaj niszczą podstępnie całą planetę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowieku! To było tysiąc lat temu!
   Przez 1000 lat oblicze Kościola w Polsce diametralnie się zmienilo.
   Wrosło w polskość, zrosło się z nią tworząc jeden spójny organizm.
   Wyluzuj! Jest zasadnicza różnica pomiędzy czasami siłowej chrystianizacji Słowian, a naszymi czasami. Kościół się zmienil nie do poznania - na plus.

   Kościół obecny jest nośnikiem tego co dobre, szlachetne, miłosierne.
   Sama religia od zawsze była wspaniała, lecz niestety przez wieki była wykorzystywana przez uzurpatorów do pacyfikowania narodów.

   Teraz Kościół Katolicki jest ostoją ludzkości.
   Silnym wartościami szlachetnymi.
   Tylko ludzie wychowani w duchu chrześcijańskim okazują ludzkie, empatyczne odruchy. Nie licz na takie odruchy ze strony zimnych ateistów.

   Poza tym, mierzi mnie to, że takim jak ty nie przeszkadza to, że komuna została ponad pół wieku temu wprowadzona do Polski przemocą, a przeszkadza ci, że słudzy Kościoła tysiąc lat temu dopuszczali się bestialstw? Ich prochy wiatr już dawno temu rozwiał na 4 strony świata, ślad po nich nie pozostał, tymczasem komunistyczni oprawcy Polaków nadal żyją i pobierają najwyższe w Polsce emerytury! Obudź się człowieku! Tacy jak ty są obecnie narzędziem w fałszywych łapach postkomunistów, którzy ciemiężyli twój Naród przez pół wieku.
   Ofiary ich które przeżyły tortury i prześladowania dostają po ledwie 600zł emerytury, podczas gdy oni sami biorą po 6000 i 7000zł emerytury miesięcznie. Nie widzisz hipokryzji tego systemu w którym żyjesz???

   Usuń
 2. Poznaj dokładniej historię. Nie tą z oficjalnych podręczników, fałszywą, napisaną po to by nam namieszać w głowach i trzymać jak niewolników w szachu. Niezmiennie od lat między panem, wójtem i plebanem, lata lecą, dekoracje się zmieniają a schemat ciągle ten sam. Pan się różnie nazywa, teraz jest szefem partii, niszcząc swój własny naród, mówi że to urzędnicy z Brukseli mu tak kazali. Sam jest skorumpowanym zdrajcą narodu, obojętnie czy reprezentuje PO, PiS, PSL czy SLD. To 4 palce tej samej ręki. Naród ma się podzielić, żeby jedni byli za PO, drudzy np. za PiS, wtedy mają głowy zajęte kłótniami i pójdą do wyborów głosować za swoim, nie wiedząc, że to wszystko jedno, to teatrzyk dla mas. Słudzy kościoła służą złej sprawie do dzisiaj, taka jest natura tej instytucji. Watykan dba o swoje pieniądze i wpływy, Wyjątki wśród kleru są osobami naprawdę uduchowionymi i rzeczywiście szerzą dobro wokół siebie.
  Wiem wśród jakich ludzi żyjesz. Oni w większości chodzą co niedzielę do kościoła, tak jest na każdej wsi polskiej, od pokoleń. Dlaczego nie są dzięki temu lepsi, dlaczego Ci nie pomagają. tylko jeszcze szkodzą. Po owocach widać, że katolicyzm nie szerzy wcale miłości bliźniego. Taką samotną katoliczkę dobry ksiądz z Twojej parafii powinien wspierać, upomnieć swoich parafian, żeby kierowali się właśnie miłością bliźniego i zaglądali do ciebie z pytaniem "czy Ci w czym nie pomóc". Gdzie są te empatyczne odruchy?
  Nie złość się na mnie, bo ja Ci od dawna dobrze życzę. Nie mam nic wspólnego ze złodziejską komuną, złodziejskim PO, z żadną partią. PiS będąc u władzy też rujnował Polskę wyprzedając za bezcen nasz majątek narodowy obcym siłom. Wszystkie partie z naszego sejmu robiły to samo od upadku komuny. Sprzedali się. Zastanów się kto pociąga za te sznurki, kto niszczy nasze prawo, żeby ktoś taki jak Ty nie mógł dojść sprawiedliwości.
  Polska ziemia jest też po cichu wyprzedawana obcemu kapitałowi, przeciwko temu protestują rolnicy w zachodniopomorskim. NIK ogłosił 2 dni temu, że tak jest istotnie, bo są na furtki prawne.
  Potrzeba nowych, uczciwych ludzi, nowych sił, nowych partii, a jeszcze bardziej całkowitej zmiany systemu.
  Rewolucję francuską, rewolucję październikową i Solidarność (niestety) finansowały te same siły dla swoich celów. To bankierzy syjonistyczni. Watykan z nimi współpracuje, a może rywalizuje o pieniądze i władzę. Ofiarami są zawsze zwykli ludzie a majątki złoczyńców niewyobrażalnie rosną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak...po namyśle niestety trzeba przyznać absolutną rację mojemu przedmówcy oglądałem kiedyś film "Zamach Stanu" film nakręcony 34 lata temu(jeszcze za czasów komuny więc trzeba go oglądać może troszkę z przymrużeniem oka) ukazujący historię Polski z przed prawie 90 lat i co ? Niestety sytuacja dzisiaj jest podobna ,siedzą przy korytach i myślą tylko o sobie (żeby się nachapać przecież Polska była przed nimi i po nich też będzie następni niech się martwią)niestety taka jest smutna prawda po "upadku "komuny wszyscy się cieszyli mówili że teraz (w ciągu kilku lat) będzie dobrze, ile minęło ? i dobrze niestety nie będzie (ja przynajmniej już nie wieżę ktoś mi kiedyś powiedział że Polacy są patriotami i są jednomyślni wtedy kiedy polski niema w tedy Polacy walczą wszędzie (na wszystkich możliwych frontach) gdzie się da bo walczą o Polskę i za nią przelewają krew a kiedy Polska staje się faktem to czas radości szybko mija i zaczyna się wojna o stołki ...Taką mamy Polskę .A kościół no cóż kiedy miał taką władzę to nawracał ogniem i mieczem na szczęście czasy te bezpowrotnie minęły ponieważ świat się zmieniał i kościół musiał się dostosować , ale gdyby nie musiał to kto wie... Pozdrawiam i życzę wytrwałości na rancho Indianko. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Media w Polsce należą do niemców. Komu zależy? niemcom. W cywilizowanej Europie dziś tak wygrywa się wojnę i okupuje kraj. Proste. Dlatego nie uczą dzieci w szkole, dlatego zburzyli naszą solidarność wobec siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Czy biorąc pod uwagę zbytnią bierność społeczeństwa, niepokojące ruchy, obcą działalność, zjazdy i obrady knesetu żydów na naszych ziemiach i trwającą od lat grabież WYPRZEDAŻ kraju Polskiego przez obcych nam ludzi udających Polaków, zdrajców i ich potomków piastujących stanowiska w rządzie i innych strategicznych instytucjach i organach powodujących zniewolenie Polaków, rozbrojenie kraju, destabilizacje, absolutne zniszczenie rodzimej gospodarki i twórczości, kultury, uzależnienie od obcych wpływów i kapitałów, jesteśmy świadkami cichego rozbioru Polski??? Jak można inaczej nazwać ostatnią działalność rządu i jego ruchy?
  W tej chwili jako naród to chyba nie jesteśmy nawet w stanie produkować własnych rowerów, a co dopiero mówić o większych produkcjach?? A jeszcze nie tak dawno produkowaliśmy nawet własne samoloty i je sprzedawaliśmy !! Co się dzieje z tym krajem i w tym kraju ?? Przecież ta banda z rządu działa i pławi się w luksusach za skradzione nasze pieniądze i za naszą prace sprzeda nas jako niewolników oficjalnie. Czy jako naród Słowiański jesteśmy w stanie przełamać ten cykl niszczenia?"

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, nie jesteśmy tego w stanie przerwać. Dlaczego? bo mamy to w d, ups, głębokim poważaniu. Najważniejsze, że sąsiad ma gorzej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bajka
  Bardzo dawno temu gdzieś daleko było dobre miasto. Jego mieszkańcy żyli szczęśliwie, śmiali się, bawili i nigdy nie chorowali. W mieście tym było bardzo dużo puchatego i puszystego.

  Puchate było miękkie, puszyste, bardzo lekkie i miłe w dotyku. Ludzie mieli taki zwyczaj, że, kiedy spotykali się ze sobą, dzielili się puchatym i puszystym mówiąc: Tobie puchate i mnie puchate, mnie puchate i Tobie puchate. A kiedy się dzielili puchate i puszyste rosło i było go jeszcze więcej.

  Tak trwało bardzo długo i ludzie nauczyli się ze kiedy puchate i puszyste rośnie ich życie staje się piękniejsze, serca wypełniają się miłością, a ciało jest zdrowsze.

  Pewnego dnia do szczęśliwego miasta przybyła czarownica. Czarownica jeździła po całym świecie i sprzedawała ludziom swoje czary i lekarstwa. Jednak w dobrym mieście nikt nie chciał kupować lekarstw i nie potrzebował czarów, bo wszyscy byli zdrowi i szczęśliwi.

  Czarownica chodziła po mieście przyglądała się ludziom i ich zwyczajom i nie rozumiała, dlaczego nie może niczego sprzedać. Po pewnym czasie zorientowała się, że wszystkiemu winne jest puchate.

  Kiedyś obserwując jak ludzie się nim dzielą postanowiła uwolnić ich od puchatego i puszystego i powiedziała do jednego z mieszkańców: Wiesz? To puszyste i puchate, które dostałeś od swojego przyjaciela to wcale nie było jego puszyste i puchate. On oddał Ci tylko to, co wczoraj dostał od Ciebie.

  A do innego mieszkańca powiedziała: Czy zauważyłeś, że Twój sąsiad dał Ci wczoraj mniej puszystego i puchatego niż Ty dałeś jemu?

  Krążyła po mniecie tak długo aż zatruła ludziom serca i ludzie zaczęli się sobie nieufnie przyglądać. Coraz rzadziej dzielili się puchatym i puszystym i chowali je w domach i szufladach zazdrośnie strzegąc i bojąc się, że je stracą. A puszystego i puchatego, którym nikt się nie dzielił było coraz mniej.

  Pewnego dnia czarownica dała jednemu z mieszkańców trochę kolczastego i powiedziała: Tobie kolczaste i mnie kolczaste, mnie kolczaste i Tobie kolczaste. I kolczaste urosło. Ludzie zaczęli się dzielić ze sobą kolczastym.

  Pojawiły się choroby, szczęście zaczęło znikać z dobrego miasta, a ludzie stali się smutni i niemili dla siebie. Mijały dni, miesiące i lata. Czarownica sprzedawała ludziom swoje lekarstwa i stawała się coraz bogatsza. Kiedy potrzebowała więcej pieniędzy dzieliła się z ludźmi kolczastym i wtedy ludzie więcej chorowali i przychodzili do niej po leki.

  Pewnego dnia dwoje dzieci bawiąc się ze sobą na strychu znalazło w starej skrzyni puszyste i puchate, które dorośli dawno temu schowali żeby nikt im nie zabrał. Kiedy je oglądali rozerwali je na dwa kawałki i podzielili między siebie. I puszyste i puchate natychmiast urosło a dzieci poczuły, że w ich sercach pojawiła się jakaś radosna nuta. Pobiegły do rodziców i podzieliły się z nimi mówiąc: Tobie puchate i mnie puchate. I puchate znów urosło.

  Od tej chwili ludzie zaczęli ponownie dzielić się ze sobą puszystym i puchatym i w ich sercach pojawiło się więcej szczęścia i radości a ciała mniej chorowały. Wtedy przypomnieli sobie o starym zwyczaju i dawnych czasach.

  Wypędzili złą czarownicę i starali się dzielić jak największą ilością puszystego i puchatego. Jednak w ich mieście istniało także kolczaste, które kiedyś podarowała im czarownica.

  I odtąd puszyste i puchate krąży między ludźmi na przemian z kolczastym i tylko od
  ludzi zależy, czym się ze sobą dzielą. A to, czym się podzielą rośnie wypełniając ich serca i myśli.
  - autor nieznany

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!