środa, 25 grudnia 2013

Spaghetti bolognese

Spaghetti wyszło bardzo smaczne, nawet na zimno, ale Indianka postawiła półmisek żaroodporny na gorącym piecu i odgrzewa sobie potrawę ugotowaną wczoraj także na piecu :) Gazu w kuchence już nie ma niestety, więc całe gotowanie opiera się o piec.

Chleby wczoraj upieczone w eleganckich ceramicznych kwadratowych formach – wypełniły je dokładnie i wyrosły ładnie. W ciepłym powietrzu nad piecem ciasta pięknie rosną. Teraz Indianka ma chleby kwadratowe :D Fajniutkie bocheneczki chleba, dobrze wyrośnięte w piecowym piekarniku, o chrupiącej, brązowej skórce. Ciasta w tych formach też dobrze wyrastają i zapewne lasagne wyjdzie dobrze. Indianka też duma o wypieku pizzy i pasztecików. Do pasztecików powinna mieć jeszcze nadzienie dyniowe w spiżarni. Indianka ma trochę oliwy z oliwek do pizzy. Trzeba ją doprawić czosnkiem aby była smaczniejsza. Jest trochę żółtego sera oraz cebuli. Może jajo się zdarzy? Jakby tak wypuścić kury na dwór, na zieloną trawę? Ale nie ma bezpiecznej woliery, a lis grasuje. Nie ma co ryzykować, jak się nie jest cały dzień na dworze by kur pilnować. Będzie niebawem pizza. Niestety bez sosu pomidorowego, bo akurat Indianka go nie ma. No ale to nic. Indianka stworzy sos alternatywny – nie gorszy niż pomidorowy :).

Oczywiście, nie o to Indiance chodziło na święta, ale jak się nie ma co się lubi czyli mięsiwa i ryb – to się lubi co się ma :D Co prawda Indianka ma trochę drobiu i mogłaby kurę czy wredną perlicę poświęcić na świąteczny obiad, ale jej szkoda drobiu mordować. Niech żyje i rozmnaża się :) Jak będzie go miała dużo, to wtedy się będzie brało co jakiś czas starą kurę na obiad – taką, co już nie niesie jaj tylko żre paszę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!