czwartek, 8 sierpnia 2013

Rowerzysta


Do Indianki dotarł niespodziewany gość. Rowerzysta z Pruszkowa koło Warszawy. Zmierza do Bartoszyc. Zna Indiankę z bloga, którego podczytywał 3 lata temu. Ostał na jeden nocleg w namiocie Czegewary w stajni. Wykąpał się w kaście na dworze. Podczas kąpieli został uraczony prysznicem z nieba. Nagle zerwał się wiatr i luneło. Indiankę też schlustało, akurat jak niosła naczynia i herbatę do stajni, gdzie jedli kolację. Zjedli razem kolację ze wspólnych składników. Wcześniej naprawił kółko do taczki - to jest załatał je. Zrobił przegląd rowerów i wyznaczył ich słabe punkty. Najbardziej kosztowna będzie wymiana przerzutki, która jest połamana. Trzeba też wymienić 3 szprychy w drugim rowerze. Ile mógł, tyle poprawił te rowery. Ustawił i napompował koła.

Jak zdąży przed wyjazdem, to zajrzy do wykaszarki i spróbuje zlikwidować wyciek paliwa. Wieczorem przy kolacji fajnie opowiadał o filmach, które widział. O jakimś radzieckim “Los człowieka” i o amerykańskim horrorze pt. “Lśnienie” Z kolei Indianka opowiedziała mu o korporacji Monsanto :) Jak przejmuje rynki żywnościowe na świecie i truje ludzi chorobotwórczymi produktami spożywczymi.

Gość wyciągnął cytrynówkę, która była pyszna. Własnej roboty. Sok z cytryny, skórka z cytryny, miód, cukier, goździki, ziele angielskie i spirytus :) Indianka przyniosła szkło. Wypili za spotkanie. Gdy niebo pokryła gęsta sieć gwiazd – senna Indianka ewakuowała się do domu spać. Jak to Indianka :) Wierna jak zawsze swoim niezłomnym zasadom...

Rano zajrzał do wykaszarki. Znalazł przetarcie w zbiorniku na paliwo. Na połowie wysokości zbiornika jest dziura, przez którą się wysącza paliwo. Czyli można lać paliwo tylko do połowy i uważać jak się kładzie na ziemię wykaszarkę, aby paliwo nie wyciekało ze zbiornika.

Na odjezdnym ładnie pożegnał się. Pocałował po szarmancku Indiankę w rękę, a nawet w policzek. Pojechał. Po chwili wrócił szukając pompki. Po półgodzinie znalazł ją w swojej torbie.
Znów się pożegnał. Tym razem metodą na "niedźwiedzia" - tak szczerze i od serca ;)
Przycisnął Indiankę mocno do swego korpusu po czym zauważył - "Ale cycki to ty masz fajne!"
"Szerokiej drogi!" - śmiała się Indianka i pośpiesznie weszła do domu, by mu coś jeszcze ciekawego do głowy nie przyszło na temat jej biustu :D

9 komentarzy:

 1. Pruszków, tak tej miejscowości dali :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że zauważyłaś. Mnie się wydawało, że ma być "Prószków" bo wymienia się na "prochy", ale to nazwa historyczna, a skoro dawniej nazwali tę miejscowość "Pruszków" to ma tak trzeba pisać, mimo że to błąd ortograficzny. Przodkowie na ortografii się nie znali :)Co ja bym bez was korektorów zrobiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A z trzech poskładać jednego by się nie dało. Miałabyś łatwiejszy dostep do świata.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aj, colorado! ale ty się wczuwasz w mego bloga :)
  To ja wczoraj piłam cytrynówkę, a ty jesteś pijana i masz jakieś urojenia :)))

  Jakie trzy rowery? Ja mam tylko dwa uszkodzone rowery!

  z tych dwóch można by było zrobić co najmniej jeden, ale nie można, bo się różnią typem. Mają inne mechanizmy i parametry. co najwyżej klocki hamulcowe można przerzucić z jednego do drugiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło że odwiedził Cię w końcu ktoś normalny :)
  Wpadł niby tylko na chwilę a jednak zrobił coś pożytecznego, przywiózł coś dobrego, towarzystwa dotrzymał i humor Indiance poprawił :)
  Więcej takich gości życzę - mało kłopotliwych a pomocnych.
  Pozdrawiam,P.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie to miłe spotkać kogoś normalnego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiesz co? Opublikujesz to, albo nie, jak nie opublikowałaś mojego komentarza, w którym napisałam, że nigdy w zyciu na nikogo nie doniosłam, choć są tacy, na których, z wyższych względów, należałoby. Ale się jakoś nie moge przełamać.

  Faktycznie pokićkało mi sie z ta ilością rowerów. Co nie znaczy, ze jestem pijana i mam urojenia. Jak do każdego w ten sposób startujesz, to nic dziwnego, że wkoło sami wrogowie.

  OdpowiedzUsuń
 8. No! Nareszcie ktoś normalny, miły i w dodatku pożyteczny :) Więcej takich gości :)

  OdpowiedzUsuń
 9. colorado - kochana - sama sobie jesteś winna.
  Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubie :)
  Poczytaj swoje komentarze które do mnie wypluwasz z siebie.

  Prędka jesteś do oceniania, pouczania, strofowania, doszukiwania się dziury w całym, doklejania negatywnych scenariuszy.

  Aż bije nieżyczliwością z twoich komentarzy.
  Twoje komentarze są niegrzeczne, obcesowe, nietaktowne.

  Zmień styl wypowiedzi, to i ja będę dla ciebie milsza.

  I nie przylepiaj mi łatek.

  Ja wobec ludzi grzecznych jestem grzeczna.

  Jak ktoś na mnie szczeka jak wściekły pies - to już jest do mnie wrogo nastawiony i pewnie jest tym wrogiem. Skoro jest - to się nim drugi raz nie stanie. Nie odpowiadam za frustracje i agresje osób trzecich. Nie jestem też "chłopcem do bicia" dla wszystkich internetowych oszołomów. Jak ktoś ma czelność na mnie szczekać - to się musi liczyć z tym, że go pogryzę :)

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!