środa, 2 stycznia 2013

Konstytucja Polski

Poznaj swoje prawa!
http://konstytucja.pl/


Art. 8.
1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

"pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, 
ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa"
Czy to bełkot z forum pełnych "mowy nienawiści"? NIE. To pierwsze słowa i podstawowe zasady działania naszego Państwa, które obowiązują absolutnie wszystkich, łącznie z tymi, co obecnie grzeją stołki rządowe i sejmowe. To nasza Konstytucja.


1 komentarz:

 1. Jeszcze się okaże, że jesteś Indianko prekursorką upowszechniania Konstytucji. Faktycznie powszechność znajomiści Konstytucji jest zerowa. Tym co przy korycie nie zależy na tym aby obywatele byli świadomi i aktywni. Ciemnym łatwiej wcisnać ciemnotę.

  Ja uważam, że jako tako znam Konstytucję ale ze wstydem muszę stwierdzic, że Preambule to dotychczas nie za bardzo się przyglądałem a to taka ciekawa część Konstytucji na którą Ty zwróciłaś moją uwagę.

  Zapewne pamiętasz, że to niejaki Mikołaj wskazał art 77 Konstytucji i art 8,2. Są to ciekawe zapisy ale też są ciekawe zapisy w prawie karnym. Nie pamietam aby Mikołaj je pokazywał.

  Gdyby młodych ludzi uczyć w szkołach podstawowych elementów prawa to żyło by się ludziom lepiej a tym przy korycie gorzej.
  Podoba mi się Twoje dążenie do poprawy świata w oparciu o wzajemne poszanowanie i też mi się podoba Twoje dążenie to pokazanie ludziom władzy gdzie ich miejsce.

  Spośród Twoich postanowień noworocznych to uważam, że szczególnie powinnaś dążyć do realizacji tego postanowienia dotyczacego Skype. To będzie Twoje bardzo sprawne okno na świat i pomoc w egzystencji. Kolejny raz namawiam na konwersacje angielskie.

  Mikołaj

  OdpowiedzUsuń

Witajcie na moim blogu droga armio czytelników :)
Owocnego budowania patriotycznego, prawdziwie polskiego, silnego państwa w roku 2018 :)

Dużo miłości, radości, bliskiej, kochającej osoby, smacznego jadła, ciepłego domu, narodowego dobrobytu :)

Zostaw dobry człowieku dobre i mądre słowo :)
A podpisz się jakoś, choć przydomkiem :-)

Od marca 2018 zmiana zasad komentowania. Mogą komentować wszyscy. Mogą też się podpisać.

Wszystkie komentarze oczywiście moderuję. Komentarze złośliwe, urągające, obraźliwe - będą konsekwentnie usuwane.

Na komentarze sensowne odpowiadam na bieżąco, przynajmniej próbuję, w miarę możliwości.

=================================
Do wrogów Indianki i Polski:
Treści wulgarne, kłamliwe, oszczercze, manipulacyjne, antypolskie będą zmoderowane.
Na posty obraźliwe obmierzłych gadzin nie mam zamiaru odpowiadać, a jeśli odpowiem - to wdepczę gada w błoto, tak, że tylko oślizgły ogonek gadziny nerwowo zamerda.

Do spammerów:
Proszę nie wklejać na moim blogu spamu, bo i tak zmoderuję i nie puszczę.

Please no spam! I will not publish your spam!